Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Mirabelki.
Piszę trochę dla atencji, trochę dla siebie, ale też dlatego, że wiem, że jest tu co najmniej kilka osób, które ten temat zainteresuje.

Otóż jutro rozpoczynam szkolenie podstawowe do Terytorialnej Służby Wojskowej. Szkolenie będzie trwało 16 dni, jako że nie byłem wcześniej w wojsku, i zakończy się przysięgą. Będę służył w 5 Batalionie Obrony Terytorialnej w Siedlcach. Jestem już spakowany, i jutro o godzinie 7 mam stawić się na jednostce. 21 maja planowana jest Przysięga Wojskowa w Białymstoku.

Żeby nie było, że do OT biorą tylko fanatyków lub gimbusów dodam, że mam 31 lat, mieszkam z narzeczoną, mam stałe źródło dochodu, czyli zasadniczo ustabilizowane życie. Przeważającą liczbę kandydatów stanowili właśnie ludzie mojego pokroju +/- 5-7 lat starsi lub młodsi.

A zgłosiłem się gdyż chciałem przełamać pewną barierę, którą jakiś czas temu sam sobie narzuciłem, więc uczestnictwo w szkoleniu, oraz samą służbę traktuję jak swego rodzaju wyzwanie, i mam nadzieję, że podołam. Zarys szkolenia co prawda znam od pewnego czasu, ale szczegóły poznam dopiero w jego trakcie.

Nie wiem czy będzie możliwość mirkowania z jednostki (raczej nie przewiduję), ale po szkoleniu chętnie zdam relację, jeśli będzie zainteresowanie.

#wojsko #wojskopolskie #obronaterytorialna #militaria
  • 46
@lembol: Hm.

i) pododdział jako grupa społeczna,
j) relacje interpersonalne w grupie,
k) konflikt interpersonalny,
l) metody rozwiązywania i kierowania konfliktami (negocjacje, mediacje,
konfrontacja, arbitraż i rozstrzyganie),
m) konsekwencje konfliktów interpersonalnych,
n) działania sprzyjające dobrej adaptacji,
o) sposoby przezwyciężania problemów adaptacyjnych

To powinno się znaleźć też w służbie zawodowej jako obowiązkowy element kształcenia obywatelskiego.

Ogólnie całkiem spoko. Tylko wydaje mi się, że mimo wszystko za mało czasu na porządne zrealizowanie tego.
@Francisco_dAnconia: Domyślam się, że ta broszura dotyczy całości szkolenia, które przewidziane jest, z tego co zrozumiałem, na 3 lata. Przez te 16 dni pewnie skupią się na podstawach, typu elementy musztry, regulaminy, w-f, żeby na przysiędze wyglądać jak żołnierz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lembol: No właśnie nie, to są podstawy właśnie. Nawet się to nazywa 'ZAKRES WIEDZY TEORETYCZNEJ OBOWIĄZUJĄCEJ KANDYDATA DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ'.

Jak nie będziecie deptać dzień w dzień po kilka godzin przez te 16 dni, to i tak szału nie zrobicie na przysiędze, więc raczej to sobie odpuszczą (;