Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #gmail #informatyka no i trochę #programowanie (zawołam te ponad 3k osób, a co ( ͡° ͜ʖ ͡°)) #aliexpress

Chyba każdy wie albo się domyśla, że nie ma znaczenia, czy wpisując adres e-mail użyjemy małych czy wielkich liter, bo jankowalski@gmail.com to to samo co JanKowalski@gmail.com.

Ale czy wiecie, że mając konto na gmailu, kropki w adresie też przestają mieć znaczenie? Nie ma różnicy, czy wysyłając komuś wiadomość na gmaila (z dowolnej poczty) albo logując się na konto na gmailu, wpiszemy jankowalski@gmail.com czy jan.kowalski@gmail.com.

Nie da się ponadto stworzyć konta na gmailu o loginie takim jak już istniejący, uzupełnionym o dowolną sekwencję kropek.

Można sprawdzić.

  • 12
@kobietanawykopie: to ja dodam anegdotke. moj adres gmail to moje rzeczywiste imie i nazwisko i gmailowa koncowka :P jestem tak mocno Pierwsza Mojego Imienia, ze pewien angielski urzednik telefonicznie pytajacy o email bardzo sugestywnie sie dopytywal o wspomniany adres ''czy to juz tak naprawde naprawde wszystko...?'' xD
@kobietanawykopie:
ten myk z kropkami to mozna wykorzystywac zeby filtrowac spam, dawniej bylo teraz trudno znalezc na necie.
Na przyklad jak kupujemy cos online i musimy podac email, niech bedzie ze sklep sie zwie SZYBKAPIPKA - to podajac "swoj" email mozna podac JanKowalski.SZYBKAPIPKA@gmail.com. Od tej pory jak cos przyjdzie z jakiegos rozsylacza spamu na adres [...].SZYBKAPIPKA[...] to
1) filtrem to do spamu
2) wiadomo od kogo przyszlo