•  

Obejrzałem film podkomisji i mam kilka wniosków. Po pierwsze widać wpływ odnalezienia nowych, nieznanych materiałów pół roku temu, tj. stenogramów z wieży. Dodajmy nieznanych dla podkomisji, bo komisja Millera je badała, były też ogólnodostępne w internecie przed sensacyjnym ogłoszeniem ich odnalezienia przez Macierewicza i zapowiedzią wielkiej publikacji (która to nie nastąpiła). Ewoluowała też teza wybuchu, skoro nie mamy śladów wybuchu, to znaczy, że był to wybuch nie pozostawiający śladów, bo przecież wybuch BYŁ, tylko z dwóch, trzech zredukowany został do jednego! Jednocześnie całkowicie pominięta została kwestia załogi.

Wybuchem zajmować się nie będę, bo się na tym nie znam i zrobili to już za mnie inni, ja skupię się na takich drobnych szczególikach które może być ciężko zweryfikować bez znajomości różnych dokumentów.

SPIS TREŚCI:
    CZĘŚĆ 1: ORGANIZACJA
    CZĘŚĆ 2: TAJEMNICZY IŁ klik
    CZĘŚĆ 3: PODEJŚCIE TUPOLEWA klik
    CZĘŚĆ 4: ODEJŚCIE klik

CZĘŚĆ 1: ORGANIZACJA
    1) "od samego początku zachowanie rosyjskich nawigatorów odbiegało od przyjętych standardów"
    Zgoda

2) "Plusnin i Ryżenko tego poranka nie przeszli obowiązkowych badań lekarskich, nie mogli być więc dopuszczeni do realizacji tak ważnych zadań" -
    Plusnin przeszedł badanie lekarskie o godzinie 5:15
    Ryżenko - brak danych

3) "Dwa samoloty poprzedzające podejście Tupolewa sprowadzane były nie tylko zgodnie z zasadami obowiązującymi wg przepisów prawa lotniczego, ale i starannością."
    Bzdura, przy wszystkich 4 podejściach (Jak, 2x Ił, Tu) wykazywali się takim samym nieogarnięciem i olewaniem procedur. Nie reagowali na niepotwierdzanie odległości wysokością wszystkich pilotów, Iłowi przekazali "widzialność 1000", ił potwierdził "1500", co też nie spotkało się z reakcją, przy podejściu Iła KSL dwukrotnie podał mu dystans 3km, co zauważył zdziwiony pilot:
    KSL: „Trzy, na kursie, ścieżce”
    Ił-76: „Dwa”
    KL: „Dwa?”
    KSL: „Pomyłka, dwa”

Podejście Jaka:
    KL: „Dawaj, dawaj, mów mu.”
    KSL: „(A co mu mówić ?), kurde, wszystko jest w porządku.”
    KL: „Ale wszystko jedno, mów, kurde.”

4) "Na lotnisku działał w pełni sprawny system precyzyjnego sprowadzania, wyposażony w aparaturę radiotechniczną lotniska"
    Jakby nie do końca:
    X: „Nie, tu wywala wzmocnienie, kurde”
    X: „Nie ma wzmocnienia, dla regulacji…”
    niesprawna była zasięgowa automatyczna i ręczna regulacja wzmocnienia radaru. To nie jedyny problem, za wysokie drzewa przed progiem pasa momentami zasłaniają i powodują odbicia sygnałów. Obserwowany samolot może pojawiać się i znikać na ekranie, może być w innym miejscu niż w rzeczywistości, mogą pojawiać się "duchy" czyli podwójne echo - np. dwa samoloty jeden za drugim.

Wieloktrotnie samoloty znikają z radaru:
    KSL: „Gdzie on jest?”
    KSL: „O, osiem kilometrów, kurwa”

X: „Nie widzisz go, tak?”
    KL: „Tak, zniknął”
    X: „... zgubiłeś...?”
    KL: „Tak”
    KL: „O, to on! Widzę go.”

5) "najnowocześniejszy system analizy meteorologicznej"
    Jeśli mieli, to nie korzystali. Przez cały poranek Plusnin narzeka na meteo, próbuje się do nich dodzwonić i uzyskać jakiekolwiek informacje:
    KL: „Meteo! Meteo! Meteo!”
    cisza...
    KL: „No i czego milczysz, kurwa?! Kurde, mgła opadła!”

"Kurwa, meteo nasze mówię, kurde... powiedzieli... mgły się nie spodziewamy"

kiedy wreszcie się dodzwonił:
    KL: „No i jak długo będzie się utrzymywała mgła?!”
    X: „No nie, no właśnie teraz jest.”

Plusnin podsumowuje pracę meteorologów:
    KL: „kurde, ja z tym z naszym meteo…”
    KL: „W ogóle, kurwa, ... pożytku z nich, kurwa! Postawić w cholerę kogoś, kto potrafi mierzyć ciśnienie, kurde, temperaturę, kurwa. I tyle. I chuj! ...ich tu trzymać?! Po jakiego chuja to potrzebne, kurde, dużo ludzi?”

6) "Rosjanie próbowali zniechęcić prezydenta do wizyty w Katyniu, ostrzegano, że lotnisko może być niesprawne..."
    Po co, skoro przygotowali na niego zamach i wciągali w pułapkę?

7) "przed przylotem Putina i Tuska poczyniono przygotowania... dokonano certyfikacji lotniska, zapewniono obecność na wieży byłego dowódcy bazy..."
    Krasnokutski na wieży jak ląduje Tusk - zapewnianie bezpieczeństwa
    Krasnokutski na wieży jak ląduje Kaczyński - złamanie procedur i dowód na zamach

8) "Zadziwiające w kontekście tych przygotowań ma być dialog Plusnina z "Logiką"
    -"Proszę powiedzieć, o Polakach nie macie żadnej informacji, tak? (...) Czy wyleciał, czy nie wyleciał?
    -"Tak, na razie mamy potwierdzenie, że tylko Ił leci, innej informacji nie ma""

Po lekturze stenogramów z wieży nic nie jest dla mnie zadziwiające, ale przyznam, nie wiem co autor miał na myśli.
    Gdybym chciał pokazać chaos organizacyjny pokazałbym wypowiedź kilka minut później:
    "Logika wprowadziła nas w błąd, Linią naziemną dotarła do nas informacja, że za 55 minut mija ASKIL"

#polityka #smolensk #katastrofa

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#anonimowemirkowyznania
    Hej Mirki i Mirabelki. Prosze Was o obiektywna ocene i komentarz do ponizszej sytuacji:

Po ponad 2 latach na poczatku czerwca rozstalem sie z moim rozowym paskiem. Potrzebowalem takiej duchowej wolnosci, odpoczynku. Ona przyjela to z trudem, chociaz mowila ze nie chce probowac naprawiac zwiazku tylko go konczyc. Mimo to dalej sie spotykalismy, wspolnie wychodzilismy na piwko, gotowalismy, pojechalismy nawet na kilka dni w gory razem. Szczerze - niewiele sie zmienilo. Nawet sie czasem calowalismy. Troche to zakrecone, nie? Po pewnym czasie ona uznala ze nie mozemy sie calowac skoro nie jestesmy razem bo jest jej niekomfortowo, wiec zgodzilem sie z nia. 2-3 tygodnie pozniej ona wyjechala na wakacje ze swoimi kolezankami do jednego z europejskich krajow z plazami. Tam poznaly "dobrych kolegow" jak to nazwala. Po jej powrocie kilka dni pozniej ja mialem rodzinny wyjazd na wakacje i w glebi poczulem ze chce jednak z nia byc bo bardzo mi jej brakuje i zle sie bez niej czuje, wiec na dzien przed wyjazdem powiedzialem jej zeby przemyslala nasz powrot, ze mozemy zbudowac zwiazek od nowa, lepszy niz poprzedni, z poprawionymi bledami ktore nas wkurzaly wzajemnie. Wrocilem, rozmawialismy normalnie i w koncu moja ciekawosc siegnela zenitu - zapytalem czy calowala sie z kims przez ten czas kiedy oficjalnie nie bylismy razem. Powiedziala ze tak. Oczywisice raz na wakacjach z kolezankami i raz w Polsce. Mowi ze zrobila to dlatego ze gosc z ktorym calowala sie za granica mial ciekawe poglady, byl przyjemny i mowil jej mile rzeczy ktorych ja jej nie mowilem przez ostatni czas kiedy bylismy razem i ze moze to byla chwila slabosci. Co do drugiego to mowila mi ze odmawiala mu pare razy a on powiedzial, ze w sumie po co sie ograniczac, ze calowanie jest mile i skoro i tak sie wiecej nie zobacza to jak ma ochote cos robic to to robi. Dodala tez ze pocalunek to nic takiego.
    Z jednej strony bardzo mi sie spodobalo ze byla ze mna szczera. Z drugiej co o tym myslicie? Czy calowanie sie z kims (jeden to typ ktorego sie zna kilka dni) to sposob na ucieczke od myslenia o kims? Czy calowanie sie z kims to nic takiego? Ona nie widzi w tym nic zlego i dziwi sie ze ja tego nie rozumiem. Powiedzialem jej ze stracilem do niej po czesci zaufanie, ze nie zaufam jej raczej jesli nastepny raz bedzie wyjezdzac z nimi a tym bardziej na erasmusa (nad ktorym mysli). Bo skoro pocalunek od ledwo znanego goscia to nic takiego, to dlaczego ma nie byc 10 takich gosci w przeciagu semestru?

Kolejna sprawa: Mija miesiac od momentu kiedy powiedzialem jej ze chcialbym wrocic. Ona mowi ze nie wie sama i ze to musi wyjsc samo z siebie, z czasem. Ja osobiscie mysle ze bylismy na tyle dlugo, ze ta decyzja powinna byc prostsza w podjeciu. To chyba nie jest zakochiwanie sie na nowo? Wlasciwie po tym całym czasie znamy sie bardzo dobrze (chociaż tu mam watpliwosci - powiedzialem jej ze nie znalem jej z tej strony, zawsze byla spokojniejsza, a calowanie sie z prawie nieznajomymi do niej nie pasowalo). Nie chce tez pocalunkow, ani milych slow ode mnie. Uwaza to za narzucanie sie. Swoja droga pisze z tym gosciem zza granicy z ktorym sie calowala i z checia przyjmuje od niego mile slowka, mowi ze to tylko kolega. I ze nie flirtuje z nim, tylko on flirtuje z nia.
    Denerwuje mnie tez ze pojawilo sie cale grono facetow wokol niej ktorzy sie w niej zakochuja. Jak jestesmy razem to co chwile siedzi na telefonie i komus odpisuje - nie wiem komu, moze mam paranoje.

Moze cala sytuacja jest nieco pogmatwana, mam nadzieje ze rozczytacie i z checia poznam Wasze zdanie bo sam do konca nie wiem co o tym myslec.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
    pokaż całość

odpowiedzi (53)

3 lata temu chodząc po galerii zapisałem się do bazy dawców szpiku.
    Wczoraj zadzwonił do mnie pan z DKMS i powiedział, że zostałeł wytypowany jako zgodny dawca z konkretnym pacjentem chorym na białaczkę.

Z jednej strony mogę komuś uratować życie, z drugiej strony (rodzina) mówi:
    'po co ci to',
    'zawsze możesz zrezygnować',
    'raz się zgodzisz, będą brać cały czas',
    'czytałam w internecie, że to ma skutki uboczne',
    'to tylko jakiś random, po co ci problemy'

(╯︵╰,)

Mirki mam czas do piątku do godziny 12 na podjęcie decyzji.

#kiciochpyta #dkms #szpik
    pokaż całość

odpowiedzi (131)

Miraski wracamy z kolejną niespodzianką i to nie byle jaką!

Mamy dla was #rozdajo, ale tym razem jest kilka warunków do spełnienia. Nie wystarczy tylko plusować kochane boty ( ͡° ͜ʖ ͡°) aby wziąć udział w tym rozdajo należy spełnić wszystkie warunki! Myślimy, że warto, bo nagrodą będzie Xiaomi Mi 6 w najlepszej dostępnej wersji z pamięcią wewnętrzną 128 GB i ceramiczną obudową!

Więcej szczegółów na temat tego telefonu znajdziecie tutaj:
    Xiaomi Mi 6 4G Smartphone - CERAMIC VERSION 6GB RAM 128GB ROM BLACK

Zasady rozdajo
    1. Plusuj ten wpis
    2. Obserwuj profil @GearBest_Polska na wykopie
    3. W komentarzu umieść numer najciekawszego wg ciebie produktu ze strony Gearbest.com wraz ze zdjęciem do niego. W komentarzu przykład poprawnego wpisu. (Gdzie znajdę numer produktu?)
    4. Wśród komentujących spełniających wszystkie zasady 2.10.2017 wylosujemy jedną osobę, która otrzyma od nas ten telefon.

Z przyszłym miesiącu szykujemy sporo ciekawych promocji, dzięki waszym komentarzom na pewno dowiemy się, które produkty powinniśmy przecenić. Zapraszamy!

#gearbest #xiaomi #rozdajo #telefony #mi6
    pokaż całość

odpowiedzi (693)