•  

Mirki, mam pytanie czy ktoś orientuje się co to za robaki i czym (poza butem) to zwalczyć? Mam drewniany domek i po zimie pełno tego tałatajstwa wyłazi. Przepraszam za kiepskie zdjęcie ale nie mam przy sobie cyfrowego mikroskopu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    #kiciochpyta #robaki

źródło: IMAG2034.jpg

+: Cronox
    •  

@woojas: to jest, ja ciebie prosze, pomykacz niepospolity, jest to niezwykla odmiana pomykacza bo potrafi skanowac pomieszczenie z oddalonej od siebie przestrzeni na promien calego domu, dzieki temu wykrywa przerwy miedzy deskami i moze po nich pomykac. pytasz jak poznalem, ze jest niepospolity, heh, proste. spojrz na niego, ma antenke z przodu, pomykacze pospolite maja z tylu. to wlasnie ta antenka sluzy do skanowania. jak ja odetniesz to straci orientacje i mozliwe ze sam wyjdzie z domu przez przypadek. pomykacze najbardziej lubia pomykac po waskich przestrzeniach, jest to taka odwrotnosc klaustrofobi, osobiscie nazywam to antyklaustrofobia. spytasz czemu akurat po zimie przychodza? a no bardzo proste, podczas zimy pomykacze sa zatrudniane przez mrowki i inne robaki aby swoim skanerem pilnowaly by lawina sniegu nie przysypala im mrowiska, wtedy taki pomykacz oglasza alarm i mrowki moga sie ewakuowac na czas. nie rozumiem czemu chcesz pozbyc sie pomykacza niepospolitego, radzilbym ci raczej podpisac z nim umowe, jako ze jego skanowanie pomieszczen jest nieprzecietne. aby to zrobic potrzebujesz wziac cukier i ulozyc z nich napis na podlodze "pomykaczu zostanmy przyjaciolmi" wtedy pomykacz swoja antenka przeskanuje pokoj i przeczyta to co napisales. oczywiscie musisz to napisac w jezyku pomykacza, a wiesz co, pofatyguje sie i ci przetlumacze, prosze: ∂ƒåøå å߃ø∑ ø¬∫“«. nie musisz dziekowac, czekam na info jak ci poszlo, pozdro.

+: woojas

Gorące dyskusje ostatnie 12h