Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jako, że teraz mnie poproszono aby brać udział w rozmowach kwalifikacyjnych i weryfikować kandydata pod względem technicznym mam parę tipów odnośnie CV:

- Nie używajcie w CV skrótów typu SW PROG, jak mniemam chodzi o software programmer.
- Nie używajcie zielonego jaskrawego koloru w CV.
- Gdy piszesz, że twój angielski jest wspaniały a masz 20 błędów gramatycznych i językowych to nabieram podejrzeń odnośnie reszty rzeczy które tam wpisujesz.
- CV na 6 stron niezwykle ciężko się czyta, szczególnie że masz dopiero 2 lata doświadczenia.
- Masz rok doświadczenia i znasz 10 języków programowania na poziomie zaawansowanym, to albo jesteś geniuszem albo piszesz bzdury.
- Wysyłaj CV w pdf a nie w doc.
- Wypisywanie tydzień po tygodniu co robiłeś/aś w poprzedniej pracy nie ma sensu.
- Drogie różowe, wszystkie CV które przeglądam od niebieskich były bez zdjęć, patrzę CV różowej, jeb zdjęcie które zajmuje 1/3 CV, chcemy Cię zatrudnić bo jesteś dobra w tym co robisz a nie ładna. Ta sama zasada tyczy się oczywiście drugiej strony.
- Wpisywanie w certyfikaty kursów z CodeAcademy to nie jest w mojej ocenie poprawne zachowanie.

Sumując, CV ma być czymś w rodzaju teasera, pokazujesz jedną dwie świetne sceny, tak żeby osoba czytająca chciała Cię zapytać o resztę.

Będę patrzył oczywiście tylko na techniczne umiejętności, aczkolwiek dostaję CV i automatycznie tworzę sobie wyobrażenie danej osoby.

#programista15k #korposwiat #rekrutacja #pracbaza #pracait
  • 36
@keltan:

Drogie różowe, wszystkie CV które przeglądam od niebieskich były bez zdjęć, patrzę CV różowej, jeb zdjęcie które zajmuje 1/3 CV, chcemy Cię zatrudnić bo jesteś dobra w tym co robisz a nie ładna

To jest właśnie #logikarozowychpaskow

1. Bądż różowym paskiem.
2. Jebnij słit focię na CV eksponujące twoją urodę.
3. Zatrudnij się w korpo dzięki zdjęciu
4. Płacz, że szef w korpo jest męską szowinistyczną świnią bo nie patrzy
@rotero: Bo to jest zwykły kurs, a nie respektowany certyfikat, kurs w CodeAcademy może zrobić bez żadnej wiedzy, to tak jakbyś wpisał w CV że przerabiałeś tutorial na tej i na tej stronie.

@FedoraTyrone: Jak rozmawiałem z dziewczynami z HR to nie powinno się dawać zdjęć/daty urodzenia, w krajach zachodnich nawet płeć nie musi być już podawana. Jest też różnica pomiędzy małym zdjęciem a portretem na 1/3 strony:)
via Android
  • 0
@fegwegw no z jednej strony spoko że nie na podstawie twarzy maja cie wybierać ani wieku a z drugiej strony też uważam że idzie to w złym kierunku.

@nihil_novi Powiedziałem Panu ochroniarzowi że źle napisałem codecademy ale nie chciał mnie wyprowadzić (,)
@reroute: Bałbym się o tym pomyśleć, chociaż jeśli jesteś dobry w tym co robisz i masz umiejętności miękkie rozwinięte to niezależnie od branży pewnie dostaniesz pracę od ręki.

W poprzedniej pracy, też prowadziłem rekrutację szukaliśmy testerów oprogramowania wtedy, to co się tam działo to były cuda.

Był kucharz który stwierdził że on próbuje potraw czyli testuje ich smak, to testowanie oprogramowania nie może się różnić tak bardzo.
Była Pani która w