Wpis z mikrobloga

Podczas ostatniej wizyty w Polsce (mieszkam zagranicą) u jubilerów i przy rozmowach z ludźmi bardzo zdziwiła mnie niska popularność marki Eterna. W galeriach nie dostrzegłem żadnego dystrybutora (dowiedziałem się, że Apart miał tę markę, ale się wycofał), nie spotkałem też nikogo, kto miałby zegarek tej marki na ręce. #dyskusjewatchboners da się to gdzieś w Polsce dostać? Znacie kogoś kto nosi taki zegarek? Widuje się, czy raczej nie? Kojarzycie w ogóle markę?

Tymczasem...
Eterna KonTiki Manufacture Bronze

Podczas Baselworld 2017 firma Eterna zaprezentowała nową, limitowaną edycję zegarków na 70.- rocznicę legendarnej wyprawy Thora Heyerdahla na tratwie "KonTiki". To pierwszy zegarek tej marki wykonany z brązu, a od standardowej wersji wyróżnia go praktycznie wszystko- tarcza, pasek, a nawet mechanizm. Należy również zwrócić uwagę, iż wybór materiałów jest szczególny ze względu na zastosowanie zegarka- brąz posiada naturalne właściwości antykorozyjne.

Eterna KonTiki Manufacture Bronze (numer referencyjny 1291.78.49.1422) był absolutnym hitem targów Baselworld 2017. Na uznanie zapracował wyjątkowo udanym połączeniem estetyki, funkcjonalności oraz wykończeniem. W poprzednich latach Eterna wielokrotnie pozwalała swoim projektantom na zabawy z modelem KonTiki (efektem wielu z nich były zegarki stylizowane na vintage), ale końcowy efekt nigdy do tej pory nie był tak udany. Zegarek ten jest udanym powrotem do prostoty, ale przy okazji nie traci nic a nic ze swojego charakteru. Obecnie divery są dość popularne, ale wiele z nich po prostu nie nadaje się na żadną elegantszą okazję. Pozostałe doskonale wpasowują się w idee z przeszłości, ale brakuje im osobowości. KonTiki to fuzja dobrego smaku oraz ducha dawnych lat.

Zegarek ma 44 milimetry szerokości i klasę wodoszczelności do 200 metrów. Zegarek jest gruby na 14,5 milimetra, oraz posiada przezroczysty dekielek, przez który możemy obserwować jego mechanizm. Uwagę obserwatora z pewnością zwróci tarcza, którą Eterna opisuje jako "o fakturze granitu". Jest ona bardzo nietypowa i trudno o podobny wyglądem zegarek na rynku.

Brąz to obecnie jeden z najmodniejszych materiałów wśród firm zegarmistrzowskich, więc już powoli zaczyna się nudzić klientom. Przez chwilę obserwowaliśmy niepokojący trend, w którym każdy chciał mieć swój model w brązie. Tutaj jednak materiał ten wkomponował się znakomicie- nie tylko ze względu na swój wygląd i właściwości, ale jako że znakomicie wpasowuje się w ogólną "postarzaną" koncepcję zegarka. Pomysł na szeroki, obrotowy bezel został zaczerpnięty z historycznego, legendarnego zegarka KonTiki. Podziałka na nim to limity czasu, który można spędzić na danej głębokości zanim będziemy zmuszeni do dekompresji, ale myślę, że ktoś spod #nurkowanie Wam to lepiej wytłumaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest on ceramiczny, w charakterystycznym, szarym kolorze, który doskonale komponuje się z tarczą.

Manufakturowy mechanizm 3902A pracuje na 4Hz i posiada maksymalną rezerwę chodu 65 godzin. Ciekawym zabiegiem jest rezygnacja z datownika, dzięki czemu udało się zachować symetrię oraz prostotę tarczy.

Limitowana edycja 300 sztuk.

Zachęcam do otwierania zdjęć w nowym oknie

#zegarki #zegarkiboners #zegarek #watch #watchboners
AntoniPatek - Podczas ostatniej wizyty w Polsce (mieszkam zagranicą) u jubilerów i pr...

źródło: comment_uGFCtKnNWVhMsq1GxvgYu3MtqzeVJ0C3.jpg

Pobierz
  • 31
@3w3linka: już kiedyś o tym wspominałem- nie chcę we wpisie umieszczać ceny, bo staje się to głównym przedmiotem dyskusji (często bardzo niezdrowej)

Eterna KonTiki Manufacture Bronze- 2950 dolarów. Jak na zegarek manufakturowy marki z taką historią, uważam, że cena bardzo przystępna
@AntoniPatek: Eternę znam z polskiego forum zegarkowego, "na mieście" nigdy nie spotkałem. Odnośnie prezentowanego zegarka, czy pachnie on podobnie jak inne wyroby z brązu/mosiądzu?

PS. Ciekawe jak wygląda koperta gdy nabierze nieco patyny.
@AntoniPatek: Bez sensu. Cena po podstawowa informacja. Kto ma ochotę o niej dyskutować to będzie, kto tylko przyjąć do wiadomości to tak zrobi. Zresztą o czym innym mamy dyskutować? Przecież nie o rozwiązaniach mechanicznych, bo na tym nikt tu się nie zna :) 3k dolanów to w sumie nie tak dużo za taki niewielki nakład.
@bialy_gibson: O, to ciekawe, bo wśród polskich kolekcjonerów produkt raczej niszowy (o ile w ogóle występuje). Co do zegarków z brązu- raczej zapach nie jest zbyt mocny, nie wiem, jak przy długotrwałym użytkowaniu.

@3w3linka: A ja właśnie chciałbym dyskutować o tym :) Cenę faktycznie zainteresowani znajdą bez problemu, a ja nie chcę o niej rozmawiać- we wpisach zostanie jak jest