Wpis z mikrobloga

uwielbiam nabiał, świetnie się po nim czuję - wszystkie sery, twarogi, śmietanka, odżywki (dołożyłbym do tego jajka) działają na mój brzuch super i wolę je o wiele bardziej niż mięso. Chciałbym ww. produkty uczynić moimi głównymi źródłami białka (mięso raz/dwa razy na tydzień). I teraz moje pytanie: z wielu źródeł słyszę, że mój plan jest niezdrowy i będzie nieskuteczny w budowie mięśni. Jak wy myślicie? nie ukrywam, że bardzo chciałbym żywić się tak, jak napisałem wyżej ( ͡º ͜ʖ͡º) #mikrokoksy #dieta #silownia
  • 13
@R1zorz: wystarczy, że włączę YouTube, a tam wierzbicka, karmowski, mauricz i wielu innych grożą mi rakiem dupy, dziurawym jelitem, odwapnieniem kości i śluzem podskórnym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kupojadek: a idź Pan w cholerę. Też się swego czasu na to nabrałem, na gluten, itd. Skoro mi nie szkodzi i czuję się świetnie, to czemu mam rezygnować? Serków wiejskich z plastikowego pojemnika też nie mam jeść? Albo ryżu brązowego bo jakieś fityny czy choj tam go...
@Kupojadek: jest kilka informacji w internecie nawet na pubmed, ze kazeina (o to bialko zawsze sie rozchodzi jezeli mowimy o szodliwosci nabialu) jest szkodliwa i moze powodowac raka, glownie jest to jednak rozpropoagowane przez slynnega pro weganskie goscia co napisal The China Study - biblie wege ludzi.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25057266 - link do tego, ze byc moze rozwinac raka prostaty

https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/the-china-study-myth/ - link obalajacy teorie z China Study

Z drugiej strony tez jestbardzo
@Kupojadek: Twaróg i jajka to moje główne źródła białka od prawie roku. Mięso jem sporadycznie, jak mam na nie fazę. No i teraz nieco częściej w postaci różnych wędlin drobiowych, także generalnie niewiele togo jest (30g mięcha dziennie max).

Redukuję bez zarzutów, masuję bez zarzutów. Także jesli brzuch nie marudzi to śmiało :D
kurde bela, moim codziennym standardem jest 400 g serka wiejskiego i 250 twarogu, w życiu bym nie wpadł na słuchanie na serio kogoś takiego jak wymieniłeś


@So_I_Scream: ;ooo napisalem to dlatego, ze spora czesc osob twierdzi ze bialko z twarogu jest gorsze/gorzej przyswajalne