Wpis z mikrobloga

Czy zdajecie sobie sprawę, że w Polsce powszechne w całym kraju jest coś co na Zachodzie i Skandynawii usunięto jakieś 70 lat temu, a i nawet Ukraincy dziwią się, że to w Polsce wciąż istnieje? Jest to palenie węglem i jego pochodnymi (jak ekogroszek itp.) w domach (do tego dochodzi też palenie śmieciami, miałem, ale i palenie drewnem jest szkodliwe). Polska ma najgorsze powietrze w Europie, które zabija co roku 45 tys. ludzi, powoduje choroby, pogarsza urodę i samopoczucie, a palenie węglem w domowych piecach jest główną przyczyną tego zanieczyszczenia (oprócz tego w mniejszym stopniu powietrze zanieczyszczają elektrownie węglowe, samochody i fabryki). Ludzie sami siebie trują, swoje dzieci, rodziny całe i cały kraj. Rząd musi natychmiast całkowicie zakazać palenia węglem w domach i wprowadzić dopłaty na inne formy. Już zupełną tragedią jest palenie w piecach starego typu. Cały świat już mówi o Polsce jako o europejskiej stolicy smogu, to wchodzi w ludzkie organizmy, zanieczyszcza jedzenie itd. Jest mnóstwo skutecznych aleternatyw na ogrzewanie w domach!!
Masakra co się dzieje.

#polska #polityka #energetyka #ciekawostki #dom #mieszkanie #ogrzewanie #smog #zdrowie #pis #po #warszawa #ekologia #europa #technologia #gdansk #nauka
Pobierz johanlaidoner - Czy zdajecie sobie sprawę, że w Polsce powszechne w całym kraju jest ...
źródło: comment_POt57ZU1NWtSRd9HcfDd5XH1FNb9yK1x.jpg
  • 34
@mohabe: To gdzie mają mieszkać lokatorzy drewnianych, rozpadających się domów wiejskich? Z jedną emeryturą na 5 osób? Przyjmiesz ich do siebie?
Oprócz "zwykłego" ubóstwa jest tzw. ubóstwo energetyczne, gdy właściciela nie stać na ocieplenie i ogrzanie swojego lokum. I ono jest przyczyną smogu generowanego przez domki jednorodzinne.

Twoje pytanie przypomina to: Nie stać ich na chleb? Niech jedzą bułki!
@Nieszkodnik: Nie, moje pytanie, sugeruje, że może w gestii rządu, byłoby zadbanie o takich właśnie ubogich. Nie miałbym nic przeciwko, żeby za moje podatki pobudowali im domy, bo wolę żyć ze świeżym powietrzem.
@johanlaidoner: Ale przecież tych ludzi nie stać na węgiel! Oni palą wszystkimi śmieciami i skradzionym drewnem! Czyli palą za darmo. Jak myślisz ile kosztuje zamiana pieca na węgiel na jakiś kocioł gazowy tam, gdzie musisz dostawić zbiornik do gazu? I gaz ? Zgodzisz się jako obywatel aby oddawać dodatkowo swoje pieniądze na takie modernizacje? Bo rząd tych pieniędzy nie ma. Musi nam zabrać, żeby zmodernizować stare bloki, kamienice, domy, wsie. Ci
@mohabe: No to tylko trzeba podbić stawkę Razem, bo 75% podatku to będzie mało. Byłeś kiedyś we wsiach na Podlasiu na przykład, albo w familokach w Bytomiu? Widziałeś samotnych emerytów/rencistów dostajacych 900 zł miesięcznie albo i nie? Za co mają kupić opał? To jest potężne wyzwanie, przy biedzie kraju i w kraju.
@Nieszkodnik: Jeszcze jedno. Ja płacę miesięcznie za ogrzewanie ok. 800 złotych. Na razie mnie stać. Ale jeśli rząd i samorządy będą w takim tempie wprowadzały podwyżki podatków czy opodatkowywały nowe rzeczy, to w krótkim czasie nie będzie mnie stać na ogrzewanie domu. I też zacznę myśleć o paleniu drewnem (na śmieci się pewnie nie zdecyduję), gdyż powoli zaczynam się zbliżać do progu ubóstwa energetycznego.
@Nieszkodnik: Kolego, byłem widziałem. Biedota w Anglii jakoś sobie poradziła? Poradziła. A jak zakazywali węgla, to była tak biedna jak nasza. Nie ma opcji, żeby kontynuować w ten sposób. Mogą ich choćby do koszarów przesiedlić, jak tylko będą tam mieli ciepło i sucho, to już im będzie lepiej i nam też będzie lepiej.
To gdzie mają mieszkać lokatorzy drewnianych, rozpadających się domów wiejskich?


@Nieszkodnik: Wynajmować mieszkanie?Biedni nie są, bo mają dom na własność - ja nie mam nic.

Z jedną emeryturą na 5 osób?


@Nieszkodnik: A reszta co robi? Oczywiście emerytura 800 zł, bo całe życie się nie pracowało.

Oprócz "zwykłego" ubóstwa jest tzw. ubóstwo energetyczne, gdy właściciela nie stać na ocieplenie i ogrzanie swojego lokum. I ono jest przyczyną smogu generowanego przez
@Nieszkodnik: @msichal: Widzę, że nawet nie przeczytałeś, że węgiel to najdroższe źródło energii. Odchodząc od węgla rząd zaoszczędzi mnóstwo pieniędzy z leczenia ludzi i zwolnień lekarskich jeszcze raz wklejam link: http://www.wykop.pl/wpis/22825305/wegiel-najdrozsze-zrodlo-energii-w-prymitywnych-kr/
Za te pieniądze można dokonać modernizacji biednym ludziom. Tak czy inaczej także biedni ludzie nie mają prawa zatruwać innych (i samych siebie)! Zaraz okaże się, że mogą kraść bo są biedni przecież. Poza tym wg Ciebie gaz to