Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Kemmler był rażony prądem przez 17 sekund, ale przeżył. Napięcie zostało podniesione do 2000 V, lecz generator potrzebował czasu, żeby się ponownie naładować. W tym czasie poważnie poparzony Kemmler jęczał. Druga próba trwała ponad minutę, a cała scena była opisywana przez wielu świadków jako straszna: zapach palonego ciała i dym unoszący się z głowy Kemmlera.

W roku 1997 na Florydzie skazaniec dosłownie zapalił się w czasie aplikowania prądu.


@irytacjaniebosklonu:
Jakoś mi
@irytacjaniebosklonu: wg mnie to prąd stały byłby skuteczniejszy bo tak naprawdę AC jest bezpieczniejszy bo nie zachodzi elektroliza (no może troche) dlatego też napięcie DC było by szybsze.
Słyszałem o przypadku jak koleś usunął na 24V DC po nocy elektroliza go zabiła
Krzesło elektryczne zostało wynalezione jako humanitarna (w przeciwieństwie do powieszenia) metoda wykonywania kary śmierci. Jednak już w czasie egzekucji Kemmlera pojawiły się pierwsze kontrowersje związane z zagadnieniem, czy krzesło elektryczne rzeczywiście jest „humanitarną” metodą. W roku 1997 na Florydzie skazaniec dosłownie zapalił się w czasie aplikowania prądu. Liczne przypadki źle przeprowadzonych egzekucji doprowadziły w końcu (jak kiedyś w przypadku powieszenia) do stopniowego zastępowania krzesła zastrzykiem trucizny.


@irytacjaniebosklonu: A zastrzyki trucizny też
A zastrzyki trucizny też czasem nie działają jak trzeba i powodują u skazańców okrutne cierpienia. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie stosuje się gilotyn - niezawodnej, błyskawicznej i praktycznie bezbolesnej metody.


@Emes91: no nie wiem czy taka bezbolesna
zresztą i tak wykonywanie kary śmierci nie jest w żadnym stopniu humanitarne, cała sformalizowana i zdehumanizowana procedura wykonania jest nastawiona na zadanie ostatniego psychicznego cierpienia - to paradoksalnie lepiej traktowane są/były zwierzęta idące na
no nie wiem czy taka bezbolesna


@megawatt: "Praktycznie" bezbolesna. Przy takim natychmiastowym, czystym cięciu tkanka nawet nie jest mocno uszkadzana, a receptory bólowe pobudzane. Poza tym, odcięta głowa prawdopodobnie niemal natychmiast traci świadomość.

zresztą i tak wykonywanie kary śmierci nie jest w żadnym stopniu humanitarne, cała sformalizowana i zdehumanizowana procedura wykonania jest nastawiona na zadanie ostatniego psychicznego cierpienia - to paradoksalnie lepiej traktowane są/były zwierzęta idące na rzeź czy ofiary obozów