Wpis z mikrobloga

Mirki, pamiętacie Jerzego Ziębę? To ten od wysokich dawek witaminy C i wielu innych interesujących zjawisk para-medycznych. Otóż popełniłem dłuższy artykuł na ten temat, przeszedłem przez tonę literatury medycznej, porozmawiałem z paroma onkologami oraz - uwaga - nawet udało mi się dostać numer do samego Jerzego Zięby i w miarę spokojnie z nim porozmawiać.

Wyszedł z tego, mam nadzieję, niebanalny tekst na skomplikowany temat. Myślę, że znajdzie się w nim coś do przemyślenia i dla wyważonych obrońców medycyny akademickiej, i dla osób, które ciągnie ku medycynie alternatywnej.

https://www.tygodnikpowszechny.pl/szara-strefa-onkologii-147643

( Jak zwykle informuję, że po założeniu konta można sobie przeczytać cały tekst za darmo. No, słowo daję, milsi już nie damy rady być. ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#medycyna #polska #gruparatowaniapoziomu #ligamozgow #liganauki #zdrowie
  • 16
@Sajner: Nie mogę, poszedłbym za to do ciemnego, strasznego lochu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przecież podajesz maila i hasło, logujesz się, i masz dostęp do całego tekstu za darmo. 30 sekund. Wiem, że tych kont to się ma na setki, ale cóż... wedle mojej wiedzy prościej się nie da.
@LukaszLamza: Może tylko jedno, czego mi zabrakło, to podkreślenie tego, w jaki sposób Zięba doskonale manipuluje ludźmi przez dobór słów. To, co z resztą zostało wspomniane w artykule: niby nigdzie nie mówi, żeby odstawić chemioterapię, i że vit C sama wyłącznie leczy raka, ale z drugiej strony na wszystkich spotkaniach mówi że chemioterapia zabija, że "vit C działa cuda" i ma "setki przypadków wyleczenia". Ani jedna osoba na jego spotkaniu nie