Wpis z mikrobloga

@The_Only_Right: jaka grupa 105 xD
Mechanizm korbowy SHIMANO RS 500 compact 52 X 36.
Hamulce B'TWIN by TEKTRO
Kaseta SHIMANO 105 11-rzędowa 11/28
Tylna przerzutka Shimano 105 11-rzędowa.

Manetki Shimano 105:

czyli 3 rzeczy ze 105'tki

A w RL2
Korba,manetki, przednia i tylnia przerzutka z Tiagry

4 rzeczy z Tiagry xD

kaseta 10 rzędowa Shimano CS-HG500 11 / 32T
@Tomeek: Rapide to gravel i niewiele odstaje IMO od szosy. a kupowanie za ten hajs Tribana to IMO nieporozumienie, my mamy Rl3 z polecenia fixie na 105'tkach i tej samej korbie co triban i wychwalamy z Cumplem pod niebiosa xD
@Myszoskocznia: No tylko op zastaanawia się nad różnicą 2000 i 2700, a tu jeszcze więcej trzeba dołożyć. Jednak teraz jakbym miał kupić rower to wziąłbym pewnie gravela, bo nie raz już mi dupe wytrząsło na trasach szutrowych, bo np. remont.
@Tomeek: I to jest właśnie dobra rada.
Rapide Rl2 jest na tiagrze, a płacąć w USD wraz z wysyłką wychodzi ~2700zł. Mogę dorzucić te 700 zł, ale jak wspomniałem lekko to odczuje. Zamiast tego mogę mieć najmniej ładnego Tribana 520 + porządne spodenki i nie nadwyrężam lekko budżetu.
@Myszoskocznia: nie wiem co się tak podniecacie tym Rapide, raz że to nie szosa, dwa że też nie jest na pełnej 105, trzy ma #!$%@? mechaniczne tarczówki, które pewnie hamują jak te btwinowskie szczęki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Rules: raz - hamują całkiem nieźle xD prawie gleba już zaliczona, bo pomyliłem klamki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dwa - pisałem z OP'em kilka dni temu, i chciałby móc wjechać na szutrówkę również
trzy - kompletnie nie rozumiem sensu kupowanai w tribanow, skoro mozna wyhaczyć zza granicy niezłe szosy, jak np. 2 tyg temu Felt Z85 na tiagrze za 2,7k
@Myszoskocznia: nie wiem co się tak podniecacie tym Rapide, raz że to nie szosa, dwa że też nie jest na pełnej 105, trzy ma #!$%@? mechaniczne tarczówki, które pewnie hamują jak te btwinowskie szczęki ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Rules:
Gravelowi bliżej do szosy niż do przelaja. Dla amatora bez różnicy.
RL2 ma jedne z lepszych hamulców mechanicznych, do których wszelkie szczękowe nie mają startu. RL3 ma