Wpis z mikrobloga

Słuchałem wystąpień premier Szydło wczoraj, słuchałem dziś i oto czego dowiedziałem się na temat naszej przyszłej polityki międzynarodowej:

- mamy zasady, dużo abstrakcyjnych i nienazwanych zasad;
- za te zasady jesteśmy w stanie iść w poprzek wobec całego regionu, całej Unii i całego świata, jeśli będzie trzeba;
- to, że w swoim zdaniu pozostajemy kompletnie odosobnieni, nie powinno budzić naszych wątpliwości bo my mamy zawsze rację;
- jeśli nie mamy, to patrz punkt wyżej;
- Francja nas szantażuje;
- państwa Europy Środkowej głęboko w serduszkach nas popierały, ale Niemcy kazali im zagłosować inaczej;
- wartości europejskie nie równają się wartościom polskim, ale wartości polskie powinny być wartościami europejskimi;
- chcemy dalszej integracji, bytowania w polityce i gospodarce europejskiej, ale nie biorąc na siebie absolutnie żadnych obowiązków;
- Unia powinna być wdzięczna Polsce za jej łaskawość i zabiegać abyśmy Unii nie opuścili;
- liberum veto było spoko;
- Tusk został wybrany w sumie prawidłowo, ale nie wolno tego mówić na głos;
- możemy mówić o każdym co nam się żywnie podoba, ale już nas zależy traktować z szacunkiem, bo to tak;
- porażka to zwycięstwo, czym większa tym większy sukces;
- "Wojna to pokój, Wolność to niewola, Ignorancja to siła".
- Tusk to zdrajca, kłamca i diabeł, który wpuścił do nas tych wszystkich muzułmańskich terrorystów, wypchnął Wielką Brytanię z UE (pewnie na złość rządowi) i organizuje antypisowski ruch w Polsce;
- tak naprawdę wszystkie państwa już żałują tego co zrobiły podczas głosowania, tylko jeszcze o tym nie wiedzą;
- będziemy jechać po przewodniczącym Rady jak po burej suce, ale on nie powinien się odgryzać, bo jego obowiązkiem jest zachowywać neutralność;
- MSZ może robić absolutnie wszystko co mu się żywnie podoba, nie musząc obawiać się żadnych konsekwencji;
- Polska zreformuje Unię Europejską nie pytając nikogo czy tych reform chce;
- nie ma zgody, nie ma zgody, nie ma zgody;
- oblężona twierdza jest oblężona;
- naszych "zasad" nie sprzedamy za żadne pieniądze, choć od tej opresyjnej Unii chcemy przede wszystkim dotacji;
- po nas choćby potop.

Będzie fajnie. Chciałbym zobaczyć rozmowy na temat przyszłego budżetu Unii Europejskiej z w wykonaniu duetu Waszczu & Szydło. #polityka #szydelkowanie #polska #bekazpisu #kukle #dobrazmiana
  • 3