Wpis z mikrobloga

Cześć. W lipcu tego roku emigruję do #australia na stanowisko project manager, do pięknego Perth.
Jest tutaj ktoś, kto mieszka w Austalii? Albo pracował tam w IT #programowanie ?
W maju lecę, bo zostałem zaproszony na zapoznanie się z zespołem, poznanie miasta, klimatu itd. Stricte integracyjnie.
Ciekawostką jest, że nie musze w ogóle szukać zakwaterowania, bo firma umożliwia mi za darmo mieszkanie na czas zatrudnienia.

Ma ktoś jakieś informajce, które warto wiedzieć?
Może jakieś pytania? Chcecie, żebym opisał wyjazd integracyjny?

Jestem podekscytowany tym wszystkim.

#nieprogramowanie
Pobierz l.....n - Cześć. W lipcu tego roku emigruję do #australia na stanowisko project manag...
źródło: comment_Zt8Yzx73tybj9lybmLu7owO0or0ngyHI.jpg
  • 15
@lovetornmeapartagain: Opisuj wszystko! :) Mnie najbardziej ciekawi jak nawiązałeś kontakt - czy wysyłałeś jakoś świetnie przygotowane ciekawe CV do wybranych firm czy może całość przez jakąś agencję?
Aaa i z czego już się wykazywałeś tzn. czy kluczowe było doświadczenie, referencje wręcz czy np jakieś własne opracowania?
@lovetornmeapartagain: w Perth nie byłem, ale zwiedziłem całe wschodnie wybrzeże. Wg mnie Australia to jedno z najlepszych miejsc do emigracji, podoba mi się otwartość i luz w ludziach. Sam się zastanawiam, czy się tam nie przeprowadzić, tylko w moim przypadku mieszkanie w mniej rozwiniętym kraju oznacza poważne oszczędności. W innym przypadku nawet bym się nie zastanawiał ;)
@reroute: W PL tez realizuje sie dobre projekty a np. system bankowy australijskiemu nie ustepuje. Czy w AU brakuje PM? Zalezy do jakiego projektu szukasz. Lokalny rynek nie jest az tak wielki, bardzo czesto sprowadza sie ludzi do projektow.
@lovetornmeapartagain: mieszkam w Perth od 1.5 roku i pracuje w IT
jak masz jakies konkretne pytania to pisz i pomoge w miare mozliwosci bo nie bardzo wiem czego chcesz sie dowiedziec.

Co powinienes wiedziec na starcie...? Przychodzi mi do glowy wiza, zakwaterowanie, transport i jedzenie - dwa pierwsze na pewno zapewnia Ci pracodawca - dwa pozostale na pewno sobie ogarniesz samemu. Napisz na ile przylatujesz i kiedy dokladnie to bede w