Wpis z mikrobloga

@amator_kwasnych_zelek: podbite ludy też stanowiły większość trzeciej rzeszy. Skrajny przykład, ale można irytuje mnie ta tendencja. Bądź co bądź w litwie rządził litwin, który mówił po litewsku i wyznawał poganizm(do czasu). Koniec końców różnice okazały się tak duże że nie mieli powodów by się znowu łączyć, bo ich samych nic nie łączyło, mimo pozostawania w tym samym państwie.
@Xardin: Lol nie widzisz różnicy między tym jak zdobywała tereny i potem rządziła miejscową ludnością trzecia rzesza a jednoczeniem pod swoim zwierzchnictwem ruskich księstw w średniowieczu?

Białorusini i Ukraińcy to państwo współtworzyli i są współspadkobiercami. Zupełnie inna sytuacja niż np. Polska okupowana przez kilka lat przez nazistów xD
@amator_kwasnych_zelek: w zasadzie to bardziej sobie żyli. Na centrale, czyt litwę właściwą nie oddziaływali. Byli prowincją z której można było ściągać podatki, a co oni tam sobie robią to ich sprawa. To bardziej jak zabory, zwyczajny do bólu podbój. To trochę jakby persja czy egipt miała pretensje do macedonii że monopolizują macedonie, bo oni też byli częścią.
@Xardin: > można było ściągać podatki, a co oni tam sobie robią to ich sprawa

@Xardin: Przyznaj, że nie bardzo pasuje to do tego co robiła trzecia rzesza :D

Wtedy jeśli coś pochodziło z ich terenów to należy do ich dziedzictwa, a nie dzisiejszej Litwy, która była sobie "tylko" centralą ściągającą podatki.
Taki np. Mickiewicz jak pisze "Litwo ojczyzno moja" to ma chyba na myśli głównie Białoruś, bo wpływ na
co o


@amator_kwasnych_zelek: pisałem że to skrajny przykład, uczepiłeś się. Ruś to Ruś, a Litwa to Litwa. Jak dla mnie to białorusini leczą sobie kompleksy, że jakieś małe pogańskie państwo ewaporowało im parę księstw, w tym kijów. Po prostu udają że to ich i litwa to taka zastępcza nazwa dla białorusi. Patrząc po filmiku wyżej to oni mają jakieś kompleksy/wyparcie xD. 1:10 "i wtem Białoruś Litwą nazwana. Bardzo zręczne pominięcie #!$%@?