•  

  #manifa #manipulacja #dzienkobiet #feminizm #bekazpodludzi #rozowepaski #logikarozowychpaskow

  Fakty:

  Polska znalazła się na 3. miejscu zestawienia krajów UE pod względem różnicy zarobków kobiet i mężczyzn. Według cytowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne Eurostatu różnica w pensjach godzinowych wynosi u nas jedynie 6,4 proc.
  KLIK

  Antydyskryminacyjna agencja Unii Europejskiej - Agencja Praw Podstawowych UE - obaliła medialne mity o skali przemocy wobec kobiet w Polsce - jesteśmy krajem o najmniejszej skali przemocy wobec kobiet spośród krajów UE. Przy czym nie dotyczy to jedynie oficjalnej skali przemocy, czyli tej zgłaszanej, lecz realnej. Badanie zostało przeprowadzone na licznej grupie 42000 kobiet ze wszystkich 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej, przy zapewnieniu im komfortu psychicznego poprzez izolację od partnerów. Co więcej Polska nie tylko ma najmniejszą skalę przemocy, ale i jest w czołówce krajów, gdzie najczęściej zgłasza się przypadki przemocy wobec kobiet. To największa jak dotychczas próba zdiagnozowania sytuacji kobiet w krajach unijnych.
  KLIKKLIK

  Z przeprowadzonego badania wynika, że Polki czują się bezpiecznie. Tylko 3% odczuwało często lęk przed staniem się ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej, a aż 86% nigdy się tego nie bało. Większość z nich (ponad 60%) nie unika określonych miejsc i sytuacji z powodu strachu przed staniem się ofiarą takich czynów. Najmniej bezpiecznie znów czują się mieszkanki Skandynawii: Finlandii, Szwecji i Danii - strach odczuwa mniej więcej co trzecia kobieta w tym kraju.
  KLIKKLIK

  Polskie kobiety mają lepsze wykstałcenie niż mężczyźni

  pokaż spoiler Data of the National Population and Housing Census. Division by education excludes persons of unknown educational level.


  Kobiety żyją dłużej. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, występuje nadumieralność mężczyzn, jednak skala tego zjawiska jest znacznie wyższa. Mimo, iż w latach 90. różnica między przeciętnym trwaniem życia kobiet i mężczyzn malała (w 1991 r. – 9,2 lat; w 2001 – 8,2), nowa dekada przyniosła wzrost tej wartości do 8,7 – w latach 2006-2008. Obecnie różnica ta wynosi 8 lat.
  KLIK

  Kobiety w polityce. Polska jest jednym z bardzo niewielu Panstw gdzie pomimo zmiany partii rzadzacej szefem rządu była i została kobieta.

  Długośc pracy. Polki najszybciej opuszczają rynek pracy wśród swoich koleżanek w całej Europie. Przykładowo Niemki pracują 4 lata dłużej.

  pokaż spoiler ’Eurostat’s New Cronos Database’’, Internet: http://europa.eu.int/newcronos.


  Polki są w połowie stawki Europejskiej pod względem ilości godzin poświęconych na obowiązki domowe. Poświęcają na średnio 4 godziny i 45 minut. Niemki 4 godziny i 30 minut. Włoszki 5 godzin i 20 minut, Szwedki 3 godziny i 45 minut. Panowie również zanjdują się w połowie stawki.

  pokaż spoiler On the basis of the results of last surveys conducted in particular countries in period 1998—2004 (for Poland — on the basis of results of the ’’Time Use Survey’’, conductedfrom 1 VI 2003 to 31 V 2004).


  Mity:

  HURRR DURRR WYPOWJADAM SLUZBEM DURR SZNURRR

  Wszystkim normalnym różowym paskom życze wszystkiego dobrego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: bi.gazeta.pl

  •  

   @mistrz_tekkena: Epicki ból dupy xDDD Nawet chciało ci się szukać jakieś gównoźródła. Trochę podziwiam.

   +: voor
  •  

   @mistrz_tekkena: ale w sumie to po co to piszesz? żeby pokazać kobietom jak to dobrze mają i nie mają co narzekać? ja tam uważam, że fajnie, ze nie żyjemy w kraju trzeciego świata, i że wiele już zostało zrobione, ale wciąż wiele trzeba jeszcze zrobić : ) poniżej lista postulatów z poznańskiego wydarzenia międzynarodowego strajku kobiet:

   Żądamy:
   1. Pełni praw reprodukcyjnych:
   - utrzymania standardów opieki okołoporodowej
   - dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji
   - dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży
   - dofinansowania in vitro
   - badań prenatalnych najnowszej generacji
   2. Państwa wolnego od zabobonów:
   - rzetelnej edukacji seksualnej
   - edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową
   - opieki medycznej, nie watykańskiej
   - likwidacji tzw. „klauzuli sumienia"
   - religii w parafiach i na koszt Kościoła
   - niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele
   - wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele
   3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:
   - przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową
   - bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej
   - bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji
   - ochrony ofiar i izolacji sprawców
   - współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji
   - ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy
   4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet:
   - zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet
   - realnego zabezpieczenia społecznego rodzin dzieci z niepełnosprawnościami
   - skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych
   - podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z FA do średniego wynagrodzenia
   - równości płac bez względu na płeć

  •  

   @mistrz_tekkena:

   Wymawiamy służbę w domu i w pracy

   O co tu chodzi? Składali wypowiedzenia grupowe?

  •  

   @alicemeow:

   Państwa wolnego od zabobonów:
   Fajnie, ale co to ma wspólnego z kobietami? Takie same postulaty mógłby się pojawić na każdym liberalnym albo antyklerykalnym proteście.

   Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:
   System działa. To ofiary przemocy z niego nie korzystają. Jak policja ma reagować na przemoc, która nie zostanie im zgłoszona? Zamontować kamerę w każdym mieszkaniu? Państwo organizowało kampanie informacyjne.

   zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet
   To ja tu głosuję na partię, która chce usunąć ZUS, a wy chcecie go rozbudowywać, żeby jeszcze mniej kasy zostało z wypłaty po odliczeniu składek? Idźcie do czorta! Nie tylko nieodpłatnie pracujące kobiety gówno dostaną. Gówno dostaną także pracujący mężczyźni, bo państwowy system emerytalny nie ma racji bytu i przez niski przyrost naturalny zaraz się rozpadnie.

   realnego zabezpieczenia społecznego rodzin dzieci z niepełnosprawnościami
   Rozumiem zasadność postulatu, ale nie rozumiem co ma wspólnego z kobietami, że został tu uwzględniony.

   skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych
   Życzę powodzenia w ściąganiu wielotysięcznego długu od ludzi, którzy zarabiają najniższą krajową. Jak ma się ich karać? Więzieniem, żeby w ogóle nie mieli z czego płacić? A może państwo powinno znaleźć im lepszą pracę, żeby spłacili dług? :D Bądźmy realistami. Takie pomysły są nierealne. A jeżeli uważasz, że są realne, to zaproponuj rozwiązanie.

   podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z FA do średniego wynagrodzenia
   Ostatnio PiS dał 500+, więc spełnili już ten postulat zanim zaczęłyście protestować. Wychodzi więcej niż przeciętne świadczenia z FA.

   równości płac bez względu na płeć
   News z ostatniej chwili: komuna upadła. Twoje miejsce pracy raczej nie jest państwowe. Strajkowanie przeciwko państwu to idiotyzm. Zorganizuj z tym postulatem strajk pracowniczy w swoim miejscu pracy jeżeli naprawdę uważasz, że jesteś poszkodowana.

   Ogólnie to tylko pierwszy i ostatni punkt wiążę się z kobiecością. Drugi i trzeci to zapychacz. Obcinacie tym sobie poparcie społeczne, bo na przykład katolik z niepełnosprawnym dzieckiem nie przyjdzie do was protestować, bo uzna, że obrażacie Kościół.

   Postulaty powinny być proste i zrozumiałe. Ogólna ocena 3/10. Następnym razem postarajcie się bardziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Damian1998 Ja nadal nie wiem gdzie kobiety zarabiają mniej na tych samych stanowiskach skoro 90% prac do firmy,korporacje miejsca państwowe czy inne biedronki gdzie pensja jest stała i taka sama dla każdego xD To że jakiś Janusz kogoś rucha na kasę działa w obu przypadkach i albo to trzeba zgłosić albo się zwolnić

  •  

   @alicemeow: bylbym za, tylko wykreślic slowo kobiet w tych postulatach

  •  

   @alicemeow: HURR DURR MORDA W KUBEŁ BABO I PATRZ JAK MASZ DOBRZE W POLSCE, NIE TO CO TEN ZGNIŁY ZACHÓD

   pokaż spoiler XDDDDDD

  •  

   @mistrz_tekkena: tak naprawdę to w dupach nam się przewraca i chcemy jak na zachodzie robić se te inwitro a potem skrobankę bo to modne ixde.