•  

  #pit #podatki
  wypełniam pita, przez program pobrany stąd: https://epodatki-pit.pl/e-deklaracje. Co właściwie znaczy to pytanie "zaznacz czy masz prawo do kosztów z tytułu": z jednego stosunku pracy / więcej niż jednego stos. pracy?"
  Konkretnie chodzi o sytuację, w której w poprzednim roku uzyskiwałem dochody i z umowy o pracę i umowy zlecenie. Jest ktoś w stanie to wskazać (co zaznaczyc) po takich informacjach, czy sprawa jest bardziej zawiła?

  +: Cronox
  •  

   @eleg: byłeś na umowie o pracę na etat w jednym miejscu / więcej niż w jednym miejscu?

   umowy zlecenie to pytanie nie dotyczy, koszty z umów cywilnych liczy się zupełnie inaczej i podaje w innym miejscu pita

   +: eleg
  •  

   @potrzebie: W jednym miejscu - w takim wypadku jak się domyślam to będzie jeden stosunek pracy. Właśnie pobrałem inny program i wypełniłem dla porównania - tam już żadnego tego typu pytania nie było i wyniki finalne się pokrywają, wiec chyba juz jest ok. Dzięki za odpowiedź :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Prowadzę sobie stronę na twarzoksiążce i właśnie dostałem taką wiadomość xd
  5 plusów i wysyłam screena tej wiadomości jego matce która ma wpisana na FB i wrzucam wam screena + screen ewentualnej odpowiedzi xd
  #czlowiekskurwiel #bekazpodludzi

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (110)

 • odpowiedzi (18)

 • avatar

  Beka. Jadę busem do Niemiec, przejechalismy już Odrę paręnaście minut temu. Zaczepia mnie nieco śniada matka rodziny siedzącej za mną, pokazując w ręce plik paszportów i pyta o kontrol. Nie znamy żadnego wspólnego języka, więc mieszanką polsko-rosyjsko-angielskiego tłumaczę że w obrębie Schengen nie ma kontrol.
  Dosłownie jak widzę że załapała i odetchnęła z ulgą to bus zjechał na pobocze, weszło dwóch polizei, którzy sprawdzają paszporty. Jak doszli do rodzinki to coś im się nie podoba, trzymają ich paszporty i teraz gdzieś dzwonią.
  Jakaś polka rozmawia przez telefon i mówi że będzie "late, there is passport control because of brown people in the bus".
  Sytuacja jest rozwojowa.
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)