Wpis z mikrobloga

Wybaczcie, jestem kompletnym laikiem.

Jak wygląda kwestia dostępności moich zdjęć na dysku google? Mam to zsynchronizowane z telefonem, wszystkie moje zdjęcia lecą od razu do chmury. I teraz - czy ktoś postronny może na nie po prostu trafić w internecie? Jaki one mają status? Standardowo są prywatne czy publiczne?

#internet
#informatyka
  • 7
@uppss: Raczej nie robię jakichś supertajnych zdjęć, w każdym razie nic, co by mi mogło naprawdę zaszkodzić, gdyby ktoś się włamał. Tym niemniej wolałbym, żeby moje zdjęcia pozostały moje. Chodzi o zwykłe zachowanie prywatności, swojego wizerunku itd.
@OstatecznyArgument: W zasadzie to mógłbym ręcznie przenosić zdjęcia na inne nośniki, tak jak to robiłem dotychczas, ale te chmury są cholernie wygodne. Będę musiał się przyjrzeć OneDrive, widzę, że ludzie to polecają mocno.
@Hoob: Zdjęcia składuj na mega.co.nz, więcej miejsca - znacznie, kim ma #!$%@? w Twoje focie, crypted, apka dużo sensowniejsza i przejrzysta niż te z google gdzie cholera wie, czy to widać, czy nie widać, tez się kiedys głowilem nad znalezieniem ustawień prywatności.