Wpis z mikrobloga

Mirki! Jaki kraj polecacie na dwa tygodnie wycieczki typu bakcpacking w Afryce zachodniej dla pary? Budżet średni - czyli nie 5 gwiazdek ale też nie autostop. Ostatnio w Afryce byliśmy w Tanzanii więc planujemy coś innego, chcemy wybrać coś z Afryki zachodniej. Ważna jest dla nas natura, jakieś piesze wycieczki, kultura, życie normalnych ludzi. Nie interesują nas bardzo popularne miejsca gdzie jedyną atrakcją jest selfie i hashtag. Kiedy? - od Lipca do końca roku.
Najlepiej gdyby była możliwość pomieszkać u kogoś lokalnego na zadupiu, iść w góry/lasy/sawanny/pustynie bez całego tłumu tragarzy i przewodników. Żeby nie było terrorystów strzelających wokół, jakiś normalny dostęp do wody i brak epidemii. Mam nadzieję, że nie wymagamy za dużo.
Myśleliśmy nad Ghaną (nudno), Burkina Faso (czy aby nie za biednie? da się kupić wodę w butelce), Benin (jak poprzednio), Kamerun (czy jest bezpiecznie?), Gabon (jak paprzednio). Coś zupełnie innego?

#podroze #afryka #podrozujzwykopem #pytanie
  • 4
@olszus: najwiecej spokoju to zaznasz jednak na południu. Nie mówię tu o RPA, ale Namibia, Zimbabwe, Botswana. Na Backpacking średnio, bo coś was #!$%@? po drodze, a pieszo do parku narodowego nawet was nie wpuszczą, ale bardziej self-driving, wygodne i czyste lodge po drodze, dla ambitniejszych kempingi.
@SmellySocks: backpacking - chodzi mi raczej o mały bagaż w małym plecaku, komunikacja lokalna - autobusy, taxi, samemu organizowanie noclegu (bez namiotu, w budynku). Po prostu nie wycieczka all inclusive i nie siedzenie w hotelu czy jednym miejscu. Nad Namibią myśleliśmy ale loty były długie (i drogie) - ale pewnie wyjdzie na Namibie. No i ten spokój - przydałby się, zwłaszcza przyjaźnie nastawienii tubylcy, zależy nam na podróży jako takiej i
@olszus: poleciłbym Namibię, bo w Botswanie mnie jeszcze nie było. W połowie lipca ci nogę opowiedzieć Xd.

Wrócę do domu za jakieś półtorej godziny, to mogę ci wszystko opisać od strony turystycznej, organizacyjnej i kosztowej, i podrzucić jeszcze zarys planu na Botswanę.
@SmellySocks: Dzięki. Pomyślę nad tym kierunkiem więc nie męcz się jeszcze pisaniem. No może w dwóch linijkach miasta i miejscowości gdzie byłeś - reszte sobie doszukamy w necie. Jak będę miał pytania to będę prosił o szczegóły.

Cokolwiek, ktokolwiek coś w Afryce zachodniej? Dobry znajomy nam już odradzał Gwineę...