Wpis z mikrobloga

#bitcoin trwa wojna o #segwit - każdy może pomóc

https://bip148.org/ - strona z opisem BIP148 czyli propozycji wprowadzenia SegWit bez czekania na zgodę kartelu minerów z Chin
zawiera też gotowy do użycia program (obecnie w wersji bitcoin + bitcoinknots + bip148, wkrótce będzie też zwykły bitcoin + bip148).

- można po prostu pobrać ten #torrent na dole strony "download" pomóc go seedować
- można odpalić ten program już teraz (uwaga to wersja testowa, należy sprawdzać aktualizacje na tej stronie oraz na github!)

binarka jest bezpieczna w sensie iż autorem bitcoinknots jest autor bitcoina - Luke-jr, patch BIP148 to 6 linii, a inny developer bitcoin na Github tego projektu potwierdza (podpis #pgp) iż ten kod #opensource faktycznie zgadza się z wynikową binarką.

@richkazek12 @kryptopomocnik @bitcoin @pawlo74 @MelomanBTC
  • 30
@segwitguy: a kiedy będzie wreszcie "stable"? Jak tu bitcoin ma się rozwijać, jak wszystko co wychodzi jest

"UNSTABLE bitcoin"

"unstable preview"

"UNSTABLE VERSION"

Kiedy wreszcie bitcoin będzie dla ludzi? Pobieram .exe, instaluję i chcę być węzłem...
chodzi o to żeby stworzyć swojego węzła popierającego segwit, dobrze to rozumiem?


@ktoosiu: ten BIP148 to jest trochę siłowe rozwiązanie bo odrzuca bloki bez SegWita jeżeli dobrze zrozumiałem, ja wierzę że z czasem ten BIP148 zostanie lekko zmieniony tak aby był mniej "agresywny". Z tym, że na to będziemy musieli poczekjać do końca okresu aktywacyjnego MASF czyli jeżeli kopalnie nie będą chciały wprowadzić SW i okaże się, że nie ma innego
@pawlo74 @ktoosiu - to jest trochę na siłę, ale ludzie liczą iż szybko minerzy się ogarną i wrócą do swojej roli: do dodawania bloków do łańcucha bitcoin, które potwierdzają transakcje.

A nie do politycznego blokowanie rozwoju bitcoin aby zachwować swoją nieuczciwą (opartą o patenty) przewagę asicboost.

Liczę iż pomożecie szybko wykopać znalezisko gdy będziemy gotowi, jako nowy na tym portalu - przyda mi się pomoc z rozgłoszeniem ideii.

Czy torrent działa dobrze?
@segwitguy no spoko, jestem zwolennikiem segwita i uasf jeśli trzeba, ale uruchomienie węzła o ile wiem wymaga pobrania sporej ilości danych, i w miarę możliwości posiadania komputera włączonego większość dnia, czego nie jestem w stanie zrobić ja ani większość zwykłych użytkowników
@ktoosiu wystarczy komputer włączony czasem, a zresztą to nie jest aż takie ważne.

Rodzaje głosowania:

* miners - minerzy głosują w blokach w polu wersji bloku (od czasów BIP9 są tam bit-flagi poparcia różnych pomysłów, a nie wersja bitcoina) - wydawało się dobre, ale nie przewidzieliśmy iż minerzy będą mieć powód polityczny aby blokować zmianę której chcą użytkownicy

* democracy - "głosowanie" ilością serwerów bitcoin. Oczywiście jest je łatwo oszukać. Ale ma
Przecież uasf w obecnej formie jest martwy, po tym jak król Core Maxwell wyraził dezaprobatę.


@segwitguy: czujesz kolesia to jest państwowiec, który szuka wodza autorytetu. On rozumie czym jest decentralizacja ;)

Co do tego BIP148 to jego wykorzystanie jest usprawiedliwione nawet w przypadku forka. W sytuacji kiedy kopalnie zablokują rozwój sieci jasnym jest, że należy pozbyć się tego raka za wszelką cenę, nawet kosztem Hard Forka albo nawet zmiany algorytmu kopania.
@pawlo74: ale to co napisałem to fakt, całe r/bitcoin jarało się uasf i w ogóle, coraz to nowe biznesiki ogłaszały, że są za uasf, przyszedł maxwell, powiedział nie i nastała cisza
tak samo gdyby maxwell napisał jutro, że przemyślał sprawę i jest za segwitem + hardfork do 2MB, to całe r/bitcoin by za tym było, zapewne też duża część r/btc i z dużym prawdopodobieństwem za pół roku byłyby 2mb + segwit
@megaloxantha: a tam lepiej słuchać Maxwella naukowca niż idioty rogera vera. Martwy to od początku był unlimit a Maxwell powiedział nie dla dla BIP148 HF a tak dla BIP148 SF. Napiszą aktualizację BIP148 po MASF i będzie koniec takich takich fanów centralizacji jak ty. Będziesz musiał znaleźć nowe zajęcie.
@megaloxantha: blokuje ponieważ nigdy nie będzie zgody na zwiększenie bloku na tym etapie rozwoju. W przeciągu 2 dni udowodniłem ci że bitcoin jest atakowany spamem, wczoraj udowodniłem, że bitcoin działa świetnie a nawet można dalej wysyłać darmowe przelewy. Bitcoin nie potrzebuje zwiększenia bloku! Bitcoin potrzebuje SegWit i Lightning Network. Koniec. Kropka! Nie będzie żadnego zwiększenia bloku, zwiększenie bloku równa się ze zniszczeniem bitcoina! Już teraz blockchain rośnie w zastraszającym tempie a
p.....4 - @megaloxantha: blokuje ponieważ nigdy nie będzie zgody na zwiększenie bloku...

źródło: comment_HtWgw7GJunX6WMhZrspxq0yQ93LjouE5.jpg

Pobierz
@pawlo74:

blokuje ponieważ nigdy nie będzie zgody na zwiększenie bloku na tym etapie rozwoju.


Jak na razie to więcej % mocy wydobywczej chce zwiększenia bloku.
Zdecydowana większość minerów zgodziła się na 2mb + segwit, a core się wypiął i chcą samego segwita

Lightning Network


Scentralizowana sieć płatności utrzymywana przez największe giełdy, super

W przeciągu 2 dni udowodniłem ci że bitcoin jest atakowany spamem


Niby gdzie?

a nawet można dalej wysyłać darmowe