Wpis z mikrobloga

Deklaracja ideowa ONR jest jednoznacznym odrzuceniem wolnorynkowej i demokratycznej tradycji narodowej demokracji Romana Rybarskiego, odejściem od tradycji wolnorynkowej ONR reprezentowanej przez ABC, i zmierzaniem w kierunku tradycji A. Doboszyńskiego a nawet Ruchu Narodowo Radykalnego B. Piaseckiego.

http://www.wykop.pl/link/3721859/onr-przyjal-nowa-deklaracje-ideowa-to-kolejna-antykapitalistyczna-organizacja/

#polityka #neuropa #4konserwy #nacjonalizm #myslnarodowa #onr #faszyzm #narodowyradykalizm #falanga
  • 5
@Sekk: W dzisiejszych czasach ze świecą szukać narodowych kapitalistów. Jest środowisko Brauna ale niestety to mała grupa. ONR musiało się jasno określić teraz za kim są i obstawili kurs 99% nacjonalistów we współczesnym świecie na narodowy socjalizm. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RuskiAgent1917 Widzisz z mojego punktu widzenia nacjonalizmu nie da się łączyć z kapitalizmem, ale nie powinno się go też łączyć z socjalizmem, zdrowym rozwiązaniem jest łączenie nacjonalizmu z katolicką nauką społeczną z czego wprost wynika koncepcja narodowego solidaryzmu
@Sekk: A za to mi solidaryzm kojarzy się z socjalizmem. Bo zarówno NSZZ Solidarność jak i PIS mają w swoich ideologiach solidaryzm a politykę prowadzą socjalistyczną dlatego przed tym solidaryzmem mam wstręt. Nacjonalizm można bez problemu łączyć z Liberalizmem Gospodarczym. W teorii ideologii politycznych żadne połączenie nie jest dziwne ani niepoprawne. Dlatego mamy Narodowych Anarchistów (Autonomicznych) , Chrześcijańskich Anarchistów czy Konserwatywnych Anarchistów i do każdego członu (Anarchizm, Konserwatyzm,Nacjonalizm,Kapitalizm,Centryzm, itp. można dodawać