Wpis z mikrobloga

#elektronikadiy #domoticz #inteligentnydom #esp8266 #arduino
Siemka
Zostało mi trochę PCB do czujników temperatury działających z esp8266 które zrobiłem sobie do pomiarów w mieszkaniu i przesyłaniu ich do domoticza. Czujniki są upakowane w obudowe z "powerbanku" [O TAKIE](https://www.aliexpress.com/item/Colorful-Battery-Case-Box-18650-Battery-Box-USB-Rechargeable-Batter-Case-Storage-Box-Holder-Portable-for/32702855687.html?), zasilane również z ogniwa 18650. Obudowe trzeba lekko przerobić - usunąć podstawki pod oryginalną płytkę która w niej była. Można podłączyć czujnik DS18B20 lub DHT22/DHT11 i podobne. Na kiepskim ogniwie 1000mAh pojemności, przy pomiarach co 5 minut i czujniku DS18B20 bateria wytrzyma około dwóch miesięcy. Na DHT jest gorzej bo około 40 dni (prąd przez czujnik ucieka bokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Czujnik ma wyprowadzone gniazdo do ładowania więc nie trzeba wyciągać ogniwa do ładowania.
Leżą mi te płytki i szkoda mi ich wyrzucić, jakby ktoś był chętny to mogę sprzedać po powiedzmy 3zł ?? za sztukę, chyba że ktoś będzie zainteresowany większą ilości to wiadomo że będzie promocja.
Jak ktoś jest zainteresowany to mogę coś więcej napisać, narazie chyba to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jaguar963 - #elektronikadiy #domoticz #inteligentnydom #esp8266 #arduino
Siemka
Zos...

źródło: comment_NPclOF1YL84SuQxLDV1eKR21eTJhwWLq.jpg

Pobierz
  • 58
@jaguar963: kurde ja zrobilem cos takiego i na powerbanku 10000mah wytrzymalo mi tydzien a na 18650 jakims badziewnym wytrzymyje mi 2 dni (podczepiłem pod to panel słoneczny ale jakos słabo ładuje, ale po 3 dniach jeszcze działa). uzywam espeasy i tez jest usypianie i pomiar co 5 minut
@daczka92: A wszelkie diody led wyrzucone? Stabilizator jest Low-dropout? Rezystor polaryzujący do DS18B20 odpowiednio duży (żeby płynął przez niego znikomy prąd) ? Sporo czynników trzeba brać pod uwagę.
@Solitary_Man: Przy 3.3V płynie więc przez niego 0.7mA gdy pin data jest zwarty do masy (czyli gdy są przesyłane jakieś dane). Szczerze mówiąc nie wiem czy to dużo i czy ma to jakiś większy wpływ, ale chciałem tylko zwrócić uwagę, że warto sprawdzić wszystko po kolei co może ciągnąć prąd, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy że ma to jakieś znaczenie :)

A gdy chcemy osiągnąć pobór rzędu uA
@skew: tutaj czas komunikacji jest krótki, można osiągnąć poniżej 2000ms. Poza tym WiFi ciągnie 80mA wiec pojedyncze mA nie robią różnicy. Bardziej trzeba się skupić na optymalizacji całego zasilania w trybie uśpienia i szybkim wykonywaniu programu podczas pomiarów