Wpis z mikrobloga

@mistrz_tekkena: Czyżby?

"Zkim więc porównacie Boga i jakie podobieństwo mu przeciwstawicie? Czy bałwana, którego ulał rzemieślnik, a złotnik powlókł złotem i przylutował srebrne łańcuszki?" ( Iz 40,18 )

"Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych. Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko." (
@tylko_prawda jednym z motywów buntu aniołów była właśnie Maryja.
Bóg objawił aniołom wcielenie Boga-Jezusa oraz fakt, iż Maryja będzie Matką Jezusa i Królową aniołów. Bóg wywyższył ludzi ponad ich zasługi.
Maryja to nowa Arka przymierza Boga z ludzmi. Oczywiście nie musisz w to wierzyć aby być zbawionym. Pomoc Maryji w drodze do zbawienia jest nam katolikom bardzo cenna i potrzebna.

"Bóg jest Duchem, nie wolno Mu oddawać czci jako Bogu utajonemu w
@Le_Kuak zrodlo tych rewelacji? Motywem buntu aniolow byla pozycja Jezusa Chrystusa i czlowiek, ktory mial stanac z Bogiem twarza w twarz, czego dotychczas nie zrobil nikt.

A kult Maryi jest zywcem ze starozytnego Babilonu, prosto od Semiramidy i Nimroda. Nawet te same okreslenia - Dziewica, Krolowa Niebios. O Krolowej Niebios mozesz poczytac w Izajasza.

Oddajecie boska czesc drewnu i posazkom, i kontynuujecie kult z krainy wiezy Babel. Pan Jezus powiedzial, ze bedzie
@Le_Kuak:

Maryja to nowa Arka przymierza Boga z ludzmi. Oczywiście nie musisz w to wierzyć aby być zbawionym. Pomoc Maryji w drodze do zbawienia jest nam katolikom bardzo cenna i potrzebna.

Ciekawe czemu nie mówił o tym Jezus i nie ma na ten temat ani słowa w Biblii.

A co do bałwochwalstwa to po co na boze ciało stawiacie ołtarzyki i się do nich kłaniacie.
Bóg jest w niebie a nie
@tylko_prawda dlaczego nie ma o tym w Bibli? Aby całą chwałę miał Jezus. Jego Matka usuneła się w cień, bo tak sobie tego życzyła. Nie chciała aby Nią się ludzie zajmowali czytając Ewangelię ale Jezusem. Apoatołowie nalegali aby odsłonić Jej świętą tajemnicę ale cnota pokory nie pozwoliła na to. Spytasz skąd wiem? Słucham i czytam to wiem. Zobaczymy razem na sądzie ostatecznym ile piękna i łask Bóg wylał na Maryję i jak
@Le_Kuak: Masz rację dowiemy się na sądzie ostatecznym. Szkoda, że ten cały kult odsunął Jezusa w cień. Wystarczy popatrzeć ile jest celebrowania maryji w ciągu roku a ile Jezusa. Poza tym matka Jezusa nazywa się Maria a nie maryja. Zresztą przykrywką jest maryja a tak na prawdę to królowa nieba za czasów Babilonu, w sumie to Babilon nadal jest i właśnie jest to Watykan. Sprytna zagrywka do zwiedzenia ludzi.

Jezusa matka
@tylko_prawda myślę, że ludzie pełni Ducha Św. Jak i wiedzy teologicznej oraz ich większa liczba nie mogą się myslić co do tych ołtarzyków. Nie o ołtarzyki tu chodzi tym, którzy nas prowadzą ale o kult Boga. Jak możesz w to uwierzyć skoro przeczysz obecności Jezusa w hostii? Właśnie w formie fizycznej ludzie prowadzą Boga po ulicach w procesji Bożego Ciała. Oczywiście ja mogę się mylić ale nie mów mi, że ludzie mądrzy
@Le_Kuak: No właśnie w formie fizycznej. Dlatego jest to wbrew Biblii. Tak nastąpi upadek Watykanu tak jak to jest napisane w apokalipsy świętego Jana.

„I stanie się z Babilonem, perłą królestw, chlubą i dumą Chaldejczyków, to, co się stało z Sodomą i Gomorą, które zniszczył Bóg. Nigdy już nie będzie zamieszkany i nie będzie w nim ludzi po wszystkie pokolenia; żaden Arab nie rozbije tam namiotu ani pasterze nie zatrzymają się
@tylko_prawda a czy sądzisz, że Jezus umierał za odłamy i niewielu ludzi? Nawet jeżeli jest 1,2 mld katolików to ilu z nich tak naprawdę wierzy w Boga i kocha Go?
W ogóle to na co nam ta rozmowa? Ty stoisz przy swoim ja przy swoim a grzesznicy nadal są tam gdzie są. Z Bogiem.
@Le_Kuak: No tak ale szkoda mi tych ludzi którzy wierzą w przysłowiowego Jezusa i zamykają go w jakimś pudełku. Zamiast wierzyć w żywego Boga. :) To jest właśnie to zwiedzenie. Sam Jezus przestrzegał przed fałszywymi prorokami. Jest cała masa wersetów np. zakazujacych tworzenia bozkow podobizn, a ludzie dalej ślepo wierzą faryzeuszom i uczonym w Piśmie.

Kościół katolicki to ogromna magia.
@Le_Kuak: No tak zmienianie wafelka utworzonego rękami ludzkimi. Powiedziałbym inaczej wytwarzanie bozka, a później tą rzecz którą wytworzył człowiek zamienia kapłan grzesznik w Boga i to jest właśnie magia. Może w tym całym rytuale jest coś takiego, że ludziom wyłącza jakiś instynkt.