•  

  Publikujemy badania, TL;DR niżej

  Wracamy po krótkiej nieobecności. Woleliśmy poczekać z naszymi wpisami do momentu, kiedy opublikujemy obiecane Wam badania i odniesiemy się do tematyki, która była poruszana na wykopie. Do tej pory opieraliśmy się na badaniach wewnętrznych i zewnętrznych, które były przeprowadzane w czasach, kiedy mało kto myślał o wrzucaniu ich w internet. Odświeżyliśmy więc temat.
  Wszystko poniżej, zapraszamy do lektury.

  1. BADANIA ZUŻYCIA GAZU W PŁYTACH SOLGAZ GPC

  Dlaczego Główny Instytut Górnictwa?
  Szukaliśmy odpowiedniej instytucji, która jest bardzo wiarygodna i sprawdzi dokładnie nasze płyty. W połowie stycznia odpisał do nas GIG, który jest podporządkowany tylko Ministrowi Energii. Zdecydowanie nie jest to mała firma krzak, która działa komercyjnie, tylko instytucja nadająca się w sam raz do tych badań.

  Jednostka GIG, która przeprowadziła badania na naszym sprzęcie to Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza. Na co dzień zajmują się badaniem procesów spalania, sprawdzania oszczędności energii itp.

  Jak przebiegały badania?

  pokaż spoiler W ostatnim wpisie prosiliśmy o wytyczne do badań, które wg Was będą wiarygodne, ale niestety przyszedł tylko jeden mail.


  Wszystko, łącznie z ciśnieniem atmosferycznym i temperaturą pomieszczenia znajdziecie na końcu tego wpisu, lub w formie PDF do pobrania tutaj.
  Jest tam cała dokumentacja, którą zatytułowano: Badania kuchenki gazowej z palnikiem ceramicznym. Określenie efektywności spalania gazu.
  Prace rozpoczęto już 18.01.2017r. Zbadano dokładnie efektywność spalania, skład spalin, zużycie gazu i wszystkie elementy, które wpływają na oszczędność gazu w naszych płytach.

  Co z nich wynika?
  Skopiujemy część podsumowania:
  Zastosowanie kuchenki gazowej typu GPC 4-T z palnikami inżektorowymi w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikiem Bunsena pozwala na :
  • odzysk energii użytecznej dzięki akumulacji ciepła płyty grzejnej. Akumulacja ciepła płyty grzejnej przy podgrzewaniu i utrzymaniu potrawy do wymaganej temperatury pozwala na odzysk 857 kJ, co tradycyjna kuchnia gazowa z palnikami Bunsena zużywa do 1071 kJ.
  • spalanie gazu w palnikach inżektorowych kuchenki o wyższej sprawności - 28,7% w porównaniu do kuchenki tradycyjnej 22,03%. Oznacza to, że kuchnia typu GPC 4-T spala gaz o 30,27% efektywniej w porównaniu do tradycyjnej kuchenki.

  • ponadto oszczędność zużycia gazu ziemnego 2E -GZ – 20, o dodatkowe 10% w trybie pracy cyklicznej
  • odzysk energii użytecznej przy spalaniu gazu w palnikach o 2 x 58 = 116 kJ (kuchenka posiada 2 – pola akumulacji ciepła palnika Ø 200 i Ø 160). Tradycyjna kuchnia możliwości odzysku energii użytecznej nie posiada. Wykorzystanie energii użytecznej w polach akumulacji ciepła palnika Ø 160 i Ø 200, których nie posiada tradycyjna kuchenka, pozwalają na dodatkową oszczędność zużycia gazu o ok. 21% w porównaniu do tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikami Bunsena.

  Czyli możliwe jest nawet więcej niż 50%.

  2. CZYSZCZENIE PŁYTY

  Jak czyści się płytę Solgaz typu GPC?
  Dokładnie tak jak elektryczną płytę grzewczą. Osiąga podobne temperatury, a materiał na niej jest identyczny jak na płytach ceramicznych i indukcyjnych czołowych producentów. Więc jeśli ktoś nie radzi sobie z czyszczeniem naszej płyty, to z pewnością nie wyczyściłby elektrycznej płyty grzewczej.

  Mimo to mamy coś, co pomoże jeszcze bardziej
  Od dłuższego czasu pracujemy nad dedykowanymi środkami czystości. Sprawdzaliśmy je na bardzo dużo sposobów i taki zestaw w połączeniu ze skrobakiem rozwiąże wszystkie problemy związane z pielęgnacją i czyszczeniem.
  Skład i zastosowanie opracowaliśmy z dwoma polskimi producentami środków czystości i sprawdza się naprawdę świetnie. Kliknij tutaj i zobacz ich zdjęcie
  Butelki mamy już gotowe, etykiety się drukują, więc środki lada dzień wejdą do sprzedaży. Ciekawostka: aromat jest robiony z naturalnych skórek pomarańczy i pachnie niesamowicie!

  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  #solgaz #aferasolgazu #agd #badania #solgazbadania #afera #certyfikat
  A poniżej obiecane badania:

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: badania GIG.jpg