Wpis z mikrobloga

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć, dlaczego odpowiedź brzmi "nie"?

Od razu dla ułatwienia zacytuję kodeks i pogrubię istotny fragment:

Art. 49.
Zabrania się zatrzymania pojazdu:
na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;
na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;
w tunelu, na moście lub na wiadukcie;
na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię;
na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni;
w odległości mniejszej niż 10 m od przedniej strony znaku lub sygnału drogowego, jeżeli zostałyby one zasłonięte przez pojazd;
na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu;
na pasie między jezdniami;
w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości;
w odległości mniejszej niż 15 m od punktów krańcowych wysepki, jeżeli jezdnia z prawej jej strony ma tylko jeden pas ruchu;
na drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów oraz w śluzie rowerowej, z wyjątkiem roweru.

#prawojazdy #przepisydrogowe
Witeeek - Czy ktoś potrafi wytłumaczyć, dlaczego odpowiedź brzmi "nie"?

Od razu dl...

źródło: comment_Rnn15jm8IvpypDMzNRb1grEVH5lsxli6.jpg

Pobierz
  • 14
@liqui6: No wiem, mam już prawo jazdy, zdaję kolejne i zamiast iść po prostu na egzamin, muszę uczyć się na pamięć takich pytań jak to, bo ktoś zamiast napisać "Czy w tym miejscu możesz zatrzymać się przy lewej krawędzi?" albo "Czy na tej drodze...", to pyta czy na drodze oznaczonej tym znakiem pionowym i odpowiedź brzmi, na drodze oznaczonej znakiem pionowym D-3 można zatrzymywać się przy lewej krawędzi. :)
@One_Stone:
Warto przeczytać komentarze zanim się odpowie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi o to, że w pytaniu pytają tylko i wyłącznie o "znak pionowy", nie o "tę sytuację", czy "tę drogę" albo "oznaczenia pionowe i poziome". :)
@Witeeek: no to uznajmy, że to nie jest zabudowany i wszystko się zgadza ;p
Albo błąd w bazie pytań. Ja na C uczyłem się z kilku źródeł i chyba aplikacja poprawojazdy na androida miała najwięcej błędów.