•  

Obejrzałem film podkomisji i mam kilka wniosków. Po pierwsze widać wpływ odnalezienia nowych, nieznanych materiałów pół roku temu, tj. stenogramów z wieży. Dodajmy nieznanych dla podkomisji, bo komisja Millera je badała, były też ogólnodostępne w internecie przed sensacyjnym ogłoszeniem ich odnalezienia przez Macierewicza i zapowiedzią wielkiej publikacji (która to nie nastąpiła). Ewoluowała też teza wybuchu, skoro nie mamy śladów wybuchu, to znaczy, że był to wybuch nie pozostawiający śladów, bo przecież wybuch BYŁ, tylko z dwóch, trzech zredukowany został do jednego! Jednocześnie całkowicie pominięta została kwestia załogi.

Wybuchem zajmować się nie będę, bo się na tym nie znam i zrobili to już za mnie inni, ja skupię się na takich drobnych szczególikach które może być ciężko zweryfikować bez znajomości różnych dokumentów.

SPIS TREŚCI:
    CZĘŚĆ 1: ORGANIZACJA
    CZĘŚĆ 2: TAJEMNICZY IŁ klik
    CZĘŚĆ 3: PODEJŚCIE TUPOLEWA klik
    CZĘŚĆ 4: ODEJŚCIE klik

CZĘŚĆ 1: ORGANIZACJA
    1) "od samego początku zachowanie rosyjskich nawigatorów odbiegało od przyjętych standardów"
    Zgoda

2) "Plusnin i Ryżenko tego poranka nie przeszli obowiązkowych badań lekarskich, nie mogli być więc dopuszczeni do realizacji tak ważnych zadań" -
    Plusnin przeszedł badanie lekarskie o godzinie 5:15
    Ryżenko - brak danych

3) "Dwa samoloty poprzedzające podejście Tupolewa sprowadzane były nie tylko zgodnie z zasadami obowiązującymi wg przepisów prawa lotniczego, ale i starannością."
    Bzdura, przy wszystkich 4 podejściach (Jak, 2x Ił, Tu) wykazywali się takim samym nieogarnięciem i olewaniem procedur. Nie reagowali na niepotwierdzanie odległości wysokością wszystkich pilotów, Iłowi przekazali "widzialność 1000", ił potwierdził "1500", co też nie spotkało się z reakcją, przy podejściu Iła KSL dwukrotnie podał mu dystans 3km, co zauważył zdziwiony pilot:
    KSL: „Trzy, na kursie, ścieżce”
    Ił-76: „Dwa”
    KL: „Dwa?”
    KSL: „Pomyłka, dwa”

Podejście Jaka:
    KL: „Dawaj, dawaj, mów mu.”
    KSL: „(A co mu mówić ?), kurde, wszystko jest w porządku.”
    KL: „Ale wszystko jedno, mów, kurde.”

4) "Na lotnisku działał w pełni sprawny system precyzyjnego sprowadzania, wyposażony w aparaturę radiotechniczną lotniska"
    Jakby nie do końca:
    X: „Nie, tu wywala wzmocnienie, kurde”
    X: „Nie ma wzmocnienia, dla regulacji…”
    niesprawna była zasięgowa automatyczna i ręczna regulacja wzmocnienia radaru. To nie jedyny problem, za wysokie drzewa przed progiem pasa momentami zasłaniają i powodują odbicia sygnałów. Obserwowany samolot może pojawiać się i znikać na ekranie, może być w innym miejscu niż w rzeczywistości, mogą pojawiać się "duchy" czyli podwójne echo - np. dwa samoloty jeden za drugim.

Wieloktrotnie samoloty znikają z radaru:
    KSL: „Gdzie on jest?”
    KSL: „O, osiem kilometrów, kurwa”

X: „Nie widzisz go, tak?”
    KL: „Tak, zniknął”
    X: „... zgubiłeś...?”
    KL: „Tak”
    KL: „O, to on! Widzę go.”

5) "najnowocześniejszy system analizy meteorologicznej"
    Jeśli mieli, to nie korzystali. Przez cały poranek Plusnin narzeka na meteo, próbuje się do nich dodzwonić i uzyskać jakiekolwiek informacje:
    KL: „Meteo! Meteo! Meteo!”
    cisza...
    KL: „No i czego milczysz, kurwa?! Kurde, mgła opadła!”

"Kurwa, meteo nasze mówię, kurde... powiedzieli... mgły się nie spodziewamy"

kiedy wreszcie się dodzwonił:
    KL: „No i jak długo będzie się utrzymywała mgła?!”
    X: „No nie, no właśnie teraz jest.”

Plusnin podsumowuje pracę meteorologów:
    KL: „kurde, ja z tym z naszym meteo…”
    KL: „W ogóle, kurwa, ... pożytku z nich, kurwa! Postawić w cholerę kogoś, kto potrafi mierzyć ciśnienie, kurde, temperaturę, kurwa. I tyle. I chuj! ...ich tu trzymać?! Po jakiego chuja to potrzebne, kurde, dużo ludzi?”

6) "Rosjanie próbowali zniechęcić prezydenta do wizyty w Katyniu, ostrzegano, że lotnisko może być niesprawne..."
    Po co, skoro przygotowali na niego zamach i wciągali w pułapkę?

7) "przed przylotem Putina i Tuska poczyniono przygotowania... dokonano certyfikacji lotniska, zapewniono obecność na wieży byłego dowódcy bazy..."
    Krasnokutski na wieży jak ląduje Tusk - zapewnianie bezpieczeństwa
    Krasnokutski na wieży jak ląduje Kaczyński - złamanie procedur i dowód na zamach

8) "Zadziwiające w kontekście tych przygotowań ma być dialog Plusnina z "Logiką"
    -"Proszę powiedzieć, o Polakach nie macie żadnej informacji, tak? (...) Czy wyleciał, czy nie wyleciał?
    -"Tak, na razie mamy potwierdzenie, że tylko Ił leci, innej informacji nie ma""

Po lekturze stenogramów z wieży nic nie jest dla mnie zadziwiające, ale przyznam, nie wiem co autor miał na myśli.
    Gdybym chciał pokazać chaos organizacyjny pokazałbym wypowiedź kilka minut później:
    "Logika wprowadziła nas w błąd, Linią naziemną dotarła do nas informacja, że za 55 minut mija ASKIL"

#polityka #smolensk #katastrofa

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#warszawa #oswiadczenie
    Spółdzielnia znalazła sposób, jak napietnowac wśród sąsiadów osoby zalegające z czynszem xD

odpowiedzi (36)

18 POWODÓW DLA KTORYCH WARTO BYĆ CYGANEM:
    1. Nie musisz chodzić do szkoły.
    2. Nie musisz chodzić do pracy.
    3. Ruchasz od 11 roku życia.
    4. Nielimitowany dostęp do parfumów.
    5. Umiesz wróżyć.
    6. Twój dom gdzie przyczepa twoja.
    7. Pijesz alkohol od 5 roku życia.
    8. Nikt Cię nie zaczepi na ulicy.
    9. Urząd Skarbowy się tobą nie interesuje.
    10. Grasz na akordeonie od dziecka.
    11. Wesele trwa 4 dni i odbywa się dwa razy w tygodniu.
    12. Nie musisz zakładać firmy żeby coś sprzedawać.
    13. Nikt nie rozumie co mówisz, ale jak zagadzasz to dostajesz 2 zł.
    14. Jesteś wszędzie i nigdzie bo USC nie wie że się urodziłeś
    15. Nie potrzebujesz dowodu osobistego, znajdziesz jakiś.
    16. Nikt nie nazywa się tak samo jak ty.
    17. Mając 20 lat jesteś szanowanym członkiem starszyzny.
    18. Jesteś mistrzem gry w 3 karty.

#humor #heheszki #pasta #cyganie #byloaledobre
    pokaż całość

odpowiedzi (20)

O jak kekłam Mirki. Po dwóch dniach pisania zostało mi zaproponowane spotkanie, a ja odmówiłam (taką mam zasadę, że się zbyt szybko z randomami z neta nie spotykam i tyle). W odpowiedzi dostałam #ragemodeon i nachalne próby namówienia mnie do zmiany zdania. Na koniec usłyszałam, że to głupia zasada (super szacunek do drugiej osoby, bulwo). Co sie okazało? Stulejka z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macie nawet zdjątko ʕ•ᴥ•ʔ

PS czekam na hejty na "świrniętą laskę" xDDDD

Mirko - kocham Was! +10 do beki od samego rana :3

#bekazpodludzi #logikaniebieskichpaskow #stulejacontent
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (217)