Wpis z mikrobloga

@Pirzu: Potwierdzam to, co napisał @FHA96, aczkolwiek mogą występować bankomaty, których właściciel dla siebie bierze prowizję za skorzystanie z niego. Jest to jednak niezależne od Twojego banku. Wydaje mi się jednak, że w Portugalii nie powinno być takich cudów, prędzej gdzieś w Azji. Za płacenie tą kartą i korzystanie z bankomatów za granicą bank nie pobiera żadnej opłaty, ani prowizji.

Warto przed wyjazdem zadzwonić na infolinię banku i poprosić konsultanta,
oraz niech uważa na usługę DCC, (Dynamic Currency Conversion - Transakcja w Walucie Karty.)


@FHA96: Jeszcze dopytam dla własnej ciekawości. Przy tym DCC można wybrać płatność albo w lokalnej walucie albo w walucie karty, zgadza się? Skoro w Portugalii walutą obowiązującą jest euro, a OP posiada kartę prowadzoną w euro i z niej będzie korzystał, to chyba co by nie wybrał przy tym DCC, to i tak pobrane zostanie euro z
@FHA96: Część stron internetowych wprowadza chyba w błąd, bo piszą właśnie o wyborze pomiędzy walutą lokalną, a walutą karty. Ale jak jeszcze poszperałem, to chyba rzeczywiście jest tak, jak Ty podałeś, czyli wybór pomiędzy walutą karty, a walutą kraju wystawcy karty.

Dopytam jeszcze, bo samego mnie czeka niedługo korzystanie z karty walutowej prowadzonej w euro w kraju, gdzie obowiązuje euro. Jak bankomat będzie mi chciał wcisnąć te DCC, to domyślam się,