Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie hamulców rowerowych. Przymierzam się do zakupu roweru Lazaro integral v3 lub lazaro elitary v3. Różnica jest tak na prawdę tylko w hamulcach. Integral ma Tektro v-brake, natomiast elitary ma hydrauliczne shimano alivio br-m4050 / tarcze sm-rt20 160mm. Na czym polega jakaś większa różnica i czy warto dopłacać 350zł?

#rowery #rower #kiciochpyta
  • 17
@ddk15: tarczówki ogólnie lepiej hamują, ale jeśli:
- nie będziesz jeździł po głęboki błocie (brudne/mokre obręcze)
- nie będziesz zjeżdżał dłuuuugich odcinków na hamulcu (przegrzanie obręczy)
to wystarczą ci v-brejki
@ptasiek2: czy koszta serwisowania są mocno większe oraz częstsze niż w przypadku v-brake? Dotychczas miałem hamulce tarczowe mechaniczne w rowerze ( z przodu ) i nie byłem z nich zbytnio zadowolony jednak to było z 7 lat temu i technika pewnie poszła mocniej do przodu.
@ddk15: Hydrauliczne lekko chodzą, praktycznie ich nie czuć. Minusem jest nagła sytuacja kiedy odruchowo wbijasz przód i tył i lecisz przed siebie a rower stoi w miejscu. Kiedyś miałem rower z hydraulicznymi ale to był ostatni raz, zaliczyłem glebę i całe te pojemniki na płyn poszły w #!$%@?.
@ptasiek2: Do wzrostu 183cm można jakoś dobrać rozmiar ramy (19 czy 21 cali) czy lepiej pójść do sklepu i pojeździć na jakimś innym modelu? Bo Lazaro nie ma u mnie nigdzie i muszę zakupić na allegro
@ddk15: przy podobnym wzroście mam 21" i żałuję, że nie kupiłem większej. Najlepiej zmierzyć się dokładnie i porównać z wielkościami katalogowymi + wybrać się do sklepu poszukać roweru opartego na tej samej ramie. Producent często korzysta z tego samego modelu pomalowanego na inny kolor.
Nie masz pojęcia w temacie, to po #!$%@? wtrącasz swoje śmieszne 5 gr?


@elKoyote: A #!$%@? się ode mnie. #!$%@? to kogokolwiek interesuje, że jesteś zadowolony. Grupa Alivio to gówno, i choćbyś #!$%@?ł jeszcze 20 naklejek GoPro, to nic tego stanu rzeczy nie zmieni.