Wpis z mikrobloga

Histomirki!

Moja #rozowypasek ma korzenie polskie, ale urodziła się na Łotwie. Dlatego też została poddana poradzieckiemu systemowi nauczania i ich tradycjom. Na przykład w Maju (9 Maja ) świętują zakończenie Wielkiej Wojny (II wś). Poszła tam taka propaganda, że Rosjanie wyzwolili Polaków spod okupacji niemieckiej i zwyciężyli tę wojnę. Dzisiaj moja luba powiedziała, że w najbliższą sobotę idzie rozdawać prezenty dla weteranów. (Robią tak co roku) Zapytałem czy chodzi o łotewskich. Odpowiedziała, że rosyjskich.
Po chwili zadumy poprosiłem ją, aby zapytała ich o Katyń. I jeżeli może, to niech nagra to. Mam nadzieję, że wyrażą swoją opinię w przeciwieństwie do niemców gdzie wszyscy z nich byli sanitariuszami czy bóg wie kim, a tak w ogóle, to naziści najechali na państwo germańskie i przejęli kontrolę nad nim.
Korzystając z okazji podesłałem Jej też film:
https://www.youtube.com/watch?v=Q2ZYdiEE20Y

Niech sobie obejrzy w tygodniu na spokojnie, poczyta trochę informacji i jeżeli da radę, to z soboty będę miał nagrania z wywiadów.

Poza tym naszedł mnie lekki smutek. Smutek propagandy jaka panuje na Wschodzie. O Zachodzie też nie można zapominać ("polskie obozy zagłady" :/). Nasi rodzice, dziadkowie, pradziadowie ginęli w imię Wolnej Polski. Ich ideałem i marzeniem był niepodległy kraj. A my dzisiaj zamiast czuć dumę na cały Świat za ich heroiczną walkę - musimy wysłuchiwać wszelkich obelg kierujących się ze wszystkich stron Świata.

Może wielkiego wkładu nie będę miał, ale obiecałem sobie, że przedstawię mojej dziewczynie wszelkie fakty dotyczące ostatnich dwóch wojen światowych i wyuczę naszej historii, aby szerzej otworzyła swoje ślepia. Może w ten sposób przyczynię się do odbudowy Naszej Dumy.

To tyle z moich rozmyślań na dzisiaj.

Czołem Wielkiej Polsce!

#wojna #rosja #polska #przemyslenia #wygryw #przegryw #historia #iiwojnaswiatowa #iwojnaswiatowa #youtube
  • 9
@Felynsky: Tak nas traktują na świecie, jak sobie na to pozwalamy. Nie ma tu żadnego antypolskiego, globalnego spisku, tylko twarda gra interesów. A my, otorbieni romantyzmem, nie umiemy przejrzeć na oczy i wejść w świat polityki realnej, gdzie liczą się karabiny, a nie podpisy na dokumentach.

Słusznie czynisz, trzeba mówić prawdę (albo "naszą prawdę") wszystkim, którzy jeszcze jej nie słyszeli. Kropla drąży skałę.