Wpis z mikrobloga

Mirasy, już mnie złość i bezsilność zżera (,)
Tak, jak pisałam post wcześniej: kupiłam sobie komputer do składania i wszystko działa, tylko bez... Karty graficznej. Grafa robi czarny ekran i nic się nie zmienia.
Rzeczy, których próbowałam:
1. Aktualizacja BIOSu (za pomocą programu Gigabyte udało mi się go doprowadzić do wersji F3, wg strony karty graficznej powinien być F4, ale nie wiem, w jaki sposób mam to osiągnąć)
2. Instalacja Windowsa i sterowników z płytki do niej dołączonej
3. Zmiany w BIOSie odnośnie "głównej" karty graficznej (tutaj udało mi się odpalić kompa mimo odpalonej karty głównej, bo ustawiłam zintegrowaną jako domyślną) -> w menedżerze urządzeń karty nie widać.
Karta kliknęła, siedzi mocno, świeci i kręci wiatrakami. Zasilacz podpięty.
Mój układ: http://www.morele.net/inventory/info/vr8Cyy/
Czy ktokolwiek jakkolwiek potrafi mi pomóc? Jeśli nie, to planuję wysłać kartę z tytułu rękojmi, chociaż wcale mi się to nie uśmiecha ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#komputery #pc #pcmasterrace #kartygraficzne #skladamkomputer
  • 22
@poucette: czy grafa robi czarny ekran już na systemie, czy np. w UEFI (bios) także? Jeśli nie, to zrób bootowalnego pendrive, np. programem YUMI z jakimś lekkim linuxem (np. Slax) i go odpal i podziałaj na nim i zobacz, czy masz te same objawy. Jeśli te same -> karta do wymiany.

Poza tym czym to się objawia? W sensie robisz coś na PC i nagle "monitor gaśnie"? Bo trochę to dziwnie
@Atexor: PC odpala, ale jest czarny ekran - nie łapie obrazu na żadnym porcie. Monitor w ogóle nie robi się aktywny. Do BIOSu mogę wejść tylko bez niej wpiętej. Po ustawieniu w BIOSie główną kartę graficzną na tą zintegrowaną PC się odpala wraz z obrazem, ale dodatkowej karty nie widać nawet w managerze urządzeń, ani w programie Gigabytowym dostarczonym do karty.

Nie mam możliwości podpiąć jej pod innego kompa, ale mam
@poucette: też dobry pomysł z drugą.

A próbowałaś aby zostawić ją jako główną, a monitor podpiąć do zintegrowanej na płycie i odpalić kompa? Często komp (a na pewno Windows) wymusza używanie integry. Wtedy się zobaczy, czy wykrywa te GPU.
@poucette: spróbuj odpalić kompa bez podpiętego monitora, poczekaj 3 minuty aby system wstał i wtedy podepnij. Możesz też spróbować podpiąć telewizor. Spróbuj też inny kabel do monitora, nie napisałaś jaki używasz.
No i rozumiem monitor jest podpięty pod kartę nie pod płytę główną?
@poucette: ustaw BIOS na domyślne ustawienia (domyślnie BIOS wybiera kartę dedykowaną). Podłącz kartę graficzną łącznie z dodatkowym zasilaniem (obrazek). Karta graficzna dedykowana powinna działać natychmiast po włączeniu. Masz podłączony speaker do płyty głównej? Pika coś? Możesz sprawdzić kartę graficzną u kogoś (może być uszkodzona)?
mwwilk - @poucette: ustaw BIOS na domyślne ustawienia (domyślnie BIOS wybiera kartę d...

źródło: comment_8pROTevZGvA9txxO4z60Cm9oXoMaIShd.jpg

Pobierz
@Atexor: Tak, próbowałam podpiąć pod wszystkie możliwe sloty. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@honey___badger: Mam tylko jeden slot PCIe, zasilanie wpinane i wypinane po 10 razy, za każdym razem sprawdzam, czy jest w porządku.
@lukaspl79: Spróbuję dziś, dzięki!
@WhyCry: Używam kabla, który dostałam z monitorem - ani HDMI ani DVI nie dają obrazu i komputer nie widzi karty w menedżerze urządzeń.
@mwwilk: Robię tak,
@poucette:
Pobierz najnowszy bios ze strony gigabyte i nie #!$%@? ale powinno z pliku .exe się zainstalować. I prostą aktualizacją biosu nie da się zbrickować płyty głównej, chyba że ktoś pobierze zły bios...
@Christophy: Niestety, po pobraniu i uruchomieniu .exe wyskakuje mi error. Bardzo generalny error, coś w stylu "coś poszło nie tak". Zero pomocy w necie na ten temat. Mogę dziś po pracy dostarczyć error message. Mam win10, może to wina tego?
@poucette: przyznam przeczytałem trochę po łebkach wątek, ale dawno temu kumpel miał zasilacz... z czarnej listy... jego pseudo 350-400 W nie ruszyło po podpięciu karty graficznej. Na markowym 250 W chodziło bez zarzutu. Nie jest tak, że zasilacz ma za mało mocy by ruszyć zestaw?