•  

Zamówiłem sobie ważną dla mnie rzecz kurierem UPS. Kurier dzwoni i narzuca godzinę 8-10 kiedy ja jestem w pracy. Nie może inaczej, BO NIE. Dzwonię na infolinię, USTNIE trzeba podać numer przesyłki który ma 20 znaków, po czym babka która się odzywa w słuchawce prosi o numer przesyłki XDDD PATOLOGIA. Na stronie UPS napisane jest, że przesyłka jest DOOR TO DOOR oraz że kurier dostarcza tą przesyłkę w godzinach 9-19. CHUJA, bo panu kurierowi nie chce się o 15 bo mu trasa nie po drodze... kurwa jego mać za co mu płacą.
    #ups #jebacups #kurier #kurierzy #gorzkiezale

•  
      n.....................D

+113

@gurken: nie mogłeś zamówić do pracy? inb4 fotel krzesło komoda, wtedy zamawia się na sobote

•  

@gurken: nie rób zamieszania, myślisz ze kurier ma przesyłkę tylko dla królewicza . Niech zostawi paczkę u sąsiada czy znajomego któremu ufasz u rodziców .

•  

@nocnypowodemtegokontaxD: zamówiłem do pracy, będzie jutro
      @Nicescroll: to przesyłka za pobraniem i to dość dużym nie będę sąsiadom dawał takich pieniędzy

•  

@gurken: Ważna dla siebie przesyłkę zamawiasz do domu jak wiesz, że będziesz w pracy?
      Płacisz mu właśnie za dostarczenie Door to door, czyli podjedzie i włoży ci awizo w drzwi jak cię nie będzie.

źródło: i3.kym-cdn.com

•  
      D....n

+23

@gurken: skoro jest to tak droga przesyłka to dopłać te 20 zł i zamów przesyłkę na konkretną godzinę/dzień.

•  

@mango: tia, widziałem jak tam się wsadza paczki. W życiu nic drozeszgo niż skarpety bym na to nie wysłał. Rzucają paczkami jak poebani...

•  

@gurken:
      Zamawiasz tam gdzie ktoś jest w stanie odebrać paczkę albo nie zamawiasz wcale. Sam się wkopałeś.

•  

@gurken: zobacz ogólne warunki, generalnie każdy kurier ma dostawę w godzinach 9-19 w standardzie i to tylko dobra wola kuriera czy podjedzie kiedy ty chcesz. Ewentualnie można sobie wykupić dodatkową usługę w stylu dostawa do godziny 10, 12 lub na konkretną. Ale to kosztuje drugie tyle co sam koszt przesyłki.

Także odpowiadając na pytanie: za co mu płacą?

Płacą mu za dostawę między godziną 9 a 19

•  

@MagisterPigularz: pracowałem w Orange i wierz mi ze kurierzy odbierając paczki ze sprzętem jakoś niescpecjalnie się z nimi ostrożnie obchodzili

•  

nie mogłeś zamówić do pracy? inb4 fotel krzesło komoda, wtedy zamawia się na sobote

@nocnypowodemtegokontaxD: Z postu opa wynika, że paczka miała zostać dostarczona między 9 a 19, nie przesłano wcześniej żadnej informacji drogą mailową o zawężonym zakresie czasu doręczenia, a kurier rano w dniu dostarczenia dzwoni i informuje, że będzie między 8 a 10. Umiesz przewidzieć, o której kurier się zjawi, czy zamierzasz siedzieć w pracy od 8 do 19 w najgorszym wypadku? xD

Także odpowiadając na pytanie: za co mu płacą?

Płacą mu za dostawę między godziną 9 a 19

@bolczan: To dlatego chce przyjechać o 8? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gurken: Z kurierami GLS chyba najłatwiej się dogadać, a i można łatwo przekierować paczkę nawet nie dzwoniąc na infolinię, bo dostajesz wiadomość mailową z linkiem do przekierowania przesyłki, a ponadto kurierzy GLS próbują dwukrotnie doręczyć paczkę, więc jeżeli pierwszego dnia się nie uda, to możecie się ugadać na godzinę/miejsce kolejnego dnia. Dostaje się także zawężone godziny doręczenia na maila, ale akurat tego kurierzy w ogóle się tam nie trzymają.

•  
      n.....................D

0

@kociorek: u mnie do roboty kurierzy przyjeżdżają po dwa razy bo tyle paczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@galonim: przesyłkę zamówiłem w niedzielę myślałem że wyślą w poniedziałek, wysłali dopiero we wtorek. W tym tygodniu mam grafik w pracy ustalany z dnia na dzień więc nie sraj żarem bo nie wiedziałem że będę w pracy

•  

@Desann: nie było takiej opcji w sklepie

•  

@gurken: typie weź sie pierdolnij, bo kurier ze 100 paczek, które ma do dostarczenia bedzie sie specjalnie cofał dla Ciebie o konkretnej godzinie. Albo nie zamawiaj za pobraniem, albo zamów do pracy, albo zamów do paczkomatu, albo dopłać i zamów dostawe na konkretny dzien i godzine. Sam spierdoliles i masz pretensje do całego świata. Taguj #przegryw

•  

@gurken: UPS to jest jakis zart, u mnie 3 nieudane proby dostarczenia przesylki, akurat bylem chory nie ruszalem sie z domu, wiec nikogo u mnie nie bylo. Infolinia to zart, ale dogadalem sie, ze bedzie nastepnego dnia przed 12. Był o 13:30.

0 telefonow, 0 smsow, nic.

•  

@gurken: Dla mnie to oczywiste, ze jak sie z kims umawiasz to przychodzisz. Jak nie masz czasu to się nie umawiasz.
      Jaśnie Pan zapłacił 15 złotych za kuriera i myśli że będą mu klękać do miecza <Zdjęciemałpyzwiekimnosem.jpg>

•  

@gurken: Prawda jest taka, że w cywilizowanych krajach tak to wygląda, tj. w momencie zamawiania zaznaczasz, na którą chcesz godzinę i o tej godzinie dostajesz. Oczywiście w Polsce jak w lesie, mentalność postkomunistyczna, że to klient ma się płaszczyć i dostosowywać do świadczącego usługi.

•  

@gurken: już dawno mam w dupie kurierów, odbieram sobie nawet w soboty na Poczcie

+: gurken
    •  

@janeeyrie: W cywilizowanych krajach jak np USA kurierzy zostawiają paczki pod drzwiami i mają wyjebane.

•  

Umiesz przewidzieć, o której kurier się zjawi, czy zamierzasz siedzieć w pracy od 8 do 19 w najgorszym wypadku? xD

@kociorek: Jeśli zamawiasz najtańszą usługą to nie masz kurwa wyjścia tylko siedzieć na dupie w domu i czekać xD

pokaż spoiler Jaśniepan chce co do minuty przesyłkę za którą zapłacił 10 zł xD

•  

Jeśli zamawiasz najtańszą usługą to nie masz kurwa wyjścia tylko siedzieć na dupie w domu i czekać xD

@Dziki_Bigos: To sobie czekaj 11 godzin na paczkę, skoro lubisz, ale większości ludzi to nieszczególnie podnieca. Tam, gdzie najczęściej zamawiam paczki, nie mam możliwości wzięcia innej usługi (przynajmniej w przypadku GLS), bo ja nie płacę za paczkę, tylko sklep. Tak czy inaczej o mnie się nie martw, bo dobrze dogaduję się z kurierami z GLS-u, jak i z ochroniarzami z portierni, to zawsze mogę odebrać paczkę.

Jaśniepan chce co do minuty przesyłkę za którą zapłacił 10 zł xD

Co do minuty? A kto Ci to napisał i kiedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodziło o zakres dwugodzinny, powiedzmy 12-14. Naprawdę to taki problem poinformować klienta, o której może się spodziewać paczki? Ma koczować cały dzień pod drzwiami i nie chodzić do kibla, bo może kurier szybko zadzwoni domofonem i zaraz spierdoli, zostawiając awizo? Już nie mówiąc o wyjściu do sklepu, toż to skandal, żeby klient śmiał wyjść z domu, bo - uwaga - KURIER może przyjść! xD
      A tak w ogóle, jeżeli usługa dostarczenia moich paczek jest droższa niż te 10 zł, to już mogę sobie narzekać? Czy jeszcze nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie to oczywiste, ze jak sie z kims umawiasz to przychodzisz. Jak nie masz czasu to się nie umawiasz.

@keneth_: Nie wiem, jak Ty, ale ja się nie umawiam ze znajomymi, że przyjdę na spotkanie w godzinach między 8 a 19, tylko ustalamy na jakąś konkretną porę, bo szanujemy swój czas.

•  

@kociorek: Zamawiam do pracy, w kołchozie nie pracuję, że paczki odebrać nie mogę xD
      Niektóre firmy wysyłają zakres dwugodzinny ale on jest o kant dupy potłuc bo często gęsto to o której będą, zależy od tego ile mają dzisiaj pracy i jakie adresy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dziki_Bigos: Też mogę zamówić do pracy i odebrać kiedy chcę, ale nie przewidzę, kiedy kurier może przyjść - czy o 8 czy o 18. Chodzi o to, że nie będę dla niego siedzieć w pracy 11h (przywołuję przykład z posta autora) i robić nadgodziny, bo to szaleństwo, a paczki dostawałam o różnych porach. Dlatego fajnie, gdyby poinformował wcześniej, albo żeby przesyłane godziny doręczenia były bliskie prawdy, bo wtedy można sobie dopasować czas pracy, żeby odebrać paczkę.

•  

@kociorek: opcja obowiązkowego poinformowania telefonicznie jest dodatkowo płatna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dziki_Bigos: To widocznie mam ją wykupioną, bo zawsze do mnie dzwonią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo GLS ma takie standardy.

•  

W cywilizowanych krajach jak np USA

@galonim: Od kiedy to USA jest cywilizowane? Oni tam mają rachunki za pobyt w szpitalu na setki tysięcy dolarów, kredyty studenckie kilkadziesiąt tysięcy, a głosują na Trumpa. Bitch please.

•  

@gurken: w UPS najgorsze jest wybieranie głosowe na infolinii zamiast numerycznego tonowego. Chyba szatan to wymyślił.

•  

Prawda jest taka, że w cywilizowanych krajach tak to wygląda, tj. w momencie zamawiania zaznaczasz, na którą chcesz godzinę i o tej godzinie dostajesz. Oczywiście w Polsce jak w lesie, mentalność postkomunistyczna, że to klient ma się płaszczyć i dostosowywać do świadczącego usługi.

@janeeyrie: xD w tej zaściankowej Poszy też jest taka możliwość, tylko wszyscy biorą najtańszą wysyłkę, bez opcji wyboru godziny.

Na stronie UPS napisane jest, że przesyłka jest DOOR TO DOOR oraz że kurier dostarcza tą przesyłkę w godzinach 9-19. CHUJA, bo panu kurierowi nie chce się o 15 bo mu trasa nie po drodze... kurwa jego mać za co mu płacą.

@gurken: chyba nie rozumiesz, że ta 9-19 znaczy, że kurier podjedzie pomiędzy tymi godzinami jak mu pasuje, a nie że możesz sobie wybrać z tego przedziału. Do dostawy na konkretną godzinę się dopłaca, bo z osób prywatnych większość chce po 15. Kurierzy mają sporo na sumieniu, ale akurat to jest spierdolenie zamawiających, że biorą najtańszą opcję, a potem chcą by przesyłka przyszła akurat jak ktoś będzie w domu.

•  

wszyscy biorą najtańszą wysyłkę, bez opcji wyboru godziny.

@HetmanPolnyKoronny: Ok, spoko, nie wiedziałam, u mnie opcja wyboru godziny jest domyślnie, bez żadnej dopłaty.

•  

@gurken: jakby z każdym miał się umawiać na inną godzinę, gdy do obskoczenia ma całe miasto i dużo paczek, to chyba by tylko jeździł

•  
      l........2

0

Oni tam mają rachunki za pobyt w szpitalu na setki tysięcy dolarów, kredyty studenckie kilkadziesiąt tysięcy, a głosują na Trumpa.

@janeeyrie: Mają też najnowocześniejsze procedury medyczne i najlepsze uczelnie na świecie.

•  

@Dziki_Bigos: Zamawiam często ale u kurierów to jakaś choroba. Ja pracuje czasami do 14 od 6.00 i zamawiam do pracy a kurier z DPD dzwoni -" Będę u pana ok, 16". WTF? Więc co dostosować życie do jaś pana hrabii kuriera któremu płacę?

•  

@Puter: Otóż to.. płacisz za usługę i wymagasz żeby była zrealizowana tak jak powinna. Ale oczywiście wykopki wiedzą lepiej i prawie mnie zjedli xD

•  

@keneth_: nie oczekuję żeby ktoś mi klękał do miecza, tylko żeby mi dostarczył paczkę w godzinach w których jestem w domu. Taki jego zajebany obowiązek, a ja za to ZAPŁACIŁEM. Ja w swojej pracy daję z siebie 100% i nie mówię klientom, ze mi nie po drodze i CHUJ nie przyjade do pana odbierz se pan w siedzibie xD ogarnij sie typie

•  

@rudyxp: Co spierdoliłem? XD jedyna opcja dostawy w sklepie z które zamawiałem to KURIER UPS bez możłiwości WYBORU opcji wysyłki.

•  

@gurken: Płacisz za próbę doręczenia pod wskazany adres między 9 a 19 i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @Puter: Polecam dopłacić za przesyłkę (kilka razy brałem doręczenie między 18-22 a w pracy często używamy dostawy do godziny 12) i zero problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@gurken: Nie ogarniasz zamawiania towaru przez internet i życia.
      Nie potrafisz napisać maila albo zadzwonić do sklepu?

•  

@keneth_: nie nie potrafię naucz mnie jak żyć XDDDDDDD

•  

Taa ale ze strony firmy - " próba doręczenia odbędzie się między 9-12" więc dlaczego mam płacić więcej - bo kurier jest gnojem i nie wywiązuje się z obowiązków? Jak ja bym tak robił - szef wyleje mnie na zbity ryj bo ma w dupie że np. miałem zgaszone światło na klatce i godzinę szukałem dziurki do klucza , który jak później sobie przypomniałem zostawiłem w domu. Bardzo śmieszne

•  

skoro jest to tak droga przesyłka to dopłać te 20 zł i zamów przesyłkę na konkretną godzinę/dzień.

@Desann: Naprawdę jest taka opcja dostępna powszechnie? Jeśli widziałem jakąś dopłatę to tylko do ekspresu (cholera wie o której), nie spotkałem się jeszcze w popularnie dostępnych sklepach z wyborem konkretnej godziny (przedziału) który byłby faktycznie wiążący - jedyny wyjątek to Tesco online, ale u nich jeżdżą ich pracownicy i z żarciem, pewnie dlatego są okienka 2h. Jeśli są jakieś godziny to tylko i wyłącznie niewiążące.

Bardzo chętnie korzystałbym z takich opcji. Sprawdziłem kilka sklepów z różnych branż, wybrane losowo co mi przyszło do głowy:
      - BlackRedWhite - dostawa 9-18, brak opcji dopłaty do godziny
      - Answear - dostawa kurierem "standardowym" 8-18, druga opcja to "Usługa X-PRESS COURIERS zakłada doręczenie przesyłki tego samego dnia w godzinach 18:00-22:00 pod warunkiem złożenia zamówienia od poniedziałku do piątku przed godziną 12:00. Usługa dostępna jest na terenie Krakowa, Warszawy, Katowic, Poznania i Łodzi". Obie opcje płatne dokładnie tak samo. Czyli niby są, ale tylko w 5 miastach. Przedział 4h dość wąski, ale nadal brak opcji wyboru godziny dla mnie, a niby takie popularne że ot tak se dopłać 2 dychy i done.. Natomiast opcja dość sensowna.
      - Zalando - 8-17 3 do 5 dni roboczych, dopłata to ekspres 1-2 dni robocze, ale bez godziny
      - HM - brak opcji wyboru/informacji o godzinach
      - iPerfumy - DPD 9-16, GLS 9-16, brak opcji wyboru
      - Media Markt - transport firmowy od 8 do "godzin wieczornych" (chuj wie), kurier 8-16
      - X-Kom - brak jakichkolwiek informacji o godzinach przy kurierze
      - Decathlon - kurier od 8 do 17
      - Runcolors - brak informacji o przedziałach
      - Gandalf - kurier, brak informacji o godzinach
      - Empik - DHL 8.30 - 16.30, UPS 9-18

Więcej mi się nie chce sprawdzać. Po co gadać o dopłacaniu do zamówienia na konkretną godzinę skoro wcale nie jest to powszechną sprawą? Niech sklepy zaczną oferować taką opcję i wtedy rozumiem, a tak to tylko pieprzenie.

Sam preferuję Paczkomaty/kioski Ruch, ale tą opcję też nie każdy ma - chociaż większość powyższych tak. Jeśli ktoś pracuje 8-16 i może sobie w każdej chwili zejść do kuriera to pół biedy ze sklepami deklarującymi dostawy 8-16, o ile jeszcze te godziny będą dotrzymane. Z doświadczenia - nie są.

•  

@gurken: Prawda jest taka, że w cywilizowanych krajach tak to wygląda, tj. w momencie zamawiania zaznaczasz, na którą chcesz godzinę i o tej godzinie dostajesz. Oczywiście w Polsce jak w lesie, mentalność postkomunistyczna

@janeeyrie co? To UK nie jest cywilizowanym krajem bo opcję wybrania godziny jako standard mam w jednym sklepie, a 90% zakupów robię online. W wielu nawet nie ma wyboru godziny za dodatkową opłatą, dostawa będzie pomiędzy 9 a 17 i tyle, i tylko jeden kurier (DPD) informuje o przypuszczalnej godzinie dostawy. I nie ma szans żeby zadzwonić do kuriera i się dogadać

+: galonim
    •  

@Puter:
      Zamawiasz dodatkowo płatne doręczenie w wybranych godzinach? Nie? Twój problem. Albo zamawiasz tam, gdzie ktoś siedzi 24h na tyłku, albo bierzesz opcję zamawiania do Paczkomatu, kiosku Ruchu, na Orlen czy do placówki Poczty Polskiej.

•  

@gurken: Jesteś idiotą jeżeli myślisz, że kurier ma tylko paczkę do Ciebie. Ma ilość punktów i musi się zmieścić czasowo aby zrealizować zlecenia. Jedzie tak ja ma ułożoną trasę.. nie ma jeżdzenia dwa razy w to samo miejsce albo później.. Ma wykonać zadania.. za to mu płacą to jego praca.

•  

Co ty pieprzysz?zamawiam w godzinach pracy i tak dupa. Nie broń hujów bo niektórzy są normalni a niektórzy mają wyjebane na Ciebie i Twoją dostawę. Żyją z Twojej pracy więc minimum szacunku

•  

@Xune: ale wiesz, że większość tych sklepów na stacjonarne punkty w większych miastach ? Ja kupowałem HDD w x-kom. Nawet mi nie przyszło do głowy aby zamawiać kuriera... odebrałem sobie osobiście w punkcie uwcześnie dowiadując się w jaki sposób jest realizowana dostawa do ich sklepu z towarem. Mają własną spedycję bo z firm kurierskich zrezygnowali.. Takiej odpowiedzi oczekiwałem więdząc co dzieje się na sortowaniach..

•  

ale wiesz, że większość tych sklepów na stacjonarne punkty w większych miastach ?

@r5678: Ale mireczek wyżej pisał żeby brać opcję dostawy na konkretną godzinę to ja pytam czy to jest takie popularne że to poleca i podrzucam kilka przykładów pierwszych lepszych, popularnych sklepów gdzie nie jest dostępne. Pisałem że sklepy wybierane totalnie randomowo, robiąc zamówienie w x-kom też odebrałem osobiście i też bym nie zamawiał kuriera. Po prostu był to pierwszy sklep ze sprzętem komputerowym jaki mi przyszedł do głowy.

Nie chodzi mi o te konkretne sklepy, chodzi mi o trend na rynku. Nagle mirki piszą o zamawianiu na konkretną godzinę za dopłatą, jak chociażby @Gh0st wyżej, ale jak przychodzi co do czego to się nie da na konkretną godzinę :D

•  

@gurken: kupujesz specjalną usługe dostawy po 16. Albo siedzisz w domu.

•  

@iAmTS: nie było takiej opcji w sklepie

•  

@Xune: @gurken: Jest jeszcze coś takiego jak zaznaczenie odbioru osobistego i wysłania po paczkę swojego kuriera.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement