•  

  Prywatne Więzienie "Addiewell" w Szkocji
  miałem okazje spędzić tam trochę czasu.

  HMP Addiewell
  strona więzienia
  Wiki
  W 2004 roku władze hrabstwa West Lothian w Szkocji zaplanowały budowę za 80 milionów funtów nowego więzienia dla męzczyzn. W czerwcu 2006r. umowa na budowę i administrowanie wiezieniem została przyznana konsorcjum firm w skład którego wchodziło Sodexho Investment Services i Royal Bank Project Investments. 12 grudnia 2008r nastąpiło otwarcie wiezienia z 700 miejscami dla wiezniów plus 96 miejsc w rezerwie. Więzienie to dwa bloki (Block 1 i Block 2), w każdy blok ma 3 skrzydła (wing A.B.C), w każdym bloku sa dwa oddziały (unit). W bloku 1 oddział Tay i Douglas, w bloku 2 oddział Lamond i Forth. Średnio na każdym oddziałowym skrzydle 70więzniów. HMP Addiewell znajduje się w miejscu byłych zakładów chemicznych.

  Przybycie

  Do więzienia transportuje skazanych lub aresztowanych znana także w Polsce firma G4S. Wejście do Recepcji. Za ladą strażnik więzienny w bialej koszuli z logo "Sodexho". Pierwsze pytania to potwierdzenie tożsamości. Imię i nazwisko, data urodzenia. Siedziałeś wcześniej w Addiewell? Siedziałeś kiedykolwiek w jakimś więzieniu?
  Odprowadzenie do celi oczekujących. W celi sześciu świeżaków. Jest godzina 6pm pora obiadu. Dwójka więzniów z cateringu przynosi na jednorazowych talerzach kurczaka z ryżem w sosie słodko kwaśnym i kubek wody.
  Po obiedzie swieżaki są pojedynczo odprowadzani do przebieralni. Rozbierasz się do majtek, odwracasz tyłem do strażnika i majtki opuszczasz do kolan. Gacie w górę, dostajesz szary dres i szary t-shirt. Twoje ubranie zabiera strażnik, później je dostaniesz. Jeśli masz bluzę lub kurtkę z kapturem to zostanie zabrana do depozytu. No Hoodie!
  Ubrany w szary dres wiezień odprowadzany jest do biura (office). Dwóch strażników za biurkiem. Ważenie, zdjęcie przy ścianie z podziałką metryczna i imperialną (jakoś tak to się zwie). Pytanie o religie, alergie, czego nie możesz jeść, niepełnosprawność, czy palisz, czy masz wrogów lub przyjaciół w tym więzieniu. Pobranie odcisku prawego i lewego palca wskazującego. Wydanie karty więźnia ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem, numerem więźnia i datą urodzenia.
  Następnie odprowadzony zostajesz do pielęgniarki. Wypełnienie formularza o stanie zdrowia.
  Depozyt. Do depozytu zabierają wszystkie ciuchy z kapturem jak już wcześniej wspomniałem, dokumenty i telefon. Strażnik pozwala ci włączyć telefon i spisać jeden numer żebyś mógł powiadomić rodzinę o swoim losie. Telefon musi leżeć na blacie nie możesz go wziąć do ręki. Obok jest automat telefoniczny, wbijasz numer do rodziny, następnie strażnik pin. Masz 4min na rozmowe. Podpisujesz liste rzeczy oddanych do depozytu. Dostajesz kartonowe pudełko. W pudełku są twoje ciuchy, pościel, 3 pary skarpet, 3 pary bokserek, środki czystości (żel pod prysznic 500ml, dezodorant 50ml, 6 mydełek jednorazowych, 7 szamponow w saszetkach, pasta i szczoteczka do zębów). Jeśli palisz dostajesz na start 30g tytoniu z bibułkami, jeśli nie palisz to słodycze (marsa, wafelki, draże w czekoladzie, 2 paczki czipsów). Zabierasz pudełko i udajesz sie do celi. Zaczynasz nowe życie ;)
  CDN
  #wiezienie #ciekawostki #truestory

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wszyscy w pracy, robią ważne rzeczy i nie wiedzą "kiedy się z tym wszystkim ogarną"? Jak to jest, że oni tak dużo a ty tak mało? Mamy kult pracy. Dostosuj się i rób to co oni. Udawaj zajętego. Nie wiesz jak? Poniżej kilka wskazówek:

  1. Patrz ze złością na ekran komputera. Poszukaj językiem dziury w piątce, to symuluje koncentrację.

  2. Miej zawsze zakasane rękawy. Czasami skreślaj coś na kartce, jakby było zrobione. To onieśmiela.

  3. Otwórz gotowy plik excela, gdzie wszystko jest zrobione, i tylko zmieniaj kolory.

  4. Przeklinaj do siebie od czasu do czasu po czym uderz mocniej w klawisze, albo sprawdź godzinę na telefonie.

  5. Nieś coś. Nieważne czy pracujesz na budowie czy w biurze, nieś coś zawsze i wyglądaj, jakby to było ważne.

  6. Kiedy wychodzisz zostawiaj na krześle koszulę, na wpół zjedzoną kanapkę, albo klucze. Rób tak, żeby wyglądało, że nie ma cię tylko na 10 minut.

  7. Mów, że idziesz zadzwonić. Miej zmartwioną minę.

  8. Masz dwa monitory? To się świetnie składa. Na jednym otwórz plik PDF. Na drugim Worda. Przepisuj. Nie ma czasu na pytania, po prostu przepisuj, to przecież niezwykle ważny dokument.

  9. Jeżeli programujesz, napisz pętlę, która będzie się wiecznie kompilować. Żeby wiecznie czekać, aż się skompiluje, hehe.

  10. Używaj skrótu alt + tab. Jeżeli chcesz schować szybko głupoty, które przeglądasz, dłonie muszą być na klawiaturze. Nerwowy ruch myszką może cię zdradzić.

  11. Dużo chodź po biurze, jakbyś kogoś szukał. Koniecznie kogoś, kogo akurat dzisiaj nie ma w pracy. Chodź szybko, sprawiaj wrażenie, że ci się śpieszy. Przy okazji spalasz kalorie.

  12. Kopiuj artykuły, które chcesz przeczytać, do maila. A potem czytaj je w mailu.

  13. Jesteś na zebraniu? Poproś czasem o cofnięcie slajdu. Losowo zapisz jakąś liczbę. Jeżeli musisz poprowadzić spotkanie, użyj zwrotów "czy to jest skalowalne", "musimy być pragmatyczni" i "synergia", jeżeli pracujesz ze starymi ludźmi.

  14. Przymknij oczy, ręce trzymaj na skroniach. Oddychaj głęboko. Jak ktoś zapyta co robisz, mów, że próbujesz rozwiązać problem.

  #pracbaza #praca #korposwiat #korpo #pasta
  pokaż całość

  odpowiedzi (72)

 • avatar

  Patrzcie i podziwiajcie ( ͡º ͜ʖ͡º) Mój syn, lat 7 ( 1 klasa) miał dzisiaj zadanie na matematyce. Mały sprawdzian ile dziecko potrafi rozwiązać w ciągu 10minut. Wiem że dla dorosłego to łatwizna. 45 zadań w 3:20 ( 140 sekund dla słabych z matmy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  odpowiedzi (80)

 • odpowiedzi (48)