Wpis z mikrobloga

Mirosławy z #honda #civic, jeździ ktoś 7 gen? Zastanawiam sie nad kupnem, chętnie zapytałbym właściciela o typowe usterki. Ponoć skrzynia biegów i maglownica.

Co myślicie o tym aucie? Potrzebuje na 2-3 lata, zależy mi na bezawaryjności. Nie chciałbym wydać dużo więcej niż 15k, lepiej mniej. Wersja 1.4 daje radę?

#motoryzacja #samochody
wonsz_smieszek - Mirosławy z #honda #civic, jeździ ktoś 7 gen? Zastanawiam sie nad ku...

źródło: comment_NAjDcdkwWccfvLWu43Ph3AcvDL9kSXqA.jpg

Pobierz
  • 55
@wonsz_smieszek: Jam mam 1.6 ale nie autobus, tylko trzydrzwiową sport. Co do typowych usterek, jak wyżej to również czytałem o łożyskach skrzyni i maglownicy. W autobusach podobno zdarza się że ognisko rdzy pojawia się pod tą ozdobną błyszczącą listwą nad rejestracją.
Silnik 1.4 w 5-drzwiówce nie wiem czy daje radę, ale pali podobno tyle co 1.6.

Jeżdżę 3 rok, i w sumie to na samym początku musiałem wymienić półoś bo mi
QBA_ - @wonszsmieszek: Jam mam 1.6 ale nie autobus, tylko trzydrzwiową sport. Co do t...

źródło: comment_RESHk3RLFj1SPDXfSN4jNzgtdRIpqaYO.jpg

Pobierz
@QBA__: dzięki za zawołanie
@wonsz_smieszek: podobnie jak Ty i @QBA__ słyszałem o skrzyni biegów i maglownicy, ale poza wrzucanym jako-tako wstecznym nic się nie dzieje, auto mam od ponad pół roku, rocznik '04, podobno 118 000 przejechane (albo 218 000 kto to wie...), sam przejechałem już 15-16k km (się jeździ się, 30 k w roku to norma). Jest to wersja 1.6, która podobno pali tyle samo co 1.4 (1.6 ma
O kurczę, ale się ucieszyłem, że takie spoko mirki mają ten samochód. Pewnie będę Was trochę podpytywał jeszcze na priv :)

Mam trochę zamieszanie w głowie jeśli chodzi o wyposażenie samochodów, jakie macie wersje? S, LS, ES? Czy zmiany po liftingu poza wyglądem poprawiają jakieś usterki?

Czy są jakieś strony na których można sobie poczytać o różnicach w wersjach? korzystacie może z civicclub albo ep forum?

@QBA__: Wersja sport oznacza ten
@wonsz_smieszek: mam "bieda werszyn". prawie kupiłem takiego jak wkleiłeś zdjęcie, ten sam kolor, z końca '05, parktronic, klima automatyczna... i magicznie sprzedał się podczas nieobecności (?) właściciela. później już na szybko potrzebowałem wozu, więc wziąłem to, co było tanie i w miarę kompletne, bez czujników, bez autoklimy i z '04. Na civicclub sporo czytałem, ale nie jestem zarejestrowany i rzadko się teraz zapuszczam.

Gdybym miał drugi wóz, to nie wykluczałbym sprzedania
@wonsz_smieszek: wady:
- słabe wygłuszenie wnętrza.
- głupio umiejscowione oświetlenie kabiny(centralnie na środku)
- brak 6 biegu, bo skrzynia jest krótka i bardzo dobrze się ta Hania rozpędza, ale na autostradzie jazda powyżej 140 km/h ekonomiczna i cicha nie jest.

Co do wersji sport, to różni się od zwykłej dokładkami, nalepkami, tłumikiem, fotelami z czerwonymi obszyciami i podobnie skórą na kierownicy i dźwigni zmiany biegów, a także białymi zegarami. Jest też
@zolwixx: o, nawet nie widziałem, że tam autoklima była - na razie widzę w necie auta z manualem. Długo wybierałeś i oglądałeś auta? Dużo jest zajechanych egzemplarzy w sprzedaży czy można przyjąć, że na ogół auta są mniej więej w porządku? Wolałbym kupić nawet 1.4, niż wpakować się na minę kupując auto z silnikiem/skrzynią do remontu.

@QBA__: o tym wygłuszeniu i braku 6. biegu faktycznie już czytałem. Fakt, że przy
@wonsz_smieszek: aaa tak, zapomniałem, że 5 bieg ma 3000 RPM przy 100 km/h. 120-130 już jest głośno. Na plus że zbiera się nawet na piątce, czego nie doświadczałem w poprzednich wozach (diesle).
Sport ma twardsze zawieszenie. Ja mam niesport, a jest wystarczająco twardo, dużo osób zamienia sport na nie-sport, dla komfortu.
To oświetlenie też jest kijowe, w poprzednich dwóch miałem 2 lampki na przód i tył, a tu jedna na środku,
To oświetlenie też jest kijowe, w poprzednich dwóch miałem 2 lampki na przód i tył, a tu jedna na środku, nic nie widać.


@zolwixx: To jest chyba tradycja Hondy, to głupie umieszczenie lampki w HB. W sedanie lepiej zrobili.

a przypomnę, że patrzyłem na dolną granicę cenową.


Ile mniej więcej ona wynosiła?

Oglądnij coś (nawet diesle przedlifty) po komisach blisko, zobacz w jakim są stanie, by mieć jakieś pojęcie o tym,
Mam Hondę Civic 7 z silnikiem 1.4 z pierwszej serii - z samego początku produkcji 2001. Z typowych usterek to lubią się żarówki u mnie H4 palić. 2 lata temu założyłem gaz do mojej Hondy(jestem drugim właścicielem, ale Honda od nowości w rodzinie jest), spalanie mam około 7,5 l/100km. Ogólnie to lubi czasami przy ostrzejszej jeździe łyknąć troszkę oleju. Klimatyzację mam zwykłą i działa dobrze o ile się dobija. No i z
A jak u Ciebie wyglądał zakup? Dużo aut odrzuciłeś po oględzinach na żywo u Januszy?:) Są jakieś w miarę pewne źródła?


@wonsz_smieszek: Wybacz, sen mnię wczoraj zmógł.

Co do zakupu, to chyba więcej szczęścia niż rozumu miałem. I trochę pomógł mi mój specyficzny rodzaj #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Siedziałem na Allegro z 2 miesiące i oglądałem co schodzi szybko, a co stoi. Nie chciałem auta
@FoxX21: czyli wydaje się, że typowe usterki, to co piszą na forach. Te luzy na maglownicy daje się jakoś w miarę łatwo wyczuć przy oglądaniu auta? Jak często Ci się H4 palą?

@QBA__: też właśnie wolałbym dołożyć trochę, nie kupować najtańszej, ale też nie musieć na dzień dobry walczyć ze skrzynią czy maglownicą :) Wolałbym 1.6 wiadomo, ale boję się że ciężko o taką i będą bite, a ja nie
@wonsz_smieszek:
Ze skrzynią biegów nie miałem jeszcze problemów - samochód z 2001 roku, przebieg 230k km
Co do maglownicy to miałem tylko dziwne dźwięki z niej, ale to już było z 5 lat temu i wtedy pomogła wymiana jakiś gum czy uszczelek(nie pamiętam dokładnie już).
H4 jako żarówki były tylko w lampach przed liftingiem. Czy często? Kupuje zawsze najtańsze żarówki tzn. 10 zł i średnio 2 razy w roku zmiana.
Oglądałem z bratem - jest po technikum samochodowym. Ja też się troszkę znam bo dużo robiłem z nim i z ojcem przy polonezach, traktorach i innych maszynach rolniczych, ale ciężko wszystko na miejscu przetrzepać.

Co do ciekawszych detali:
- swiatła w polifcie fabrycznie lekko wystają przed powierzcnię zderzaka(ok 0.5 cm), jak Janusz nie wie to spasuje na równo i można poznać że przód robiony
- na wiatraku chłodnicy znajduje się rok produkcji(powinien
QBA_ - Oglądałem z bratem - jest po technikum samochodowym. Ja też się troszkę znam b...

źródło: comment_1oc1NI4FtfLCdJgn0hwCCLJ6lUOQ6878.jpg

Pobierz
@wonsz_smieszek:
- w okolicach 200k w każdym strzela półoś i unieruchamia samochód :) Prosta i tania naprawa, ale upierdliwa.
- Magiel przeważnie jest rozklekotany i przeszkadza na nierównej drodze, w internecie jest konkretna baza wiedzy na jego temat, większości pomaga wymiana ślizgu na mosiężny.
- Coś mi ostatnio spalanie urosło do 8-10l
- zerwała mi się linka od prowadnicy szyby, którą ciężko było zdobyć i generalnie wymiana była upierdliwa (tylko w
Mirki, a czy któryś z Was jest może z Wawy lub okolic?

@FoxX21: Ok, 2x w roku żarówki to jeszcze znośnie :)

@QBA__: dzięki za porady :) A na sprawdzenie luzów maglownicy jest jakiś sposób? Przychodzi mi na myśl tylko sprawdzenie luzu przy ruszaniu kierownicą w zatrzymanym samochodzie. Nie wiem, czy inaczej mogę jeszcze wykryć auto, w którym zaraz będzie magiel do zrobienia.

z żoną planujemy sprzedać Hondę koło wakacji