Wpis z mikrobloga

#azjatki( ͡º ͜ʖ͡º) #akademik #wietnam #zagranico #zalesie
po współlokatorce z Węgier (stary wpis) myślałam że nie może być gorzej. Niestety na nowy semestr przydzielili mi Wietnamke.
Bardzo miła tyle że jest jeden problem



nie ma z nią żadnego kontaktu, wczoraj dowiedziałam się przez nauczyciela (farta ma że jeden z nauczycieli żył w Wietnamie 2 lata i ogarnia język na poziomie A2) że owa dziewczyna ma 34 lata (ʘʘ)
a wyglądała na 20pare, jak to azjatki...
wczoraj złożyła skargę że "jesteśmy za głośno" a po prostu gadałyśmy po polsku


wczoraj wieczorem wiedziałam że późno wrócę to tłumaczyłam innej wietnamce z akademika po chinsku, bo ona angielski nie ponimaju, zeby przetlumaczyła tej ode mnie z pokoju. ogarnęła w połowie o co mi chodzi ale jak wiadomość została przekazana to wpisałam w Google translate gwoli ścisłości...

zapowiada się cholernie trudny semestr.
do tego ona strasznie chrapie(,)
adableble - #azjatki( ͡º ͜ʖ͡º) #akademik #wietnam #zagranico #zalesie 
po współlokat...

źródło: comment_HULvEvq1IyebFrPj3Mg5vwpCgQQDvhTS.jpg

Pobierz
  • 114
@adableble: Może na naszym kontynencie. Taki azjata nie zna angielskiego bo mu to nie potrzebne.

Sugerujesz, że jadąc przykładowo do Dubaju na wakacje musiałbym znać arabski bo inaczej nie titi?
Dodatkowo, popatrz na to z innej strony, dlaczego ty nie znasz jej języka tylko ona musi posługiwać się tym który ty akurat umiesz?
@Piguua: @Piguua:
zna. jest im potrzebny.
dlatego jest na niego takie ciśnienie i rodzice wydaja czesto ponad 1000yuanow na dziecko <5lat żeby sie oswoilo i osluchalo z językiem ANGIELSKIM właśnie.

no #!$%@? ja sie dogadam po Chinsku i angielsku. ona po wietnamsku.
protip:po wietnamsku dogadasz sie w wietnamie i za granica ale tylko z niklym procentem ludzi ktorzy sie podjeli nauki tego niszowego jezyka
no i podjela decyzję zeby wyjechać
@adableble: Nie pomyślałaś oczywiście, że może przyjechała tutaj (tam gdzie jesteś) żeby się właśnie jakiegoś języka nauczyć bo u siebie nie ma takich możliwości?
Jak chcesz się dogadać to: google translate > polski/angielski > wietnamski i pokaż wynik, następnie ona zrobi to samo ale w odwrotną stronę.

Ale oczywiście jesteś różowym i to tylko wyłącznie ty masz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piguua: kurrr... ja nie wiem gdzie Ty zyjesz
chinskiego by sie nauczyla, JAKIEGOKOLWIEK JĘZYKA POZA SWOIM OJCZYSTYM.
wtedy bym rozumiala. ale nie. widze ze Ty jadac do Dubaju nie znalbys arabskiego ani angielskiego tylko po polsku bys mowil to by było normalne?
wiedząc że bedziesz mieszkał z innymi ludzmi w pokoju oczywiście, w ogóle co to za sens wyjeżdżać jak sie dogadasz z kazdym innym człowiekiem tylko na migi
pierdziele dyskusje
@adableble: A co ją obchodzi za przeproszeniem to czy się dogada z jakimś nołnejmem z Polski, przyjechała tam studiować i po miesiącu czy dwóch podłapie trochę podstaw i jakoś się dogada.

JAKIEGOKOLWIEK JĘZYKA POZA SWOIM OJCZYSTYM


No wątpię, bo pewnie poza angielskim, polskim i japońskim(?) żadnego nie umiesz xD
@sikzmiednicy: Zczarnolistuj mnie w takim razie?
Zaznaczyłem tylko kilkukrotnie, że są ludzie którzy nie byli w stanie/nie mieli warunków do nauki języka i wyjechali goli jak kura do rosołu licząc na naukę w miejscu docelowym.