Wpis z mikrobloga

#motocykle #uk Ubezpieczał ktoś ostatnio moto? Właśnie miałem telefon z http://www.globalmarketcompare.com i mają mi dać znać dziś/jutro jak to się przedstawia. Bo na ich porównywarce wywaliło mi 9k rocznie za pierwszą r1. W zasadzie to na każdej wywala mi podobnie. Macie jakąś polską firmę która to ogarnia bo ja nie wiem czy coś źle robię czy jak.

Chciałbym łyknąć tę ze zdjęcia no ale bez przesady. Absolutnym maximum jest 1k rocznie. Za 900rr krzyczą mi prawie to samo.
Pobierz bababysiejednakprzydala - #motocykle #uk Ubezpieczał ktoś ostatnio moto? Właśnie miał...
źródło: comment_JqEuq8vZZ5b1O3UgflM4OPOc5IZXdRDE.jpg
  • 23
@baba_by_sie_jednak_przydala: masz mniej niż 25 lat? miałeś jakieś zniżki w Polsce? Mnie normalnie uznali polskie zniżki (przetłumaczone).
Przy ubezpieczeniu w UK pod uwagę biorą przeróżne czynniki. Ogromne znaczenie ma kod pocztowy przy którym mieszkasz, ale raczej nie będziesz się przeprowadzał ze względu na ubezpieczenie ;) Przy wypelnianiu formularza (rozumiem ze kozystasz w porownywarek np. gocompare czy comparethemarket) pokombinuj z miejscem parkowania i wykonywanym zawodem. No i niestety jeśli masz poniżej 25
@Czayen: Lat mam trochę więcej. Moto by było trzymane na podjeździe. W polsce jestem współwłaścicielem na jeden motocykl od 3 lat (albo dwóch) ale nie wiem ile mam zniżek. Totalnie nie ogarniam tego systemu tutaj. Doświadczenia jakieś 15 lat ale bez prawka więc to się raczej nie liczy. Prawko na moto mam świeże, poniżej roku (10 miesięcy), na furę w sumie też krótko bo końcówka 2012. Po kodzie pocztowym sprawdzałem że
nie można w Polsce zarejestrować?


@kendi: Trzeba by się dowiedzieć jak to wygląda w UK, bo w takich Niemczech jazda na polskich blachach, bez dokonania odpowiednich opłat, przez dłużej niż 3 miesiące to droga, na prawdę droga zabawa. I pytanie, czy taka zabawa będzie się nadal opłacać

Podobno bardzo opłaca się rejestrować i ubezpieczać pojazdy w Czechach.


@DeXteR25: Tak jak powyżej, nie interesowałem się jak sprawa wygląda u nas, wiem
@azurri: Dla przykładu podam. Jeżeli klasa motocykla to super sport czyli weźmy takie pierwsze r6, to ma ze 120 koni max a wychodziło mi 7k funtów. Za to jak wybierałem sv1000 co ma tyle samo koni (ale nie jest sportem) w zasadzie to spadało do 1,2k funtów. Na forach jeszcze nie badałem.

@kendi: Słyszałem że do pół roku na polskich blachach ale to jedna z wersji jakie słyszałem.

@Wapniak: