Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem

Macie kosztorysy do swojej budowy?
W programie kosztorysowym za roboty ziemne i fundamentowe wychodzi mi 14K materiał i 10K za robocizne (wiadomo, będzie więcej). Natomiast w elementach całkowity koszt fundamentów wychodzi ponad 30K. Okazało się, że różnice robią koszty pośrednie. O co chodzi? To są moje koszty pośrednie czy budowlańca? Liczyć robocizne razem z kosztami pośrednimi (wtedy taka robocizna w kosztorysie wychodzi nawet troche wiecej niż mój budmajster)?
  • 13
@Analityk kosztorys kupiony do projektu. Każdy element jest wypisany co do grosza (ale zakładam że realnie wyjdzie do 30% wiecej).
@gall_anonim duże. 18x10 plus garaż z 6.5x6. Wg kosztorysu całkowita SSO domu wynosi 70K za robocizne. Mi budmajstrzy wyceniali na 75-95K. Sprawdzałem ten kosztorys i porónując chociażby ceny materiałów widzę że jest OK.
@noyken: ja mialem 17X10, przy robotach ziemnych nie ma dużo pracy, ale pewnie wycenili ci jak więszość etapami stad ta kwota, jeśli w tej kwocie jest wymurowanie z bloczka i izolacja to moim zdaniem ok , urwiesz im na czymś innym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noyken: ja miałem 14.5x10 i robocizny wyszło jakieś 45 tysięcy u okolicznej ekipy. Ale pamiętaj, że nie da się porównać 1:1, jeden projekt ma wykusze, dachy czterospadowy itp, a inny bryłę prostą do bólu, tak samo materiały - z jednych robi się pewnie łatwiej, a z innych drożej.
Kosztorysu nie miałem, bo projekt indywidualny, jedyne co wiedziałem, to koszty robocizny, bo na ile się umówiliśmy tyle ostatecznie zapłaciłem.

To było w