•  

bitmarket.pl leży

#bitcoin

Na fejsie pojawił się komunikat:

"Drodzy użytkownicy,

Nastąpiła awaria w Data Center.
    Zarządzający data center poinformował nas, że nastąpiła awaria w obszarze zasilania klastra serwerów. Przewidywany czas naprawy wynosi około godziny. Będziemy informować na bieżąco o konkretnym postępie prac.

Przepraszamy za niedogodności"

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

"Awaria zasilania w data center została usunięta. Po uruchomieniu serwerów macierz z danymi jest bez szwanku. Wszystkie dane i salda są bezpieczne. Nastąpiło uszkodzenie działania hypervisora o nieznanym dotychczas błędzie. Otrzymaliśmy już od producenta rozwiązanie występującego problemu i aktualnie następuje ponowne uruchomienie systemu. Sprawdzimy integralność danych. Zajmie to nam do kilku godzin, być może uda się nam zakończyć prace szybciej. Robimy wszystko co w naszej mocy aby uruchomić serwis w możliwie krótkim czasie."

•  
      S.....a

+1

bitmarket.pl

@floatingpoint: Czuje za chwilę powtórkę z curexa ;)

+: shnela
    •  

@S_Rybka: to zle czujesz.

•  

@prtyfly: O !!!

pokaż spoiler specjalista z wypoku gwarantem cudzych środków na bitmarkecie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@S_Rybka: O!

pokaż spoiler smieszek z wykopu gwarant durnych komentarzy i miernego humoru na tagu( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■.

•  

to zle czujesz.

@prtyfly: Serio ? A Ty za kogo siebie uważasz, że swoją wypowiedź bierzesz za pewnik ? Jesteś takim samym pisarzem jak ja, czy ktoś inny tutaj, a to Twoje "To zle czujesz." jest dokładnie tyle samo warte co śnieg na Grenlandii.

•  

@S_Rybka: Nie lubie Cie, zglaszalem Twoje multikonta i mam nadzieje, ze to dzieki mnie dostales bana ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam tez zamiar na Twoje glupie (jak sam slusznie zauwazyles) posty odpowiadac w rownie glupi sposob ( ͡° ͜ʖ ͡°) ot cala tajemnica.

•  

@prtyfly: To czy mnie lubisz,czy nie, lotto mi dokładnie tak samo jak to co piszesz. Żegnam specjalistę z wypoku.
      A co do bana to za dużo CH i K posłałem podobnemu cymbałowi do Ciebie, także ten, nie czuj się mocny w tym zgłaszaniu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

pokaż spoiler buhaahahh

•  

@S_Rybka: Jak nie ten to nastepny, zawsze z przyjemnoscia Cie zglosze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pamietam, ze wtedy jedynym cymbalem w watku byles Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@prtyfly:

źródło: akphoto2.ask.fm

•  
      p.....y

+1

@S_Rybka: Zlituj się, bo mi żenadometr rozkalibrowałeś

+: Tomciox
    •  

@prtyfly: Serio ? To trzymaj się mocno, bo spadniesz jak poznasz prawdę: Sam fakt bycia i wypowiadania się na wykopie, uznawanie się tutaj za znawcę tematu świadczy, że żenadomedr masz od urodzenia nie teges.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@S_Rybka: Ja sie uwazam, za znawce tematu, otwarcie pisalem, ze pisze posty naprzekor Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro tak tu zle to usun konto

•  

@prtyfly: No już, już, będzie dobrze. Nie załamuj się, idź skrobać sobie dalej mądrości na wykopie. Ktoś na pewno Cię polubi i uzna Cię za cool men-a.

pokaż spoiler P.S. Skąd pomysł, że mi tu źle ? Lubię wypok i patrzeć jak takie baranki jak Ty uważają się za mądrale. Wprawia mnie to w dobry humor, że są na świecie ludzie, którzy sądzą, że ich zdanie jest jedyne słuszne.

•  

@S_Rybka: Jak mam sie nie zalamywac jak czytam te brednie?( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@prtyfly: Serio:

źródło: x3.wykop.pl

•  

@floatingpoint: Zawsze myslalem, ze mamy za duzo gield BTC w Polsce, ale jak Bitmarket nie dziala, to juz jakos tak dziwnie jak tylko bitbay.net, bitmarket24.pl, dgtmarket.com i bitmaszyna.pl. To nawet smutno wyglada w bitcoinaverage.pl

•  

@floatingpoint
      @prtyfly
      @michalskim
      Coś wiadomo? Akurat coś tam chwilowo miałem... Będzie żyło, czy mogę się pożegnać?

•  

@blask_jutrzenki: Moim zdaniem przywrócą usługę tylko grają teraz na zyskanie czasu, żeby opracować jakiś plan awaryjny na zatrzymanie użytkowników po powrocie online ("Sprawdzimy integralność danych").

•  

@floatingpoint: Jak dla mnie giełda, która nie jest w stanie w ciągu chwili przejść na zapasowy serwer + update aktualnej bazy danych w nim to giełda niewarta zainteresowania. 5 godzin leży i śmierdzi ... Żegnaj shitowa giełdo

•  

@S_Rybka: i tak wrócisz, cena czyni cuda, ale fakt faktem brak fail over to amatorka

•  

@mentis: Nie wrócę bo w PL korzystam tylko z jednej i nie jest to i nie był bitmarket.

•  

@S_Rybka: Zgadzam się, że to co się dzieje to jakieś januszowanie i anty case-study prowadzenia biznesu.. Błędy można wymieniać długo - brak dwóch niezależnych źródeł zasilania w serwerowni, brak nadmiarowego zasilania maszyn, brak UPS które pozwoliłyby w wersji minimalnej na podtrzymanie maszyn i w przypadku przedłużającej się awarii na zarządzane wyłączenie serwerów - dzięki czemu nie byłoby problemów z awarią hypervisora i konieczności sprawdzania integralności danych.

Wszystko wskazuje na to, że ich obecne "Data Center" to jakaś piwnica, a ludzie odpowiadający za ten biznes nie mieli nigdy do czynienia z rozwiązaniami IT dla szeroko pojętego sektora finansowego.

•  

@floatingpoint: W 100% zgadzam się z tym co opisałeś. Od siebie dodam, że miałem przymiarki gdzieś w sierpniu do nich, ale nie spodobali mi się po prostu jako userowi ze względu na wg. mnie amatorską szatę, a do tego w momencie jak chciałem zakupić, to mieli ponad 100 pln drożej niż konkurencja. I szczerze,to jakoś zapomniałem o nich, a teraz ta wtopa potwierdza to, że dobrze ich odebrałem, bo są amatorami.

•  

Info z forum:

"Witamy.
      Manualne sprawdzenie integralności danych pokazuje błędy, więc rozważamy powrót (rollback) do backupu z godziny 6:00 rano, z nabiciem manualnym wpłat/wypłat, które się pojawiły w międzyczasie. Analizujemy, wybierzemy jedną z dwóch strategii - dalsza praca nad integralnością danych lub w/w backup. Producent hypervisora twierdzi, że to co się stało dzisiaj - miało prawdopodobieństwo jeden do kilku milionów i patch który nam podesłał wskutek zgłoszenia awarii - rozwiązuje sprawę na przyszłość. Żadna to pociecha dla nas w sytuacji, w której się znaleźliśmy.
      Damy znać odnośnie decyzji integralność danych/rollback niebawem.

Oczywiście wszystkie stany bicoinów/litecoinów są nienaruszone, środki na kontach bankowych, itp. (bo nie mają jak się uszkodzić przy w/w awarii).
      Wiemy, że ta awaria kosztuje nas Wasze wielkie zaufanie, na które pracowaliśmy trzy lata, po kilkanaście godzin na dobę, dzień w dzień. Dziś chyba mamy taki dzień jak drużyna PSG w rewanżowym meczu z Barceloną, gdy wszystko co zawsze działało, nagle przestaje działać. Dzisiaj tego doświadczamy, ale jesteśmy, walczymy, uruchomimy serwis wkrótce, nawet jeśli tyle nieprawdopdoobnych zdarzeń od strony technicznej się dzieje na raz.

Działamy, jak postawimy serwis z powrotem, to zrobimy na pewno konferencję dla Was wszsytkich, będziecie mogli spojrzeć nam prosto w oczy i zadać nam wszelkie pytania o tę sytuację."

Źródło: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=55&t=13817&start=4820

•  

@saperos_: Czyli Bitcurex2 to było do przewidzenia. Żal mi tylko ludzi którzy trzymają btc na giełdach,

•  

@Amelek: tylko jak ktoś gra na giełdzie, to musi mieć tam środki nie ma innej opcji/.