•  

  Najważniejsze: jak ktoś używa tego samego hasła na #wykopots jak do innych serwisów/otsów/etc, to je zmieńcie.

  Po pierwsze:
  Osoba która podaje takie samo hasło na różnych OTSach (czy różnych portalach), sama prosi się o kłopoty - przekonał się o tym @vomar, który stacił konto na #wykopots, bo używał loginu i hasła, które latały w internecie od listopada 2015.
  Dodatkowo po pobieżnej analizie loginów w bazie danych, wynika, że większość z was niestety stosuje takie same, jak stosuje/stosował na realu (śmieszne cyferki które kiedyś były loginem). Nie jest to rozsądne rozwiązanie.

  Po drugie:
  W silnikach OTS, hasła przechowywane są z wykorzystaniem funkcji skrótu SHA1 - https://pl.wikipedia.org/wiki/SHA-1. Tak samo były przechowywane na mirkotsie, bo miałem dostęp do źródeł strony.
  Funkcja ta charakteryzuje się tym, że nie da się jej odwrócić (bardzo duże uproszczenie) - czyli tego co jest zapisane w bazie nie da się wykorzystać do logowania do #wykopots. Trzeba taki hash SHA1 zamienić z powrotem na hasło, co wymaga bardzo dużej mocy obliczeniowej (mierzonej w latach dla bardzo mocnego serwera i stosunkowo złożonego 9 znakowego hasła). Także jakiekolwiek hacki w przypadku gdy serwer nie był postawiony w celu łapania haseł i użytkownicy stosowali złożone hasła jest bardzo mało prawdopodobny.
  Tak samo były przechowywane na mirkots - wiem, bo miałem tam dostęp trochę większy niż większość ludzi.

  Po trzecie:
  Jeśli ktoś używał tego samego loginu i hasła na różnych serwerach, to łatwo sobie wyobrazić, że grał na serwerze kogoś, kto aktualnie gra na #wykopots i go nie lubi - w związku z czym mógł mieć jego hasło (przypominam, że raczej na pewno to nie marahin).

  Po czwarte:
  Z tego co widzę, to hacki były przeprowadzane z wykorzystaniem zagranicznych serwerów VPS/hostingowych. TOR jest na #wykopots wycięty od startu - najprawdopodobniej wytnę również wszystkie pule adresowe wszelkiego rodzaju DataCenter, co powinno w przyszłości ograniczyć takowe ataki (nikt nie będzie mógł użyć VPNa czy VPSa by ukryć swój prawdziwy adres IP).

  Po piąte:
  @programistalvlhard dostałeś info na priv, odezwij się.

  NieRoman.
  #wykopots

  +: m......c, FireDash +8 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  moja mama przez #tanieczgwiazdami zainteresowała się kim jest Popek, powyszukiwała na yt Gangi Albanii, Brudne Dajany i inne i mówi, że to nawet fajne i że "Dla prawdziwych dam" to w ogóle za serce łapie xDDD no i że Popek tak za córeczka swoja jest, że każdy się mizdrzy do kamery w TZG a on z córką tańczy i ma w dupie fejm xDD kurwa pierwsza w historii transformacja Grażyny w Karyne a nie na odwrót xDDD pewnie na wielkanoc jak przyjadę to na śniadanie koks a wieczorem jedziemy do kasyna xDD

  #gangzalbanii #popek #grazynacore
  pokaż całość

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Wykopki znowu przeżyły orgazm i teraz mame będzie musiała wyprać gacie - na głównej znalezisko z płomieniem, że RADYKALNE, powtarzam RADYKALNE feministki chciały dowieść, że są świetnymi inżynierami i most, który zbudowały się zawalił i zabił 6 osób.

  Rozumiecie, jakieś feministki sobie chciały most wybudować, i jak to feministki, chciały zrobić równouprawnienie materiałów i hehe #logikarozowychpaskow, matematyka je dyskryminuje i w ogole #bekazlewactwa i most się zawalił.

  Znalezisko prowadzi do jednego obrazka, bez żadnych źródeł ani niczego co by sugerowało, że feminizm ma cokolwiek wspólnego z tą katastrofą budowlaną, natomiast mówi, że firma jest "RADYKALNIE ANTY-BIAŁA i FEMINISTYCZNA).

  To zobaczymy jak wygląda ta RADYKALNIE ANTY-BIAŁA firma. Zarząd firmy MCM to sami biali mężczyźni (poniżej zdjęcie) i firma nie ma NIC wspólnego z feminizmem. Firma istnieje od 1983 roku, została założona przez faceta i nie ma na stronie nic specjalnego o feminizmie czy rasie.

  Tu sobie możemy o tej firmie poczytać: http://www.mcm-us.com/about-us/executive-board

  Dalej - MCM jest generalnym wykonawcą, ale za projekt odpowiada firma Figg Bridges - znowu, na ich stronie nie ma ANI SŁOWA O FEMINIZMIE.

  Kim jest więc ta RADYKALNA FEMINISTKA, którą pokazują na obrazku? Jest nią Leonor Flores, inżynier z 20-letnim doświadczeniem, która wg. obrazka zarządzała od strony MCM tym projektem. Jak objawił się jej RADYKALNY FEMINIZM?

  Otóż słuchajcie, ta oszalała lewaczka, powiedziała, że:

  "bardzo ważne jest dla niej przekazanie jej córce, że kobiety też mogą być inżynierami i często posiadają inną perspektywę, pozwalającą na dodanie odrobinę artyzmu do projektów"

  No jeśli to nie są słowa OSZALAŁEJ RADYKALNEJ FEMINISTKI NIENAWIDZĄCEJ BIAŁYCH MĘŻCZYZN, to ja nie wiem co nimi jest!

  Co jest najśmieszniejsze, to że Florida International University (inwestor finansujący budowę tego mostu) wydał oświadczenie, że oskarżana przez naszych wykopków Pani Flores NAWET nie pracowała nad tym projektem:
  https://news.fiu.edu/2018/03/community-gathers-to-watch-950-ton-bridge-move-across-southwest-8th-street/120395

  Jej imię i nazwisko pojawiało się tylko w materiałach promocyjnych jako, że sama kończyła studia na tym uniwersytecie, a teraz pracuje dla firmy, która budowała ten most. Nie pracowała jednak bezpośrednio nad nim.

  Czyli w skrócie - zwykła firma specjalizująca się w budownictwie, założona i prowadzona przez samych białych mężczyzn, nie mającą nic wspólnego z feminizmem zleca projekt innej zwykłej firmie specjalizującej się w budowie mostów. Most się zawala i internetowe psychoprawaczki szybko wykopują z artykułu w necie jakieś imię powiązane z tym projektem, znajdują cytat, który w ich paranoicznych mózgach odczytany jest jako atak na mężczyzn.

  Jaki możemy wyciągnąć z tego wniosek? ZAWALENIE MOSTU TO WINA RADYKALNEGO FEMINIZMU!!!

  Wołam @Moderacja żeby usunęła to coś.

  #neuropa #bekazprawakow #tysiacurojenniezaleznychmediow #shitwykopsays #feminizm
  pokaż całość

  odpowiedzi (90)

 • avatar

  też tak macie, że jak macie gdzieś jechać, z kimś się spotkać to najpierw się cieszycie, a przed samym wyjazdem wam się kurewsko nie chce i najchętniej zostalibyście w domu?

  #kiciochpyta #spierdolenie #gownowpis

  odpowiedzi (39)