Wpis z mikrobloga

Cześć! Kilka dni temu udało mi się wypuścić moją pierwszą grę na iOSa. Jest to prosta gra 2D w której musimy zapobiec spadnięciu kolumn złożonych z różnokolorowych bloczków. Pozbywamy się ich tapując przynajmniej dwa klocki tego samego koloru. Ilość kolumn zwiększa się z każdym poziomem, a czasu mamy coraz mniej.

Gra napisana jest w SpriteKit, czyli natywnym frameworku Apple oraz Swifcie. Stworzenie jej zajęło mi łącznie jakieś 9 miesięcy, ale z wieloma przerwami. Do tej pory mam ok. 100 pobrań z czego zdecydowana większość pierwszego dnia.

W obecnej formie skierowana jest raczej do młodszych osób, ale ciagle pracuję nad urozmaiceniem rozgrywki.

Fajnie by było gdybyście zostawili jakiś komentarz i ewentualnie ocenę :)

#gamedev #indiegamedev #ios #gry #swift

Link do gry: link
Fb(więcej screenów): fb
Pobierz Panierowany - Cześć! Kilka dni temu udało mi się wypuścić moją pierwszą grę na iOSa. ...
źródło: comment_y6wgWjGX9DpHvBusrsTtLGqerBh3BJBr.jpg
  • 11
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

A okej już rozumiem to pierwsze. Trochę ta animacja nie do końca zrozumiała na poczatku i myślałem że w tekście jest błąd.

A tu literówka "pojawi się następną kolumna".

Przyjemna gierka. :) Z rodziny tych logicznych, gdzie trzeba dobrze kliknąć, żeby dopsowywać klocki do siebie i robić combosy, nie jestem w to dobry, więc nie oceniam jakoś dogłębnie. :D Ładna grafika.
Pobierz Reality - A okej już rozumiem to pierwsze. Trochę ta animacja nie do końca zrozumiała...
źródło: comment_x8O8LALq77AYkkYEMu7g0sbDDX6WMAAZ.jpg
Jak wchodzisz do tutoriala z poziomu Ustawień, to na początku zamiast Poziom 1 jest Label. Nie wiem czy przy pierwszym włączeniu też, bo już nie odpala się w ten sposób tutorial po przeinstalowaniu.

A z tą animacja dłoni jeszcze, mógłbyś zrobić np., że ten palec łapie ekran i wtedy przesuwa. Ale to może tylko moja głupota, chociaż uważam że jak ktoś coś zauważył z tego typu uxowych rzeczy, to jest to do
Pobierz Reality - Jak wchodzisz do tutoriala z poziomu Ustawień, to na początku zamiast Pozio...
źródło: comment_2fuJVLfodG0wKLvHA4XnSgsrlr7xyyGU.jpg
@Reality: Hej. Sry, że tak późno ale byłem na wakacjach. Dzięki wielkie za komentarze! Wezmę je pod uwagę. Jeżeli chodzi o animacje ręki - masz racje nie jest to zrobione dokładnie tak jak tego chciałem i wymaga poprawki. Dokładnie taki przedział wiekowy miałem na myśli :)