•  

TL;DR Wkurwiłem się na feministki

Internety dzisiejszego ranka zaskoczyły mnie filmem promującym Manifę w Poznaniu. Obejrzałem, nie podobał mi się, zupełnie szczerze mówiąc – absolutnie nie zrozumiałem przekazu. Postanowiłem poczytać, zrozumieć motywacje, jakie stały za tym obrazem.
    Czytam. Czytam i oczom nie wierzę. Mamy cytat jednej z feministek:

Dla sytemu, w którym funkcjonujemy, najlepiej by było, gdyby kobiety w ogóle pozostały niewidzialne: ich darmowa praca edukacyjna i opiekuńcza, zmuszanie do pracy za głodowe stawki, przymieranie głodem w wieku emerytalnym, ale też ich potrzeby i momenty, w których stawiają opór i działają na rzecz zmiany społeczeństwa.

Szukam związku z filmem i nie widzę. Szukam związku z rzeczywistością i ciężko mi go dostrzec. Rozumiem, że „wiele jeszcze u nas w kraju jest do zrobienia”, ale ten cytat jest według mnie zakłamywaniem rzeczywistości. Darmowa praca edukacyjna i opiekuńcza? Ona nie jest darmowa, wynagrodzeniem jest szczęśliwe, zadbane i wykształcone dziecko. Czy jak ja, jako facet, wiercę dziurę w ścianie i przykręcam do niej półkę, to ta praca jest darmowa? No nie, bo w efekcie dostaję półkę, na której będę mógł ustawić swoje książki. Dalej – zmuszanie do pracy za głodowe stawki. Jak to jest, jak się idzie pracować do Biedronki, to facet dostaje 3000zł na miesiąc, a na kobietę reagują „Ooooo, no my tu płacimy 1500zł kobietom więc albo Pani bierze, albo wypierdalać. Gdyby była Pani facetem, to co innego, no ale…”? To jeśli tak jest, to przepraszam, nie wiedziałem. Kajam się.

Czytam dalej:

Skoro taki gniew wzbudza w ludziach pokazanie w 2017 roku wyrywania włoska z pieprzyka, drapania się, śliny czy menstruacji, to znaczy, że mamy w społeczeństwie bardzo duży problem w postrzeganiu kobiecego ciała

Myślę, że podobne odczucia wzbudziłby film, na którym facet wyciska pryszcza, masturbuje się i wali dwójeczkę na swoim kiblu. No kaman, są rzeczy które wzbudzają niesmak i to wcale nie zależy od płci. Po prostu tacy już jesteśmy, że nie lubimy (a przynajmniej większość z nas) oglądać menstruującej kobiety. Doszukiwanie się tutaj bezpośredniego powiązania z problemem z postrzeganiem kobiecego ciała, to – za przeproszeniem – robienie kurwy z logiki.

Film, który nagrałyśmy, pokazuje jeden z tych kompromisów, na które jesteśmy zmuszone się godzić - kompromis kanonów piękna, kompromis nieokazywania kobiecej fizjologii.

KOMPROMIS NIEOKAZYWANIA KOBIECEJ FIZJOLOGII. To nie jest kompromis, to jest pewna norma społeczna. I nie kobiecej, tylko ludzkiej. Patrz wyżej – no ja nie chciałbym oglądać srającego faceta na youtubie.

No i jeszcze wisienka na torcie:

Dlaczego dziewczyna nie może wyjść z basenu z plamą? Bo wyjście będzie wiązało się z przejściem przy tych wszystkich ludziach, którzy będą patrzeć, śmiać się, komentować. Ale nie może też zostać. Wstydzi się wyjść, boi się zostać, to co ma robić?

Dlaczego jak ktoś się zesra na basenie, to nie może wyjść z basenu z gównem na majtkach? Bo wyjście będzie wiązało się z przejściem przy tych wszystkich ludziach, którzy będą patrzeć, śmiać się, komentować. Ale nie może też zostać. Wstydzi się wyjść, boi się zostać, to co ma robić?
    Fizjologia, normalna sprawa. Tak jak wszyscy musimy jeść, pić i srać, tak kobiety muszą pogodzić się z tym, że raz w miesiącu mają okres. Czy to znaczy, że trzeba nim świecić na lewo i prawo i chodzić w zakrwawionych ciuchach? Rozumiem, że zdarzają się sytuacje, kiedy okres dopadnie w niespodziewanej chwili. Ale sraczka też może mnie dopaść na mieście, takie rzeczy się zdarzają. I jest to wstydliwe, tacy już jesteśmy. Ale wolałbym wstydzić się zakrwawionych majtek, niż robić z nich powód do dumy.

#feminizm #feministki #manifa #kobiety #logikarozowychpaskow #przemyslenia #przemysleniazdupy

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Co się odpierdala w tej rodzinie to nie mam pytań XD. Kupiłem staremu (tak nazywam mojego tatę dla beki) masażer ala pic rel, bo mówi: "młody na onecie widziałem w reklamie kup mi taki bo mnie łeb napierdziela może pomoże". No i kupiłem XD, przychodzę do domu a tu stary masuje matkę masażerem, zarajcowany (jeden już miał na głowię i siebie też masował, a nie wiem skąd dostał :D).

Mówi: Piersiowka ale zajebisty, kocham cię synu. Potem siostrę i nawet psa kurwa tym masażerował. Szwagier też ma kupić bo już przez telefon mówi mu że to jest zajebiste.

Nie byłoby w tym nic dziwnego tylko kurwa on całymi dniami z tym masażerem lata, teraz jego zajęcie to siedzenie i masowanie sobie łba + oglądanie tvka XDDD.

I co chwila wydaje dźwięki: "ja pierdziele piękny jest ten świat/ kur czego to czlowiek wczesniej nie mial / jestem kimś XDD".

Ja pierdole :D
    #masazer #truestory #wykop #polska #rodzina #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (42)

Ciężko traktować poważnie mężczyznę, który otwiera z hałasem portfel na rzepy.

#przemyslenia

odpowiedzi (72)

O siema co tam XDDD

Dziiisiaj Dębowe Mocne 58/100

+ Jasne ale ciut ciemnego smaku Czuć
    + Lekko slodkawe
    + Trochę wodniste więc można szybko wyzerowac
    + Zimne eleganckie, ciepłe nie piłem ale prawie ciepłe
    + Mój rozlewany w Białymstoku więc blisko mam he he he
    + 7%
    + ok 3zl
    + Nie wiem jak uzyskali oni piwo z dębu

- Trochę za mało smaków
    - metaliczny posmak
    - pachnie metalem ale takim szlachetnym a nie kucem XD

Ogółem piwko dupy nie urywa, może i to dobrze że nie urwaloo XD a tak serio to nawet dobre do piewerkowania kilku. Lepsze niż warki Tyskie itp. Od czasu do czasu można wypić

A teraz ogłoszenie parafialne
    Kto z białegostoku w piątek jedzie na #wy ?

#100browarowchallenge #pijzwykopem #pokazmorde
    pokaż całość

odpowiedzi (40)