•  
  w.......a

  +17

  Kolejna ciekawa #wizualizacja związana z historią. Tym razem śmierć wojskowych i cywilów w wyniku wojen, konfliktów i czystek.

  Niektóre wymiary są dość oczywiste - czas na osi X czy wielkość koła oddającą bezwzględną liczbę ofiar. Ale zwróćcie uwagę na oś Y - czyli liczbę śmierci na 100 tysięcy ludzi. Im wyżej znajduje się dany konflikt, tym większy % ówczesnej populacji pochłonął. Wysoko mamy oczywiście obie wojny światowe, ale ładnie widać też jak ogromne straty w ludziach przyniosła wojna trzydziestoletnia. Uwaga - oś Y została przeskalowana tak, by było widać też mniejsze konflikty, które przy równomiernej skali byłyby niewidoczne.

  "Cienka czerwona linia" to krocząca, 15-letnia średnia właśnie dla wartości z osi "Rate of Deaths per 100.000 People". Moim zdaniem to najbardziej przerażająca część grafiki - wygląda jakby trend właśnie miał się odbić.

  Korzystałem z:
  https://ourworldindata.org

  #historia #wojna #statystyka #grafika #datascience

  #whatadata – analiza i wizualizacja danych, statystyka, ciekawostki z półświatka Data Science ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: Wars-Long-Run_military-and-civilian-fatalities-from-Brecke.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Przed chwilą miałem przygotować mamie stanowisko do prasowania i wpadłem na pomysł, żebym w wieku 23 lat może nauczył się prasować. "Spalisz deskę, zniszczysz spodnie, ja to zrobię"- tyle usłyszałem. Koniec końców wygrałem i wyprasowałem sobie spodnie na jutro. Przekaz ma polegać na tym, że w obawie przed szkodą byłem zawsze wyręczany przez rodziców, zamiast dać mi spróbować, abym choć trochę stał się samodzielny.

  #przegryw troche #wychodzimyzprzegrywu bo to taki mały sukcesik
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Sytuacja nadzwyczajna w pracy, facet zaspawał się w zbiorniku. Jakiś niezbyt bystry projektant dał spoiny od środka zbiornika, nasz niezbyt bystry technolog to zaakceptował, a niezbyt bystry spawacz to wykonał jednocześnie zamykając się w środku.
  Dobrze że przynajmniej miał ze sobą telefon bo dzisiaj w firmie jest tylko on i ochroniarz pilnujacy bramy. Inaczej pewnie by czekał aż do poniedziałku.
  No i tak powoli żyje się wśród debili.
  #pracbaza
  pokaż całość

  odpowiedzi (54)

 • avatar

  chciałbym wszystkim przypomnieć, że Breaking Bad to najlepszy serial w historii i że nic nigdy nie zbliży się do jego poziomu, jedyne co stoi blisko, ale i tak odstaje poziomem to The Wire i Rodzina Soprano, reszta nawet nie ma podjazdu

  #breakingbad #seriale #thewire #rodzinasoprano

  odpowiedzi (90)