Wpis z mikrobloga

@woytek521: Prawdopodobnie pomiędzy pasami ruchu jeździ tramwaj. Piesi mają 3 światła (ulica, tory, ulica) a rowerzyści tylko 2 (ulica, tory+ulica). Dopóki na torach na przejściu jest czerwone to rowerzyści nie pojadą. Taka sama sytuacja we #wroclaw skrzyżowanie Hallera i Powstańców Śląskich od strony pętli 7.
Prawdopodobnie pomiędzy pasami ruchu jeździ tramwaj.


@woytek521 @Jabel @ramboo @skeeball: Nie ma tam torowiska, wiem gdzie to jest. I złe jest Twoje wytłumaczenie. Po prostu inżynier ruchu w walce z wypadkami typu potrącenie rowerzysty przez auto skręcające na zielonej strzałce wykombinował że uzna to za kierunki kolizyjne. I od tej pory kiedy auto ma zieloną strzałkę to na przecinających jezdniach przejazd rowerowy ma czerwone.

JEST TO BARDZO SZKODLIWE I POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNE
@Publius: Wybacz ale jestem z Wrocławia i nie wiedziałem czy jeździ tam tramwaj. Taka sama sytuacja jest na jednym ze skrzyżowań we Wrocławiu i myślałem że jest ten sam powód.
Po prostu inżynier ruchu w walce z wypadkami typu potrącenie rowerzysty przez auto skręcające na zielonej strzałce wykombinował że uzna to za kierunki kolizyjne. I od tej pory kiedy auto ma zieloną strzałkę to na przecinających jezdniach przejazd rowerowy ma czerwone.


@Publius: co za debile

za debilizm uwazam tez zasypywanie przejść podziemnych i budowanie naziemnych ( co chyba za chwilę czeka rondo zesłańców Syberyjskich)