Wpis z mikrobloga

Nie jestem lewakiem żeby polować na innych ludzi.


@Satan696: Polecam zrobić małą ankietę wśród znajomych 4konserw, bo jak widzę jakichś zamordystów, to przeważnie utożsamiają się oni z prawicą. W ogóle prawica to dziwny twór, który ideowo głosi wolność, a większość sympatyków uważa coś innego, bo albo ideowi natywolnościowcy, albo ekonomiczni socjaliści. xd

Od jakiegoś czasu nawet centrum na wykopie jest uznawane za lewicę, zaczynam podejrzewać, że w Polsce nie ma żadnej
@ajuto00: podzial prawica-lewica jest przestarzaly, na moje to sie sprowadza do tego czy jestes wolnosciowcem (polozenie na osi authoritarian-libertarian na kompasach politycznych). Mozesz nienawidzic gejow, narodowcow, zydow, dzieciorobow, socjalistow, kapitalistow, ksiezy, feministek itd. mozesz tez swoja nienawisc wyrazac slownie w przestrzeni publicznej, mozesz w swoim biznesie dawac znizki kobietom albo nie obslugiwac czarnych, nic mi do tego, ale jezeli chcesz fizycznie atakowac osoby, ktorych nie lubisz, uzyc aparatu panstwa do zmuszenia
@WielkaPesaNarodowa: Bo już wy z nimi walczycie, więc my możemy zająć się czym innym, na przykład walką z prawdziwym zagrożeniem. Taki jełopek to geja najwyżej pobije (o ile starczy mu odwagi, pewnie skończy się na obrażaniu), ale go nie ukamienuje. Myślę, że wszyscy cieszymy się, że u nas nie jest jak w Czeczeni, ale to my się staramy, żeby tak zostało.
@3edcvfr4: Z pierwszą częścią jak najbardziej się zgodzę, co do drugiej już niekoniecznie. Uważam, że masz pewne prawo nienawidzić kogoś i masz pewne prawo do wyrażania tego w prywatnych rozmowach.

Ale wkraczając na publiczny grunt, musisz się już liczyć z tym, że bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa. Między agresją fizyczną a agresją psychiczną nie ma już takiej wielkiej różnicy, skutki mogą być nawet bardziej opłakane w tym drugim przypadku.
@ajuto00: a czy krzywe spojrzenie to tez nie jest agresja psychiczna? oczywiscie z drugiej strony nie zakaze ci bojkotowania rasistow homofobow i myzoginow, sam raczej nie kieruje sie w zyciu uprzedzeniami, ale nie wydaje mi sie zeby warto bylo zaprzegac do tej roli panstwa, ktore orzekaloby czy ktos, kto obrazil swoimi slowami innego czlowieka powinien dostac wyrok, bo jak widac oburzone feministki albo katolikow bardzo latwo wykorzystac takie prawo do wlasnych
Od jakiegoś czasu nawet centrum na wykopie jest uznawane za lewicę


@ajuto00: Od jakiegoś czasu lewica podszywa się pod "centrum" sprzedając swoje wynalazki jako obiektywną prawdę. To, że reklamuje je jako postęp albo właśnie wolność, równość i sprawiedliwość społeczną to nic nowego. Kolega @WielkaPesaNarodowa: postawił sobie paskudnego chochoła, ale też typowego i owszem narodówka wielokrotnie dała powody do takiego myślenia, a mniejszościom wybranym argumenty w swojej martyrologii przez którą starają
@3edcvfr4: Tutaj trzeba rozróżnić poglądy od agresji. Pogląd wygląda tak: uważam, że geje nie powinny mieć praw do małżeństw,
Agresja zaś tak: "geje do gazu, jechać z nimi".
Taki rozróżnienie myślę, że jest do pojęcia nawet przez uczniów w podstawówce.
Jestem za wolnością słowa, ale nie za wolnością do nękania ludzi.
Jak to hejterskie szambo w Polsce przystopować, nie wiem, na pewno nie w postaci policyjnych polowań, ale problem jest i
@ajuto00: tak jak pisze @3edcvfr4 podział na lewicę i prawicę jest przestarzały. I po jednej i po drugiej stronie trafiają się dobre pomysły, ale też te #!$%@?. I tu i tu znajdą się zamordyści, tylko że jedni będą chcieli mordować homoseksualistów a drudzy księży. Dlatego najlepszym wyborem jest centrum korzystające z najlepszych pomysłów obu stron ( ͡º ͜ʖ͡º)