Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dla #nerd Czy ktoś orientuje się czy da się w jakiś prosty sposób zrobić z jednego komputera dwa stanowiska ? Czyli podłączyć do jednego komputera dwa monitory, myszki i klawiatury i można bylo na dwóch oddzielnych systemach niezależnie korzystać z jednego PC-ta.

Znalazłem coś takiego ale wymaga to zakupu licencji(rocznej) i jest w sumie dość skomplikowane, w dodatku nie wiem czy będzie to stabilne. http://www.ibik.ru/

#komputery #technologia #elektronika
źródło: comment_QGtRgz3BFQB2T5al1naHTZ9pqZYYbix6.jpg
  • 17
@SuchyJurek: Nie da się. Ale możesz kupić terminal lub jakiś super słaby komputer, który będzie robił za terminal. Na komputerze głównym stawiasz linuxa i drugim się łączysz całkowicie niezależnie i korzystasz z jego mocy. Ja tak w domu kiedyś miałem i mogliśmy we dwóch z bratem naraz korzystać z jednego kompa :) A ten drugi to jakiś kosmicznie starty pentium 166 warty pewnie z 20 zł.
@SuchyJurek: System który będzie działał na maszynie wirtualnej to musi posiadać:
Jeśli ma mieć udostępnione GPU to zainstaluj TigerVNC, zaś do udostępniania urządzeń polecam USB/IP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oraz jakiś tani terminal z allegro, co ma 1gb ramu dla wygody (wydatek około 25zł).
Za terminal też może robić stary laptop.