Wpis z mikrobloga

Wczoraj premierę miała desktopowa aplikacja #twitch, co jest niczym innym niż #cursevoice z zmienionym logo. Cursa/Twitcha używam jakiś czas po przesiadce z #teamspeak i mimo że byłem sceptyczny, to z czasem coraz bardziej mi pasowało.
Z zalet:
- Każdy może utworzyć własny serwer (publiczny/prywatny) bez potrzeby hostowania/opłacania go,
- Można również wykonać bezpośrednie połączenie niczym na skype z opcją rozmowy grupowej, wideo lub współdzielenia ekranu,
- jeśli streamer założy swój publiczny serwer możemy go oglądać z poziomu aplikacji jak np. tutaj,
- jeśli chodzi o funkcje czatu głosowego to pokrywają się one z ts3, regulacja głośności każdego z użytkowników osobno, wyciszanie konkretnych osób, push-to-talk czy auto detekcja głosu,
- nakładka do najpopularniejszych gier jak #csgo czy #leagueoflegends pozwala na korzystanie z ww. funkcji bez potrzeby minimalizowania gry.

Z wad:
- nie widzisz czy twój rozmówca jest wyciszony co czasami bywa problematyczne,
- nie można oglądać streamów osób bez swojego serwera, ale wydaje mi się że to się wkrótce zmieni,
- aplikacja bardziej obciąża komputer niż ts3, jeśli brakuje klatek na sekundę to nie polecam.

Tak jak mówiłem, byłem sceptyczny, ale kiedy nasz serwer ts3 się wysypał to razem z ziomkami spróbowaliśmy curse i dalej z niego korzystamy.
Jeśli maszyna na to pozwala to polecam spróbować, może się wam spodoba.

Można by też utworzyć jakiś serwer dla całego wykopu, tak jak mirkogamingsquad swego czasu.
eciek - Wczoraj premierę miała desktopowa aplikacja #twitch, co jest niczym innym niż...

źródło: comment_LsXD7KKYnthJ0TKuvvh9p0dcIpcjXOuF.jpg

Pobierz
  • 12
@eciek: dobra jakość głosu, bardzo fajny czat z wieloma funkcjami od wyszukiwarki gifów po syntezator mowy, obsługa przeróżnych botów, niskie zużycie zasobów, niezła nakładka, wygodne zarządzanie uprawnieniami, poza tym jest bardzo wygodny i ma przyjemną apkę na telefony
w sumie nie mam porównania z Cursem bo nie korzystałem nigdy, ale znacznie lepiej mi się z niego korzysta niż z TS3
@kolczan_prawilnosci:
Dla porównania Cursa też ma takie pierdoły jak wyszukiwarka gifów, syntezatora mowy nie ma, nie mam pewności co do botów, tworzenie pokoi dla "wyższych rangą" i zarządzanie rangami to też bajka, a wersji mobilnej używa kolego i ją szanuje, więc chyba zła nie jest.
Zapomniałem też wspomnieć o możliwości generowania zaproszenia do pokoju na odnośnik i możliwość dołączenia przez stronę www, bez instalowania tego na kompie.
ale żeby było sprawiedliwie