Wpis z mikrobloga

Gratuluje @jakdojade pomysłu przekierowania dobrej działającej lekkiej wersji m.jakdojade.pl na tą nową kobyłę, która potrafi mi na stacjonarnym kompie zjeść 400MB ramu od samego jej uruchomienia. Teraz mogę zapomnieć o sprawdzeniu rozkładu jazdy na czymkolwiek co nie jest smartfonem i nie ma przynajmniej z 512MB ramu bo strona się nawet nie jest w stanie załadować.

Widzę po źródłach strony że powinienem zobaczyć chociaż sentencje You are using an **outdated** browser. Please upgrade
your browser to improve your experience.
, ale nawet do tego punktu nie docieram, bo całość wywala się gdzieś po drodze jeszcze.

Miałem jeszcze przez chwilę nadzieje, że mogę sobie z palca jakieś zapytanie do api wyklepać w pasku adresu i zobaczę chociaż jsona z wynikiem, no ale zapytania #oauth to sobie nie wygeneruje idąc na przystanek.

Żeby teraz podejrzeć rozkład jazdy na moim całkiem sprawnym jeszcze B2710 albo zapasowym B25, które to dotychczas całkiem sprawnie działały z m.jakdojade.pl (z wyłączonym javascriptem i obrazkami, podobnie używam http://rozklad.bilkom.pl), musiał bym wystawić sobie gdzieś serwer, który za pomocą jakiegoś prostego formularza w html'u wysyłał by zapytania do api #jakdojade i wyświetlał mi sparsowanego jsona.

Thanks @jakdojade

Jedyny plus, że strona dała rade odpalić mimo wszystko w mojej ulubionej przeglądarce surf, ale już links wyświetla pusty ekran.

Ktoś ma pomysł jak to szybciej obejść ? Jakiś zamiennik tej strony ? Może ktoś już coś takiego na ich api, albo czyimkolwiek api postawił ?

#dobrazmiana #jakdojade #programowanie #webdev
  • 9
@krowa_pro: jesteś mistrzem logiki tego tygodnia, gratuluję

miej pretensje do @jakdojade, że świat idzie do przodu

kupuj telefony który nadaje się właściwie tylko do dzwonienia i smsowania i oburz się, że nowoczesne strony internetowe się na nich źle wyświetlają

używaj tesktowych przeglądarek i narzekaj, że multimedialne i dynamiczne strony słabo w nich działają

Pewnie, że zdarzają się sytuacje, że pędzenie za czymś ładniejszym idzie za daleko, ale zaprzestanie przejmowaniem się
@meohaw: Można dopisać całą filozofię postępu do tego owszem, ale oburzyłem się na decyzję projektową, którą było przepisanie jednego wpisu w nginxie, który to spowodował, że zamiast dostać lekką wersję ich strony od razu, muszę dostać ciężką wersję, która po zużyciu n-cykli procesora mojej maszyny w efekcie powinna mi wygenerować lekką wersję (koniec końców bardzo podobną do starego m.jakdojade.pl), któremu to zadaniu moja maszyna nie jest w stanie podołać. Przez co
@hoRacy: No ej, na moim leciwym B2710 działa wykop, gmail, banki ... zresztą wykop da się przejrzeć przez rss, gorzej coś skomentować, a widzisz jakdojade przestało, nie róbmy z niego siemensa s8 (mój pierwszy telefon, polecam 9/10). Na nim jest normalnie przeglądarka graficzna z javascriptem w jakiejś tam wersji, chociaż trzymam go wyłączonego zwykle. I nie róbmy ze stronki do sprawdzania rozkładu jazdy jutuba.

Zresztą oglądanie netflixa w ascii nie jest