Wpis z mikrobloga

3 347 - 2 = 3 345

Tytuł: Wiatr przez dziurkę od klucza
Autor: Stephen King
Gatunek: fantastyka
★★★★★★

Spodziewałem się jakiejś opowieści poszerzającej historię Rolanda i jego drużyny, a tymczasem jest to w zasadzie opowiadanie dość luźno osadzone w uniwersum mrocznej wieży. Roland z osi czasu głównego cyklu, opowiada historię ze swojej młodości. Ale to nie jest takie proste, bo w tej opowieści wspomina, jak to on sam wówczas opowiadał komuś jeszcze inną historię. I to właśnie ta opowieść, opowiadana przez młodego Rolanda, zajmuje większą część książki. Historia ta nie ma w sumie nic wspólnego z głównym wątkiem fabularnym i przypomina raczej książkę przygodową, niż to co do tej pory King serwował. Czyta się to nieźle, ale ja jestem rozczarowany wiązaniem tego z mroczną wieżą, że już o traktowaniu tego jako części sagi nawet nie wspomnę.

Tytuł: Robot
Autor: Adam Wiśniewski Snerg
Gatunek: sf
★★★★★★★

Jedna z tych książek, które warte są przeczytania nawet jeśli nie dla fabuły, to dla stylu w jakim są napisane. Sposób prowadzenia narracji, monologi bohatera, tematyka dialogów i użyte słownictwo świadczą o niesamowitej erudycji autora i czyta się to po prostu świetnie. Co do samej fabuły muszę przyznać, że mnie nie porwało, ale naprawdę w tym konkretnym przypadku to w ogóle nie przeszkadza. Kolejny raz okazało się, że niepotrzebnie bałem się klasyków polskiej fantastyki.

#bookmeter #bookchallenge [5/24]
Pobierz ryhu - 3 347 - 2 = 3 345

Tytuł: Wiatr przez dziurkę od klucza
Autor: Stephen King...
źródło: comment_95mzCOVyFfxrZ2Y3lUwln6SlpWTxF5tL.jpg