Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że zawsze byłem januszem manualnej skrzyni biegów (wolałem mieć kontrolę nad autem #pdk), ale od kiedy przejechałem się dobrym automatem to sam nie byłbym w stanie wybronić manuali. Toć to #!$%@? lata świetlne przepaści technologicznej. Ta skrzynia sama wie kiedy chce zmienić bieg, zredukować itd. ... Zesram się prędzej niż zmienię bieg szybciej niż automat. Różnica w spalaniu, przy szeregu zalet praktycznie pomijalna. Całe życie w takiej niewiedzy. Rada na dzisiaj, nie upieraj się głupio przy swoim, bez postawienia się po drugiej stronie.

#motoryzacja #samochody #przemyslenia
ArdianArdian - Powiem Wam, że zawsze byłem januszem manualnej skrzyni biegów (wolałem...

źródło: comment_YbJVRWQMojSvwl42vGLaHTIetzgbxJDq.jpg

Pobierz
  • 115
każdy był o niebo przyjemniejszy w jeździe niż manual


@tmkg: Ogólnie się zgodzę, chociaż... ja chwilkę jeździłem Fiatem Stilo w automacie/półautomacie (wersja z łopatkami przy kierownicy). Wszystko fajnie, ale zanim zmienił bieg to można było się zestarzeć. Jeśli lubi się dynamiczniej pojechać to ręcznie o wiele szybciej zmieniałoby się biegi.
@ArdianArdian: " mieć kontrolę nad autem " - ile razy ja to słyszałem od jakichś wielkich " rajdowców " co im auto zarzucało niby i biegiem wyciągnęli ( xDDD ). Ja następne auto też biorę w automacie, zwłaszcza że mieszkam w Warszawie i nawet nie da się napić jakiegoś energola, bo zaraz trzeba bieg zmieniać. No i automat jest bardziej romantyczny, bo można jechać trzymając cały czas dziewczynę za nogę #