Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #11
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Po tygodniowej przerwie wracam do zaznajamiania Mikrobloga z muzyką południowych Słowian :) Dzisiaj jeszcze wygrzebałam coś, co pewnie wielu Polaków zna, a mianowicie:

Yugopolis i Maciej Maleńczuk - Gdzie są przyjaciele moi? [2007]
Kolejny z bardziej znanych utworów z drugiej płyty Yugotonu/Yugopolis... i kolejny w wykonaniu Maleńczuka. Nie wiem, czy też odnosicie takie wrażenie, ale dla mnie te dwa utwory (Gdzie są przyjaciele moi? i opisywana wcześniej Ostatnia nocka opowiadają jedną historię - tutaj podmiot liryczny stoi przed sądem, a w nocce jest w więzieniu.

Parni Valjak - Kada kola krenu nizbrdo [2000]
Jakoś tak wychodzi, że poniedziałki należą u mnie do chorwackiego Walca Parowego.
Utwór pochodzi z płyty Zastave. W tekście również pada pytanie: Gdje ste sada, prijatelji moji?, a tytuł Kada kola krenu nizbrdo oznacza dosłownie "Kiedy samochód zjeżdża w dół".

Ciekawostka:
- W klipie do Gdzie są przyjaciele moi? zostały wykorzystane oryginalne sceny z serialu Podróż za jeden uśmiech, a do tego po 35 latach odtwórcy głównch ról - Dudusia (Filip Łobodziński) i Poldka (Henryk Gołębiewski) - spotkali się ponownie, by nakręcić kilka scen do teledysku.

Spam tagami (dajcie znać, jeśli któryś tag wołam niepotrzebnie):
#jugoslawia #chorwacja #parnivaljak #jugoton #yugoton #malenczuk #maciejmalenczuk #muzyka #rock #yurock

Gdzie są przyjaciele, kada kola krenu nizbrdo?

  • Parni Valjak - Kada kola krenu nizbrdo 25.0% (1)
  • Yugopolis i Maleńczuk - Gdzie są przyjaciele moi? 75.0% (3)

Oddanych głosów: 4

kostniczka - JUGOPOLSKIE #11
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Po tygodniowej prz...
  • 2