Wpis z mikrobloga

Ogłoszenie parafialne - "PPC OSZUKUJO I FAŁSZUJO!!!"

Cześć Mirki i Mirabelki, mieliśmy odpowiedzieć wczoraj ale czasu na wszystko nie starczyło licząc też prywatne zapytania w innych sprawach. Wbrew pozorom nie mamy nikogo tylko od Wykopu, a każdy z nas coś skrobnie, gdy akurat ma wolną chwilę. Tak czy siak, zarzuty jakie się tutaj pojawiały mimo iż są absurdalne, to jednak wypada się do nich odnieść bo potem jeden zaślepiony fanatyk marki z drugim powiela głupoty. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kolejność odpowiedzi losowa, zebrana z kilku miejsc. Interesantów też zawołamy. Wiemy, że wsadzamy kij w mrowisko, ale liczmy na dojrzałą dyskusję.
---
Nie wiesz o co chodzi, widzisz nas pierwszy raz? Dysksuja dotyczy tego testu:
https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1400_konkurent_intel_core_i5_7400
---

No to mój kolejny zarzut, czemu w minusach testu 7600k nie było napisane że duży pobór mocy po podkręceniu? pobór mocy obu procesorów wzrósł praktycznie tak samo po OC, a już tutaj minus, a tam nie, o co chodzi? bo intel ma 5ghz a amd 4.1?

Ale wzrost wydajności tego 7600K po OC jakby lepsza, nie? Więc PERF/WAT lepszy, to się mniej można o to czepiać.

na szczęście jakieś 90% redakcji na świecie dementuje te fałszywe info od purepc :)

po prostu przejrzyj inne recenzje, mówię tylko jak jest

Pierwsze gdzie masz fałsz? Pokaż go palcem i wytłumacz gdzie kłamiemy, puste oszczerstwa ani nie przystoją ludziom w naszym wieku, ani nie prowadzą do konstruktywnej krytyki. Po drugie jakie redakcje? AMD rozsyłało R5 1500X i 1600X, my swojego R5 1400 załatwialiśmy sami. No chyba, że mówisz o jakiś małych jutubowych kanałach, które ani nie potrafią stworzyć procedury, ani rozróżnić miejsc, ani nawet ułożyć poprawnego zestawu. A w momencie, gdy drugi zarzut się pojawił nasz test był opublikowany przed NDA, które obejmowało inne redakcje. Więc zasadniczo każdy liczący się na rynku dziennikarz nic wtedy o 1400 nie pisał. Jeśli zaś mówisz o 1500X i 1600X - różnice w obu względem 1400 są znaczne, nie uważasz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

nie wiem, dla mnie ten test z purepc to raczej ciekawostka i nie warto sobie zawracać tym głowy bo gra tak może będzie działać przez jakiś 1% czasu

Nie, to że wybieramy najcięższe miejsca nie znaczy, że to jest znikomy ich procent. Życzę powodzenia, w tych optymistycznych testach przy znacznie słabszych procesorach. Gdzie z 30~ FPS będzie się robić 20~ w kluczowym momencie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

testy cpu w grach z wyszukiwanymi miejscami procesorowymi to przeżytek

TAK! Testujmy procesory w miejscach graficznych! No bądźmy poważni... Ten argument jest tak absurdalny i śmierdzi fantycznym, toskycznym wręcz zapatrzeniem w markę, że go po prostu przemilczymy.

a jeszcze lepiej byłoby gdyby to były miejsca gdzie jest wysokie zużycie cpu, wysokie zużycie gpu

To nie jest test gry, to nie jest określonej konfiguracji. To jest test procesora, gdzie uwaga... TESTUJEMY PROCESOR. Dziwne, nie?

wiedzminie 3 jasne, trafiałem na wysokie zużycie cpu, ale głównie np w miescie z duzymi skupiskami npc, a ile czasu w czasie gry sie tam siedzi? 10%? albo mniej

W Wiedźminie akurat cholernie dużo akcji dzieje się w mieście, ale do tego jeszcze trzeba przechodzić grę w 100%, nie po łepkach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przez to wychodzą takie kwiatki i ogromne różnice w porównaniu do innych serwisów/stron

I znowu niemerytoryczny klekot. JAKIE kwiatki i JAKICH innych stron. W momencie gdy to pisałeś nie było zasadniczo oficjalnych testów wykonanych przez liczące się na rynku redakcje. A gdy już się pojawiły to dotyczyły innych procesorów, które mają "kilka drobnych" różnić. A nawet tam, chociaż wyniki są lepsze to stosunek jest z grubsza (w pokrywających się w obu testach tytułach) zachowany.

pamiętajmy że to purepc i u nich metodyka testowa jest podważalnej jakości bo na innych serwisach akurat ryzen w grach działa szybciej, tak samo było przy okazji recenzji r7 tak samo jest przy r5, imho nie brałbym recenzji purepc za pewnik

Patrz wyżej. Co do metodyki - konkrety mistrzu, konkrety. Jak jesteś w stanie opracować lepszą procedurę - wal śmiało, czeka na Ciebie u nas etat. Poważnie. My, w porównaniu do fanboyów, nie jesteśmy zapatrzeni na "jedyną prawdziwą prawdę" i nie jesteśmy też zamknięci na dyskusję.

sprawdź recenzje i testy w innych serwisach, purepc akurat nie potrafi testować procesrów, gtx 1080, w ogóle przespali ostatnie tygodnie XD

Kolejny raz pokazujesz braki w wiedzy, ale do krzyczenia jesteś pierwszy. Na czym niby mieliśmy testować PROCESOR? Na kartach AMD, które są zbyt słabe? Które spłaszczałyby wykresy sztucznie zmniejszając dystans? Dziwnym trafem duże, znane i cenione redakcje jak chociażby Kitguru czy Tom's Hardware testowały na... też Zielonych Pascalach. Niemożliwe, co? ( ͡º ͜ʖ͡º)

tylko że na innych serwisach i testach r5 1400 ujebiuje 7400, purepc akurat ma jedne z najgorszych testów cpu, do tego ten gtx 1080 a przecież to już potwierdzone info że nvidia gpu + ryzen = problem

Kolejny raz powtarzane kłamstwo. Gdy to pisałeś nikt z dużych portali nie upublicznił testu 1400. Co do karty - patrz wyżej.

przecież wydajność jest bardzo wysoka, choćby wynik w blenderze o 70sekund szybciej np

Bądźcie poważni i zdejmijcie klapki z oczu. Tak R7 są dobrymi procesorami do zastosowań półprofesjonalnych i tego nikt nie neguje. Ale R5 1400, teoretycznego odpowiednika i5 7400, się do tego nie kupuje, to ma być procesor do gier i mniej wymagających zadań. Być uniwersalny, a w przypadku domyślnych ustawień - nie jest.

pewnie na purepc też będzie że 1600x to pewnie będzie miał wydajnośc i5-7400 w grach gdzie w innych redakcjach będzie to i5 z k

A gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Chcesz dyskutować - rób to z klasą, a nie wyciągasz argumenty "z dupy" po prostu je wymyślając. My mamy szacunek do Ciebie, Ty miej do nas. Na tym polega dyskusja, tak rozmawiają dorośli ludzie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dla jajec obliczyłem ile Ghz powinien mieć R5 1400 by w teście pjurków pobić i5 7500 w RotTR

5,91Ghz xDDDDDDDDD

Dobrze, że Radeon jest jednak odrębnym działem, bo by już nic nigdy od AMD nie dostali ( )

To akurat heheszki, ale też odpowiemy co by mirki z mniejszą wiedzą w komputerach nie wysunęły błędnych wniosków.
1. Taktowań różnych architektur nie ma co porównywać, to tak nie działa.
2. AMD Ryzen 5 1400 to nasza jednostka, niczego od AMD w tym przypadku nie dostaliśmy. Więc mogą nas cmoknąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo purepc na siłe wyszykuje miejsca cpu heavy które trafią się raz na 10h przez 5 minut w grze, takie testy z maksymalnym fps z danego miejsca jest bez sensu imho, dużo lepiej pokazują wyniki jakieś gameplaye z wideo

Było wyżej. Testy procesorów dziwnym trafem powinno się przeprowadzać w miejscach procesorowych. Wcześniej mówiłeś, że takie miejsca to 10% gry, teraz że to 5 minut minut z 600. Ktoś tu się gubi w zeznaniach...

poza tym jak już tak robić to powinni testować na 720p, najniższe detale, wtedy by to miało jakikolwiek sens, obecnie jest to totalnie bez sensu, ustawiają high czy tam ultra detale a i tak wyszukują na siłę miejsc procesorowych

Argumenty - czemu. Tylko ostrzegam, że Seba w tym temacie jest bardzo drażliwy i wchodząc na to pole szykuj się na długi wywód, czemu nie masz racji (bo dobrze skrojona procedura dla procesorów z odpowiednim zestawem daje identyczne wyniki [różnica wyrażana w procentoach między modelem A i B] na 720p i 1080p).

w grach liczy się w 90% gpu, 10% cpu zwykle

Tak? To po co wymieniałeś starego dobrego Pentiuma 4, który kręcił się jak szalony czy takiego Athlona II X2 250? Może dlatego, ze procesory (wraz z GPU) jednak mają cholernie dużo do powiedzenia i trudno o wyraźny podział?

także testowanie i szukanie na siłę miejsc cpu nie ma żadnego sensu

Trzeci raz ten sam argument, nadal jest równie absurdalny. W testach procesora (NIE gry, NIE określonego configu) TRZEBA wykorzystywać miejsca procesorowe.

Dobra, to na tyle z tego co nam się przewinęło przed oczami. Coś pominęliśmy lub macie kolejne pytania? Walcie śmiało. Tylko na Boga - merytorycznie. Będziecie wylewać pomyje, wymyślać argumenty czy pisać ogólnikami to po prostu nie wejdziemy w dyskusję bo szkoda naszego i waszego czasu. Powtórzymy coś co pisaliśmy w innej nitce, a mogło zostać przeoczone:

Sprawa jest więcej niż śmieszna, a zarazem trochę smutna ze względu na głupotę i zaślepienie pewnych osobników. Po pierwsze od lat zawsze był płacz "PurePC jest przekupione przez AMD" (co oczywiście było wierutną bzdurą), przy teście AMD Ryzen 7 1800X nawet wybitnie podkreślaliśmy co Intel odwala z samplami Core i7-6900K oraz swobodnie sobie żartowaliśmy z oddziałem AMD przy odsyłaniu sampla Ryzena. Teraz nagle, gdy wyniki są niewygodne, następuje zwrot o 180 stopni - PPC FAŁSZUJE WYNIKI! No dobrze, a czy ktoś sobie zadał pytanie PO CO mielibyśmy to robić? Żeby stracić ciężko wypracowane zaufanie społeczności, dla zasady wypiąć się na jednego z producentów procesorów i układów graficznych? Mireczki, poważnie?.. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wbrew pozorom w branży IT my się wszyscy praktycznie znamy, jeśli o liczące na rynku osoby chodzi - PR, dziennikarze, bloggerzy, youtuberzy i cała reszta. Nie raz się spotykaliśmy, nie raz piliśmy kubusia/łychę (niepotrzebne skreślić). Wcale nie skaczemy sobie do oczu.
A komentarzy bardzo dużo możesz tego typu znaleźć, bo najgorsze co może być to skrajności. Fanboye (obojętnie od koloru) nie są w stanie przeboleć, że ich ulubiona firma wcale nie musi zawsze wypuszczać produktu idealnego. Wcale nie liczy się dla nich konsument, a zysk. Wtedy łącząc ślepe uwielbienie wraz z wyraźnymi brakami w wiedzy wychodzą efekty takie, a nie inne. Mati z Sebą nie będą w stanie podać rzeczowych argumentów, tylko krzykną prostym hasłem "PPC OSZUKUJO!". Tylko tyle i aż tyle, podobnie było zresztą wcześniej - jeden z Mirków wszedł z nami w dyskusję. Nie potrafił czytać ze zrozumieniem, ciągle powtarzał to samo. Ktoś inny mu to wytknął, to uciekł na reddita i łamanym angielskim wrzucił nas na r/AMD/ z clickabaitowym i przekłamanym tytułem. Serdecznie pozdrawiamy, bo dzięki temu mieliśmy tylko więcej wyświetleń. ( ͡ ͜ʖ ͡) No i nie wspominając o baaaardzo szerokim marketingu szeptanym obu stron, u nas w komentarzach staramy się z nim walczyć. Ale za resztę internetu nie odpowiadamy.
Ryzeny są dobrymi procesorami, zwłaszcza patrząc ile zaległości AMD musiało nadrobić. Trzeba jednak wiedzieć do czego oraz umieć przyjąć do wiadomości, że to nie jest święty graal i produkt idealny.

Wołamy osoby, które zarówno coś nam zarzucały, udzielały się w takich wątkach, plusowały pytania lub po prostu prosiły o odniesienie się do tego co jest wypisywane. Nie interesuje was już ten temat? W takim razie wybaczcie zawracanie głowy i życzymy miłego dnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jurigag @Variv @b0rn2frag @Sasti @Januszek_z_Koluszek123 @kusprzyk @Christophy @PatronWykopu

Dodatkowo kilka tagów, bo sporo z cytatów bez rozwinięcia to dyrdymały w obecnej formie i warto by inny zobaczyli merytoryczną dyskusję:
#purepc #pcmasterrace #amd #hardware #komputery
  • 91
@PurePC_pl: pozwólcie że ja rzucę argument nie podważalny który zakończy wszelką dyskusje i raz na zawsze was upokorzy


A tak na serio już od dawna wyniki pokazywała że Ryzeny średnio sobie radzą w grach, a co do procesorów amd + kart graficznych, nawet tej konfiguracji AMD używało na pokazie mocy RYZENA ( było na linuxtechtip bodajże )
@PurePC_pl: Przede wszystkim trzeba wyjaśnić jedną sprawę: każdy portal technologiczny jest w oczach niektóych czytelników wykupiony przez Intela/AMD/NVIDIĘ. Obecny sponsor zmienia się oczywiście w zależności od tego, co jest obecnie testowane i jakie wyniki ten sprzęt osiąga. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawsze przeglądam testy na Purepc ze względu na waszą wyjatkową metodykę testowania. Akurat co do niej nie mam zastrzeżeń, w końcu procesory należy testować w miejscach
Nie, to że wybieramy najcięższe miejsca nie znaczy, że to jest znikomy ich procent. Życzę powodzenia, w tych optymistycznych testach przy znacznie słabszych procesorach. Gdzie z 30~ FPS będzie się robić 20~ w kluczowym momencie


@PurePC_pl: tylko tak jak napisałem, ten kluczowy moment będzie przez 1% gry, jestem w stanie to przeżyć, np w tych waszysch testach rx 470 na i5 2500k 4.5 ghz powinien mieć gigantyczne spadki, pewnie zdażają się
@PurePC_pl: Wspomnijcie też może czasem, że gra będzie działała normalnie lepiej niż na benchmarkach, bo jak pierwszy raz odpaliłem grę na swoim sprzęcie to byłem zdziwiony, że jest kolosalna różnica przez conajmniej 70%czasu gry.
@Jurigag: ehhhh samo AMD na prezentacji RYZENÓW używało kart NVIDI aby nie ograniczać je mocą karty więc przestań panie #!$%@?ć głupoty ( link dołączam drugi raz od 1:20 )
Idąc dalej twoim tokiem rozumowania nie ma różnicy pomiędzy porshe a golfem ( bo przecież przez 99% czasu będzie poruszał się tak samo ) - i nie warto tym się zajmować porównując ich prędkość i możliwości jazdy
A.....y - @Jurigag: ehhhh samo AMD na prezentacji RYZENÓW używało kart NVIDI aby nie ...
@PurePC_pl: poza tym co interesuje mnie jak procesor będzie się zachowywał przez 1% czasu w grze? przecież nie będę tego momentu ogrywał przez cały czas, na ryzenie jest spadek fps, trudno, jakoś to przeżyję i gram dalej, 1% to tylko przykład, równie dobrze może to być 5 czy 10%, na pewno jest to na tyle mała wartość że w ciągu całej gry nie zwróci się na to uwagi
@Aeny: gdzie tu jest rotr od 1:18? i inne gry na dx12? ja mówięo problemie ryzen + nvidia + dx12, znany problem, wystarczy poczytać zagraniczne redakcje, nvidia z ryzenem w dx12 ma spadek wydajności
@Aeny: ale ja się pytam o ROTR, umiesz czytać ze zrozumieniem? na tym materiale co dałeś nie ma rise of the tom raider a na tym jest problem największy, w innych grach również, ale mniej widoczny, przez co wpływa to na wyniki