Wpis z mikrobloga

W kolejnym notowaniu rankingu FIFA (kwiecień) Polska może być na 10 miejscu.
Warunek:
Francja musi wygrać, lub zremisowac z Hiszpanią (towarzyski). Peru musi wygrać lub zremisować z Urugwajem (eliminacje MŚ).
Do grudnia (wtedy będzie losowanie grup na MŚ) Polska może być w top 7 (o ile będzie dalej wygrywać) i być wśród 8 rozstawionych drużyn na MŚ.
#mecz #pilkanozna #oswiadczenie #reprezentacja #rankingfifa #mundial #ms2018
  • 7
@nightrain: na podstawie tego rankingu jest podział na koszyki i fajnie jakby Polska była w top 7. Na MŚ masz 8 grup z 7 najlepszymi drużynami z rankingu + gospodarz i dolosowane drużyny z różnych kontynentów. UEFA też ma swój ranking i dobrze być wysoko aby być rozstawionym w Pucharze narodów i el. ME
@yourgrandma: tam to wszystko jest możliwe, Peru zremisowało z Argentyną, na wyjeździe przegrali z Urugwajem 0:1,
@nightrain: będziesz wygrywać to będziesz wysoko i według mnie ten ranking dobrze oddaje realia ostatnich 4 lat. Jedyne co mi sie nie podoba to słaby współczynnik za mecze towarzyskie, wcale nie powinny być liczone do tego rankingu bo tylko zaniżają pozycję mocnych drużyn
@nightrain: nie wiem o co Ci chodzi. Wiem w jaki sposób jest liczony i nie widzę w tym nic dziwnego oprócz współczynnika za mecze towarzyskie. Nie wystarczy wygrywać, bo wygrywając mecz towarzyski można spaść w rankingu. Nie grając wcale można awansować. Dużo drużyn będzie tracić teraz punkty za el. MŚ2014, Polske to pchnie do góry bo punktów wtedy dużo nie zdobywała ale mimo wszystko to i tak tylko 20%