Wpis z mikrobloga

Polska cebula kwitnie na amerykańskiej ziemi.

Jako że wczoraj ktoś nawinął mi tu temat z chytrym Kuźniarem na łowach w Walmarcie, postanowiłem podzielić się pewnymi spostrzeżeniami odnośnie zachowania wielu spośród naszych rodaków mieszkających za oceanem. Okazuje się że akcja na kuźniara to mały miki w porównaniu z pomysłowością i wyrachowaniem akcji opatentowanych przez innych szpecy. Będę starał się w skrócie punktować aby nie rozciągać niepotrzebnie. Do rzeczy:
- Home Depot to sklep w którym można dostać nie tylko materiały budowlane ale także wiele różnych elektronarzędzi i maszyn. Sklep słynie z niskich cen ale także słabej jakości produktów a więc często można dostać wiertarkę której silnik spłonie w pierwszym dniu pracy itd. Nie jest to jednak problem bo mając paragon można łatwo zwrócić każdy produkt dostając tzw. "Cash Back" albo wymienić na taki sam produkt tyle że nowy. I tu otwiera się ocean możliwości dla Januszy spod znaku przekrętu. Biorą taki kompresor do domu, wyciągają silnik a w to miejsce przekładają stary co pamięta jeszcze pierwszą kadencję Dżordża Dablju. Oddają mówiąc że maszyna nie działa biorąc gotówkę do portfela. Wielkie zwycięstwo Janusza po raz pierwszy.
- drugi przekręt jest na Grażynę. Tak bowiem nazywa się pierwsza skazana za to kobieta w mojej okolicy. Jako że zasada zwrotu ciuchów do sklepu jest niemal identyczna jak poprzednio tak kobieta kupowała multum ciuchów zarówno bardzo drogich jak i bardzo tanich. Następnie w domu przeszywała metki z drogich na tanie licząc na to że leniwe murzynki z obsługi klienta przeskanują metki nie wnikając w nieprawidłowości. Kolejne zwycięstwo.
- trzecim sposobem jest akcja przez internet. Nie wiem czy wszyscy w Polsce sobie zdają sprawę, że w USA wszelki biznes oparty jest na zaufaniu. Często na słowo, często na meila, bez żadnych pokwitowań. Ludzie tu są po prostu bardzo uczciwi. Kupując opony przez neta sklep mówi ci że w przypadku rozerwania jej w ciagu pierwszych 6 miesięcy wysyłają ci taką samą oponę za darmo. Znam jednego cwaniaka co naciągnął tę firmę już w ten sposób na cztery opony wyzywając ich od najgorszych frajerów...
Miałem pisać dalej ale zepsułem sobie humor pisząc takie rzeczy o tych Cebulakach. Skutek jest taki, że sklepy widząc że są oszukiwane zmieniają tak wygodne dla klienta udogodnienia. Ci ludzie nie dorośli do bycia traktowanym po ludzku. Siedzi w nich stary system. Grażyna miała gębę w gazecie lokalnej co narobiło jej wstydu a myślę, że inni również w końcu się sparzą. Na szczęście ci ludzie to zdecydowana mniejszość polskiej emigracji niestety oni dorabiają nam gęby.
#cebulacontent #usa #kuzniar
R2D2zSosnowca - Polska cebula kwitnie na amerykańskiej ziemi. 

Jako że wczoraj ktoś ...

źródło: comment_IGEXnTKsCiubNc8aMTHY1iK7e8DqfVJ0.jpg

Pobierz
  • 4
@lajsta77: ja też, dlatego zawsze żonie nagadam żeby się zastanowiła dwa razy zanim nakupuje pierdół bo nie będę chodził i zwracał bo tego nienawidzę. Na szczęście dotarło i się uspokoiła jakiś czas temu. Teraz ją trudno do sklepu wygonić